3. Утворення первинної холодної землі
r Шляхом поступового об'єднання, як би склеюванням, сформувалася Земля та інші планети Сонячної системи. Таким чином. Земля ніколи не проходила фазу повного розплавлення. За розрахунками вчених, утворення первинної холодної Землі закінчилось 6-7 мільярдів років назад.
5. Масове виверження лави в місячну еру
r Виверження лави проходило завдяки частковому виплавленню речовини Землі. Як горить бенгальський вогонь, піднімаючись по стержню вгору, так і в надрах Землі виплавлялась лиш частина речовини, а частина залишалася, як каркас, твердою. Подібний розігрів проходив і на Місяці - застивші лави добре збереглися на його поверхні. Рахується, що і Земля проходила цеп етап розвитку. Він був названий лунною ерою.
Утворення первинної атмосфери
c1rІз лави виділялися гази - вони утворили первинну атмосферу. Вона ще не мала у своєму складі кисню. Більше половини об'єму первинної атмосфери складала водяна пара, а температура її перевищувала 100 °С. На Місяці первинна атмосфера не збереглася, на Землі ж вона утворила щільну газову оболонку, подібну до сучасної оболочки Венерн.
Пояснює основні властивості
Сонячної системи
rЗакон планетних віддалень від Сонця, неоднаковий розмір планет, різний хімічний склад внутрішніх і зовнішніх планет, періоди обертання планет навколо осі і Сонця.Ця гіпотеза дає можливість зробити висновок, що утворення планет - закономірний процес, досить поширений у природі, що планети утворилися з речовини, тісно пов’язаної з первинним Сонцем, без втручання зовнішніх сил.