Професія майбутнього
Освіта
Модера́тор — людина, що відповідає за дотримання встановлених норм поводження на інтернет-ресурсах, частіше форумах.
Розробник освітніх траекторій - професіонал, що створює «маршрут» навчання нових фахівців з курсів, пропонованих освітніми установами, в тому числі доступних онлайн, а також тренажерів, симуляторів, стажувань і ін.
Тьютор - особа, що веде індивідуальні або групові заняття з учнями, або студентами, ключова фігура в дистанційному навчанні.
Організатор проектного навчання - ппеціаліст по формуванню і організації освітніх програм, в центрі яких стоїть підготовка та реалізація проектів з реального сектора економіки або соціальної сфери, а вивчення теоретичного матеріалу є необхідною підтримуючої діяльністю.
Координатор освітніх он-лайн платформ - фахівець, який займається технічним супроводом наукових онлайн-проектів - від просування до тих.
Коуч - фахівець, тренер, що проводить тренування.
Фасилітатор - вчитель, основне завдання якого полягає в стимулюванні та направленні процесу самостійного пошуку інформації.
Тренер по майнд-фітнесу (брейн-фітнесу) - це фахівець, який створює програми розвитку індивідуальних когнітивних навичок в залежності від особливостей психотипу і цілей людини.
Транспорт
Оператор автоматизованих транспортних систем - управління обслуговуванням безпілотних і роботизованих наземних транспортних систем; конфігурація комп’ютерних програм для роботизованих транспортних засобів.
Інженер із безпеки транспортних мереж - розрахунок, аналіз і моніторинг загроз (технологічних, інформаційних, екологічних та ін.).
Оператор крос-логістики - професіонал, в компетенції якого входять підбір оптимального способу доставки вантажів і переміщення людей різними видами транспорту, контроль і налагодження руху потоків через мережу різних видів транспорту, моніторинг
прохідності транспортних вузлів, перерозподіл потоків транспортних мереж.
Транспортний планувальник - планування розвитку транспортної інфраструктури міст, міжміських зв’язків як для пасажирського руху, так і вантажного; розробка стратегій, концепцій, програм і планів розвитку інфраструктури транспорту; планування і анкетування водіїв та пасажирів; заміри транспортних і пасажирських потоків; аналіз і обробка даних про транспортні та пасажирські потоки.
Будівельник «розумних» доріг - вибирає та встановлює «розумне» дорожнє покриття з датчиками контролю стану дороги, а також «розумні» знаки, розмітку і системи відеоспостереження.
Архітектор інтелектуальних систем управління - розробляє програмне забезпечення для безпілотного транспорту і систем управління транспортними потоками, контролює інтелектуальні системи управління.
Енергомережі та управління енергоспоживанням
Маркетолог енергетичних ринків - Спеціаліст з хорошим знанням глобального і українського ринків енергоспоживання, який займається вирішенням завдань енергозбуту.
Захисник прав споживачів електроенергії - Перевіряє енергетичні мережі на відповідність показникам безпеки, ефективності й іншим вимогам, здатний надати кваліфіковану консультацію у сфері законодавства з енергозбереження.
Енергоаудитор - визначає: втрати енергії через огороджувальні конструкції будівлі (стіни, вікна, дах, підвал) та в інженерних системах; проводить оцінку всіх елементів будівлі на відповідність існуючим стандартам; здійснює аналіз споживання ресурсів; визначає клас енергетичної ефективності.
Розробник систем енергоспоживання - покликаний зробити користувальницькі середовища максимально комфортними і споживаючими мінімум енергії. Він підказує, які інструменти краще використовувати в конкретній ситуації і що робити з самими «ненажерливими» побутовими приладами, такими як кондиціонер і холодильник.
Системний інженер інтелектуальних енергомереж - фахівець, який займається проектуванням і моделюванням «розумних мереж», мікрогенераційних систем, «розумних» енергетичних середовищ під ту чи іншу задачу, а також розробкою технологічних та інфраструктурних вимог до систем протягом усього їх життєвого циклу.
Електрозаправник - фахівець, який обслуговує інфраструктуру для заправки електромобілів та інших транспортних засобів (наприклад, вантажних БПЛА).
Енергетика та її накопичення
Менеджер з модернізації - вправляє модернізацією електростанцій: ТЕЦ, ГЕС, АЕС; впроваджує сучасні методи забезпечення безпеки, екологічності та ефективності використання ресурсів.
Розробник систем мікрогенерацій - спеціаліст з розробки і проектування нових технологічних рішень, пов'язаних з мікрогенерацією енергії під вимоги користувача.
Проектанти системи рекуперації - Спеціаліст, який розробляє технологічні рішення для «уловлювання» надлишкової енергії рухомих засобів, у першу чергу при гальмуванні, наприклад, автомобільний транс-порт, метро, міський електричний транспорт.
Спеціаліст по локальним системам енергопостачання - Займається розробкою, впровадженням та обслуговуванням систем малої енергогенерації (вітряна, сонячна, біо-, атомні мікрогенератори тощо).
Проектант енергонакопичувальних пристроїв - Спеціалісти, які розробляють різні системи накопичення енергії: високоємні аку-мулятори, теплові накопичувачі, маховики та ін., Що дають змогу зберігати енергію для перерозподілу в «розумних мережах» між піками і падіннями.
Метеоенергетик - Фахівець, який займається оптимізацією режимів експлуатації генеруючих потужностей з урахуванням кліматичних умов.
Дизайнер мобільних / переносних генеруючих систем займається створенням товарів індивідуального користування (у тому числі одягу та взуття) з функцією мікрогенерації енергії.
Медицина
IT-медик - може раціонально розподіляти свої зусилля, оптимізувати доставки препаратів в різні частини світу та запобігати можливим масовим вірусним зараженням та епідеміям.
Архітектор медичного обладнання - розробляє медичне обладнання та медичні прилади, займається їх проектуванням, супроводжує весь цикл виробництва, пусконалагодження та експлуатації, розвиває і вдосконалює обладнання у відповідності з новими технологіями.
Генетичний консультант - проводить первинний генетичний аналіз. Консультує пацієнта в особливостях лікування генетичних хвороб, зокрема, підібрати індивідуальну програму харчування та ліків.
Оператор медичних роботів - спеціаліст з програмування діагностичних, лікувальних та хірургічних роботів.
Спеціаліст із кіберпротезування - займатиметься розробкою та імплантацією функціональних штучних пристроїв (кіберпротезів) і органів, сумісних з живими тканинами.
Консультант по здорової старості - розробляє оптимальні рішення літніх людей. Допомагає коригувати спосіб життя, підбирає тип харчування і физнагрузок.
Мережевий лікар - діагност, який здатний ставити діагнози в онлайн-режимі. Орієнтований на попередню діагностику та профілактику хвороб. Нові гаджети дозволять лікарям отримувати різноманітну інформацію про здоров'я пацієнта. Так що дистанційні діагнози стануть набагато більш точними.
Проектант життя медичних установ - займається розробкою життєвого циклу медичного закладу і його управлінням.
Нестандартні професії майбутнього
Розробник персональних пенсійних планів (оцінка потенціалу та поетапне планування стратегії індивідуальних пенсійних накопичень)
Тайм-брокер (продаж вільного часу фрілансерів)
изайнер віртуальних світів (створення віртуальних проектів за запитом клієнта)
Проектувальник віртуальних подорожей (планування маршруту, розробка програми, технічне забезпечення)
Провідник у віртуальному магазині (навігація та підбір товару на великих порталах)
Біотехнології
Системний біотехнолог — допомагає переходити на біоматеріали різним компаніям: від транспортних до будівельних.
Урбаність-еколог — проектує нові міста на основі екологічних біотехнологій. Має добре знатися на інженерії, екології та енергетиці.
Архітектор живих систем — проектує і створює різні біотехнологічні винаходи: міські ферми, біореактори, системи переробки сміття тощо.
Біофармаколог — займається розробкою нових біопрепаратів або замінює штучно синтезовані препарати на біо-.