Міжнародні відносини
Наука про відносини між державами, організаціями та іншими міжнародними акторами

Актори міжнародних віднрсин

Держава

Міжнародні організації

Регіональні організації

ЄС

НАТО

a

АСЕАН

Економічні відносини

МВФ

a

СОТ

Зони вільної торгівлі

r

Угода про вільну торгівлю це договір між двома чи більше країнами, який укладають для того, щоб зменшити або скасувати ввізні мита та інші торгові бар’єри для продукції одне одного. У той час як спрощення умов і подальша інтенсифікація торгівлі між країнами-підписантами є головною метою ЗВТ, подібні угоди часто передбачають додаткові регулювання, «пов’язані з торгівлею», або такі, що мають «сприяти» торгівлі, а саме регулювання у сферах інвестиційної діяльності, права інтелектуальної власності тощо.

Міжнародні конфлікти

Сирія

Ізраїль-Палестина

Російсько-українська війна

Глобалізація

Теорія міжнародних відносин

Реалізм

r

Згідно з концепцією політичного реалізму суттю міжнародних відносин є боротьба за владу між суверенними державами, що прагнуть до глобального чи регіонального домінування. Саме ця боротьба є основним детермінуючим чинником міжнародної політики.

Лібералізм

r

Лібералі́зм (фр. libéralisme) — філософська, політична та економічна теорія, а також ідеологія, яка виходить з положення про те, що індивідуальні свободи людини є правовим базисом суспільства та економічного ладу.

Конструктивізм

r

У дисципліні міжнародних відносин конструктивізм стверджує, що істотні аспекти міжнародних відносин історично і соціально конструюються, а не є неминучими наслідками людської природи або інших істотних характеристик світової політики.

Права людини

Загальна декаларація прав людини

a

ООН

a

Міжнародний кримінальний суд