Формувальне оцінювання

Формувальне оцінювання

r

Формувальне оцінювання – це про покращення якості викладання та підвищення ефективності освітнього процесу. За допомогою нього вчитель може оцінити не лише академічні результати, а й дослідити індивідуальні особливості дітей.

Мета оцінювання

r

Мета оцінювання: вибудовувати індивідуальну траєкторію розвитку учнів;оцінити або визначити досягнення дітей на кожному з етапів освітнього процесу;вчасно виявляти проблеми й запобігати їх нашаровуванню;мотивувати учнів до прагнення здобути максимально можливі результати;виховувати ціннісні якості особистості, бажання навчатися, відсутність побоювання помилитися, переконання у своїх можливостях і здібностях. 

a

Досяжність

Об'єктивність

Прозорість

Вмотивованість

Методи оцінювання

r

Методи оцінювання знань – письмові тести, усні та письмові іспити, метод інтерв'ю; методи оцінювання умінь та навичок – спостереження за трудовою діяльністю особи безпосередньо на її робочому місці, імітаційна діяльність (моделювання), кваліфікаційна пробна робота, пробна робота (за видом роботи).

Рефлексії діяльності

Інтерактивні

Рефлексії емоційного стану

Главная тема

Нормативно-правова база

r

Рівні оцінювання

r

Завдання оцінювання

r

Завдання оцінювання — формулювання очікуваного навчального результату, який оцінюватимуть під час тестування.

Контрулююча функція

Діагностико-коригуюча

Навчально-корекційна

Технолгія формувального оцінювання

r

Формувальне оцінювання – це про покращення якості викладання та підвищення ефективності освітнього процесу. За допомогою нього вчитель може оцінити не лише академічні результати, а й дослідити індивідуальні особливості дітей.

Методична база

Книги

Педагоги

Принципи оцінювання

Точності

Об'єктивності

Прозорості

Діагностичні роботи

r

Діагностична складова психологічного забезпечення наповнюється дослідженнями особистісних параметрів та особливостей: виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні. Психологічне забезпечення освітнього процесу неможливе без здійснення фахівцями профілактики, корекції, консультування тощо, що спирається на діагностичну складову.

Аудіювання

Читання вголос

Робота з мовними одиницями

Діалог усний/письмовий