Асканія-Нова

Тваринний світ заповідного степу, в основному, зберіг свою аборигенну фауну, за винятком крупних видів ссавців та птахів. Тут зустрічаються типові мешканці степового ландшафту: малий ховрашок, степовий байбак, тушканчик великий, заєць-русак, мишовидні гризуни, а також середні та дрібні хижаки: звичайна лисиця, степовий тхір, ласка.

Найстаріший заповідник в Україні та найбільший степовий заповідник Європи.

Асканія-Нова входить до списку 7 природних чудес України.

подтема

подтема

Територія заповідника розділена на 3 частини: Північну, Південну та Великий Чапельський під. Останній являє собою природну низовину та є абсолютно заповідною територією, де вільно пасуться тварини. У степу можна побачити сайгаків, бізонів, коней Пржевальського, антилоп та інших рідкісних тварин. У поді росте велика кількість червонокнижних рослин, серед них і ендемік Асканії-Нової – рябчик шаховий.

Асканійський степ, який зберегли Фальц-Фейни, - єдина незаймана територія на території Європи - унікальний своєю недоторканністю.

Це справжня перлина української природи, яка вже давно набула всесвітньої слави. В Асканії поєдналися цілинний таврійський степ і мрія людини створити щось надзвичайне. Тут зростають унікальні рослини, гніздяться рідкісні птахи та живуть тварини з різних континентів.