"Злочин і кара"
Достоєвський широко використовував реальну топографію Петербурга в описі місць свого роману «Злочин і кара». Як зізнався письменник, опис двору, в якому Раскольников ховає речі, викрадені ним з квартири лихварки, він склав з особистого досвіду - коли одного разу прогулюючись містом, Достоєвський загорнув у пустельний двір з метою справити нужду.
Про автора
Федір Достоєвський — видатний російський мислитель-гуманіст, творчість якого пройнята почуттям любові до людини і невимовного болю за неї.
Історія написання
Історія створення «Злочин і кара» Достоєвського досить цікава, і перш ніж читати роман краще з нею ознайомитися.
Проблематика твору
Основними проблемами твору є:Проблеми суспільстваПроблема моральностіПроблема добра і зла
aГоловні герої
Головні герої «Злочин і кара» Достоєвського переносять кожного читача в минулу епоху, всі різні, але кожен з них неповторний.
"Кров по совісті"
За жанром це ідеологічний, соціально-психологічний, морально-філософський роман. Основне в ньому - моральні ідеї, які визначають його композиційні особливості. Роман складається з шести частин і епілогу, причому умовно його можна розділити на дві частини: перша - до злочину, а друга - розповідь про моральному покарання героя після скоєння злочину, тобто автор показує сумніву, муки і страждання героя. Епілог підводить до його відродження. Багато в чому цей твір було навіяно дійсністю того часу, коли передова молодь замислювалася про те, як знайти вихід з ситуації, що склалася і що потрібно зробити для поліпшення життя людей.
aЗгубність теорії
Чи може одна людина вважати себе вершителем долі інших, поставивши себе на самозведену вершину людства? Головний герой твору вирішив, що він має абсолютні права для цього і розроблює теорію про дві групи людей: одна — слабша, що не може здійснити вбивство без докорів сумління, інша — люди, які можуть чинити "справедливість” та відчувати при цьому лише самовдоволення.