І.Багряний " Тигролови"
Історія написання
Більш детальніше
Про самого автора
Задум роману «Тигролови» виношувався І. Багряним під час його перебування в таборі, коли, втікаючи з нього, ВІН блукав тайгою та переховувався в осіли мужніх далекосхідніх мисливців-звіроловів, нащадків вихідців з України.
Чому роман має назви "Тигролови"
Назва твору є символічною. Змінивши її з початкової «Звіролови» на «Тигролови», Іван Багряний суттєво поглибив змістові акценти розповіді. Тигр — один з наймогутніших і найнебезпечніших диких звірів. Родина Сірків, живучи в єдності з навколишньою природою, навчилася приборкувати цих звірів. Автор стверджує мужність, фізичну та моральну силу Сірків, представників українського народу, їхню здатність перемагати найтяжчі обставини. Через мотиви утечі й «польованої людини» образ Григорія Многогрішного також асоціюється з цим сильним, сміливим і вольнолюбивим диким звіром. Іван Багряний показує становлення «нового українця», який зможе здолати дракона, і таким чином вибороти право свого народу на майбутнє. Нащадок козацької шляхти (Григорій — брачний товариш гетьмана Дем’яна Многогрішного) вступає у боротьбу і вбиває «новітнього тигролова», уособлення радянської імперської системи майора Медвина
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tigrolovi-istoriya-napisannya/
Екранізація
Головні образи
молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tigrolovi-obrazi/
Наталка
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tigrolovi-obrazi/
родина Сірків
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tigrolovi-obraz-rodini-sirkiv/
Медведин
Цитати
Літературні характеристики
Напрям: реалізм
Жанр: пригодницький роман
Пригодницький роман — це роман, сюжет якого насичений незвичайними подіями й характеризується їх несподіваним поворотом, значною динамікою розгортання. Для нього характерні такі мотиви, як: утечі та переслідування, сміливі припущення та розгадування; атмосфера таємничості й загадковості; винятковість та непересічність особистості головного персонажа; чітке розмежування персонажів на позитивних і негативних; романтичне кохання; щасливий фінал.
Тематика роману “Тигролови”:
вплив сталінського терору на долю окремої особистості та українського народу загалом; змалювання побуту і традицій українських переселенців Далекого Сходу; романтичне кохання Григорія Многогрішного й Наталки Сірківни.
Образи -символи твору
подтема
Транссибірською магістраллю летів дракон. Насправді то був спецешелон ОГПУ-НКВС, що віз арештантів, — «ешелон смерті». Потяг складався з шістдесяти коробок-вагонів — шістдесяти суглобів. Спереду вогненноока голова — це паротяг “Й. С.” (Йосип Сталін). Ззаду — паротяг “Ф. Д.” (Фелікс Дзержинський). На тендері прожектор — «довгий вогненний хвіст». Час від часу чулися постріли вартових: може, так вони долали власний страх, або ж здавалося, ніби хтось насмілився тікати.
![подтема](https://sun9-25.userapi.com/impf/c855524/v855524365/17e97/E5A-m3dswV0.jpg?size=590x442&quality=96&proxy=1&sign=52c54e073b8db70a8c1d1dfc1997949f&type=album)
подтема
![подтема](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/P.t.altaica_Tomak_Male.jpg/1200px-P.t.altaica_Tomak_Male.jpg)
подтема
Тигр — один з наймогутніших і найнебезпечніших диких звірів. Родина Сірків, живучи в єдності з навколишньою природою, навчилася приборкувати цих тварин. Автор стверджує мужність, фізичну та моральну силу Сірків, представників українського народу, їхню здатність перемагати найтяжчі обставини.
Джерело: https://ukrclassic.com.ua/katalog/b/bagryanij-ivan/3310-detalnij-analiz-tigrolovi-bagryanij Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua
подтема
![подтема](https://ic.pics.livejournal.com/karieva_raufa/83517323/410444/410444_900.jpg)
подтема
Символ людського життя з усіма труднощами і небезпеками
подтема