Інформація - абстрактне судження, що має різні значення залежно від контексту. Спроби формального визначення інформації перераховано нижче — їх багато, і вони відмінні в різних областях людської діяльності.
Властивості
Властивість недоступності
фізичні
Нематеріальність інформації
Здатність ідентифікації властивостей предметів і явищ
часові
Актуальність
Оперативність
Ідентичність
інші
Суспільна природа
Мовна природа
подтема
Главная тема
Етимологія
З середини XX століття термін «інформація» широко використовується в різних галузях науки та в повсякденному житті, але досі не має загального визначення і використовується, головним чином, на інтуїтивному рівні.
роз'яснення; виклад фактів, подій; витлумачення
представлення, поняття
ознайомлення, просвіта.
Види
За способом сприйняття
За формою подання
За призначенням
Право на інформацію
Змістом права на інформацію є можливість кожного вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб. Основу правового регулювання права на інформацію в Україні становить Конституція України. Конституційні гарантії права на інформацію закріплено у статтях 32, 34, 40 та 50.
Виникнення та становлення
Термін «інформація» міцно увійшов у науку, й, відповідно, в мас-медіа після створення Клодом Шенноном математичної теорії інформації. Шеннон розглядав канали зв'язку й передачу повідомлень у них джерело?. У каналах зв'язку може існувати шум, тому вихідний сигнал не зовсім подібний вхідному.
Радянські філософи спочатку зустріли появу нової галузі науки вороже, й на початку 1950-х був короткий період коли її ганили в пресі як буржуазну лженауку джерело?, але згодом стало зрозуміло. що наука й людство розвиватимуться саме в цьому напрямку, що існують власні дослідження, і що, загалом, нічого ідеалістичного чи буржуазного в ній немає.