Графічні редактори
Графічний редактор — прикладна програма (або пакет програм), що дозволяє її користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп'ютера і зберігати їх в графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.
Растрові
Растровий графічний редактор - спеціалізована програма, призначена для створення та обробки растрових зображень на екрані комп'ютера. Такі програми мають широке застосування в роботі художників і дизайнерів різних напрямків, при підготовці зображень до друку в друкарні або на інших друкованих пристроях, публікації в Інтернеті і т.п.
Відкриті
ImageMagick
ImageMagick - набір програм (консольних утиліт) для читання і редагування файлів безлічі графічних форматів . Є вільним і кросплатформним програмним забезпеченням.
Krita
Krita - це безкоштовний, багатоплатформовий растровий графічний редактор з потужними інструментами для створення цифрових зображень. Програма адаптована для роботи з графічними планшетами (Wacom, Huion, Yiynova і ін.).
XPaint
Xpaint - редактор зображень почав свій розвиток в 1993 році, початковим розробником (до версії 2.1.1) був Девід Коблс (Devid Koblas) а з 1996 по 1999 рік розробкою програми займався Торстен Мартінсен (Torsten Martinsten). Починаючи з 2000 року в розвитку проекту беруть участь Тім Дінсдейл і Жан-П'єр Демаййі.
GIMP
GIMP - це крос-платформний редактор зображень, доступний для GNU / Linux, OS X, Windows та інших операційних систем. Це вільне програмне забезпечення , ви можете змінити його вихідний код та поширювати свої зміни.
DigiKam
DigiKam - програма для роботи з цифровими фотографіями , каталогізатор і редактор. Ідеальним середовищем для роботи програми є KDE , digiKam органічно інтегрована в середу робочого столу KDE.
Пропрієтарні
Комерційні
Adobe Photoshop
Adobe Photoshop - багатофункціональний графічний редактор , розроблений і поширюваний фірмою Adobe Systems . В основному працює з растровими зображеннями , проте має деякі векторні інструменти. Продукт є лідером ринку в області комерційних засобів редагування растрових зображень і найбільш відомим продуктом фірми Adobe.
Corel Painter
Corel Painter - програма, призначена для цифрового живопису і малюнка. За допомогою графічного планшета художник може працювати з віртуальними інструментами в цій програмі так само легко, як і зі звичайними олівцем або пензлем. Інтерфейс програми розроблений в контексті створення цифрової живопису з «чистого аркуша» (на відміну від програми Photoshop , яка створена для обробки вже наявних зображень, але також дозволяє малювати).
NeoPaint
NeoPaint - компактний і при цьому полнофункціоний графічний редактор з різноманітними інструментами для обробки зображень, вбудованими засобами для роботи з анімованими gif-ами, а також спільною роботою зі сканерами і цифровими камерами. Підтримується робота з файлами BMP, CAR, CUR, GIF, ICO, JPG, NPM, PAL, PCT, PCX, PNG, PSD, RAS, ST, STW, TIFF, TGA, WPG, WMF. Присутній вбудована грабілка екрану, вьювер з можливістю перегляду графіки в режимі зменшених ескізів, а також редактор в редакторі - спеціально для редагування іконок.
Pixelmator
Pixelmator - це багатофункціональний графічний редактор , розроблений для Mac OS X . Pixelmator використовує Core Image ( en ) і OpenGL - технології, які використовують відеокарти Mac для обробки зображень.
PhotoPerfect
PhotoPerfect - власна комерційна програма для редагування фотографій для Microsoft Windows , опублікована компанією Arcadia Software AG. Перша версія була представлена в 2002 році.
Безкоштовні
Microsoft Paint
Microsoft Paint - багатофункціональний, але в той же час досить простий у використанні растровий графічний редактор компанії Microsoft , що входить до складу всіх операційних систем Windows , починаючи з перших версій.
Pixia
Pixia - безкоштовний растровий графічний редактор , розроблений Исао Маруока
Fatpaint
Fatpaint - це безкоштовний онлайн ( веб-інтерфейс ) графічний дизайн та настільний випуск програмного продукту та редактора зображень . Він включає в себе інтегровані інструменти для створення макета сторінок , малювання, кольорів та редагування зображень та фотографій , векторних зображень з малюнками , використання векторної графіки dingbat , написання багатофункціонального тексту , створення промальованих 3D текстових логотипів та відображення графіки на продуктах Zazzle, які можна придбати або продати .
Artweaver
Artweaver - це повнофункціональний інструмент для малювання з величезним набором попередньо визначених реалістичних кистей для творчої живопису або просто експерименту. Artweaver підходить для новачків та досвідчених користувачів
PhotoScape
PhotoScape це веселе та просте програмне забезпечення для редагування фотографій, яке дозволяє вам виправляти та покращувати фотографії.
Векторні
Векторні графічні редактори дозволяють користувачеві створювати і редагувати векторні зображення безпосередньо на екрані комп'ютера, а також зберігати ці зображення у різних векторних форматах, наприклад, EPS, PDF, WMF або SVG.
aВідкриті
Inkscape
Inkscape — вільний редактор векторної графіки з можливостями, подібними до можливостей Illustrator, Freehand, CorelDraw, або Xara Xtreme. Програма ліцензована за умовами GNU General Public License. Програму створено на основі набору бібліотек для побудови графічного інтерфейсу GTK+ та додатка для створення програм мовою C++ до цієї бібліотеки (gtkmm).
Karbon14
Karbon - вільний векторний графічний редактор для комп'ютера під керуванням Microsoft Windows, частина проектів Calligra Suite і KDE. Колишні назви: KIllustrator, Kontour, Karbon14. Назва Karbon14 відбувалося від поєднання KDE та Carbon-14
LibreOffice Draw
LibreOffice Draw - векторний графічний редактор для створення блок-схем і діаграм. Входить до складу офісного пакету LibreOffice.
Dia
Dia — кросплатформенний вільний редактор діаграм, частина GNOME Office, але може бути встановлений незалежно. Може використовуватись для створення різних видів діаграм: блок-схем алгоритмів програм, деревовидних схем, статичних структур UML, баз даних, діаграм сутність-зв’язок, радіоелектронних елементів, потокових діаграм, мережевих діаграм та інших.
Пропрієтарні
Adobe Illustrator
Adobe Illustrator — професійний графічний редактор для створення та редагування векторної графіки від компанії Adobe.
CorelDraw
CorelDraw (стилізовано як CorelDRAW) — це векторний графічний редактор, який розроблений та продається компанією Corel Corporation з Оттави (Канада). Поточну версію продукту — CorelDraw Graphics Suite X8 (доступна тільки для — Microsoft Windows) було випущено в березні 2016 року.
Xara Designe
Xara Designer (раніше - Artworks, Xara Studio, CorelXARA !, Xara X, Xara X¹, Xara Xtreme) - векторний графічний редактор .Випустивши Xara Designer компанія Xara Ltd. розкрила початкові коди програми на умовах ліцензії GNU General Public License , однак коди потрібної бібліотеки CDraw залишилися в секреті. Сторонні розробники почали портирование на Cairo .
Відкриті
На противагу власницькому ПЗ існує вільне програмне забезпечення, автори й власники якого дозволяють вивчати, модифікувати й поширювати змінений продукт. Саме визначення власницького програмного забезпечення виникло в результаті діяльності громадського руху вільного програмного забезпечення (представленого Фондом вільного програмного забезпечення та іншими організаціями) і осмислення умов свободи користування програмами. Визначенням власницького програмного забезпечення є не невідповідність хоча б одній з базових умов вільного програмного забезпечення. Сама назва власницьке ПЗ підкреслює визначальне значення власника у способі використання й можливостях розвитку цього програмного забезпечення.
Пропрієтарні
Пропрієтарне програмне забезпечення (від англ. proprietary software) — це програмне забезпечення, на яке зберігаються як немайнові, так і майнові авторські права. Отримавши або придбавши таке програмне забезпечення, користувач отримує обмежені права користування ним: може бути заборонено або закрито доступ до коду (вивчення), внесення змін, тиражування, розповсюдження та перепродаж. Програмне забезпечення вважається власницьким, якщо наявне хоча б одне з перелічених обмежень.
3D
Тривимірна графіка, або 3D-графіка (від 3 Dimensions — «3 виміри») — розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів (як програмних, так і апаратних), призначених для зображення об'ємних об'єктів. Найбільше застосовується для створення зображень, які в подальшому використовуватимуться на екрані або роздруківках в архітектурній візуалізації, кінематографі, телебаченні, відеоіграх, друкованій продукції, а також у науці та промисловості.
DAZ STUDIO
Daz Studio – это мощное и при этом совершенно бесплатное программное обеспечение для трехмерного моделирования. Нельзя сказать, что это легкий для освоения инструмент – новичкам придется долго изучать возможности программы. Создатели программы позаботились о пользовательском опыте, но удобство Daz Studio удастся оценить далеко не сразу. Одной из фишек программы является создание 3D-изображений с GPU ускорением во время рендеринга, что дает возможность создавать очень реалистичные модели. Также в Daz Studio имеется поддержка создания сцен и функционал для анимации моделей.
MESHMIXER
Meshmixer дозволяє проектувати і візуалізувати 3D-конструкції шляхом об'єднання двох або декількох моделей всього за кілька простих кроків. У програмі для цього є зручна функція «cut and paste», тобто можна вирізати з моделі потрібні частини і вставляти їх в іншу модель. Програма навіть підтримує ліплення - користувач може створювати віртуальну скульптуру, формуючи і уточнюючи поверхню точно так же, як якщо б він ліпив модель з глини. І все це в режимі реального часу! Програма підтримує 3D-друк, готові моделі повністю оптимізовані для відправки в принтер.
3DRESHAPER
3DReshaper є доступним і простим у використанні програмним забезпеченням для 3D-моделювання. Програму можна використовувати в різних областях, таких як мистецтво, гірничодобувна промисловість, цивільне будівництво або суднобудування. 3DReshaper поставляється з підтримкою різних сценаріїв і текстур і має безліч корисних інструментів і функцій, що полегшують процес тривимірного моделювання.
WINGS 3D
Программа Wings 3D является продвинутым инструментом для трехмерного моделирования. Пользователям предоставляется множество инструментов, с помощью которых можно создавать очень реалистичные модели. Wings 3D имеет настраиваемый интерфейс, встроенный инструмент отображения AutoUV и может экспортировать готовые файлы в большинство популярных 3D-форматов. Несмотря на все свои достоинства, такие, как поддержка виртуального отображения для симметричного моделирования, Wings 3D не поддерживает анимацию.
Фроктальні
Фрактальна графіка — технологія створення зображень на основі фракталів. Фрактальна графіка базується на фрактальній геометрії.
Ultra Fractal
Ultra Fractal - краще рішення для створення унікальних фрактальних зображень професійної якості. Пакет відрізняється дружнім інтерфейсом, багато елементів якого нагадують інтерфейс Photoshop (що спрощує вивчення), і супроводжується неймовірно докладної і прекрасно ілюстрованої документацією з серією туторіали, в яких поетапно розглядаються всі аспекти роботи з програмою. Ultra Fractal представлений двома редакціями: Standard Edition і розширеної Animation Edition, можливості якої дозволяють не тільки генерувати фрактальні зображення, але і створювати анімацію на їх основі. Створені зображення можна візуалізувати у високій роздільній здатності, придатному для поліграфії, і зберегти у власному форматі програми або в одному з популярних фрактальних форматів. Візуалізовані зображення також можуть бути експортовані в один з растрових графічних форматів (jpg, bmp, png і psd), а готові фрактальні анімації - в AVI-формат.
Fractal Explorer
Fractal Explorer - програма для створення зображень фракталів і тривимірних аттракторов з досить вражаючими можливостями. Має інтуїтивно зрозумілий класичний інтерфейс, який може бути налаштований відповідно до призначених для користувача уподобаннями, і підтримує стандартні формати фрактальних зображень (* .frp; * .frs; * .fri; * .fro; * .fr3, * .fr4 і ін.) . Готові фрактальні зображення зберігаються в форматі * .frs і можуть бути експортовані в один з растрових графічних форматів (jpg, bmp, png і gif), а фрактальні анімації зберігаються як AVI-файли.
ChaosPro
ChaosPro - один з кращих безкоштовних генераторів фрактальних зображень, за допомогою якого неважко створити безліч дивовижних по красі фрактальних зображень. Програма має дуже простий і зручний інтерфейс і поряд з можливістю автоматичної побудови фракталів дозволяє повністю управляти даним процесом за рахунок зміни великої кількості налаштувань (число ітерацій, колірна палітра, ступінь розмиття, особливості проектування, розмір зображення і ін.). Крім того, створювані зображення можуть бути багатошаровими (режимом змішування шарів можна управляти) і до них можна застосувати цілу серію фільтрів. Все що накладаються на об'єкти, що будуються фрактали зміни тут же відображаються у вікні перегляду. Створені фрактали можуть бути збережені у власному форматі програми, або в одному з основних фрактальних типів завдяки наявності вбудованого компілятора. Або експортовані в растрові зображення або 3D-об'єкти (якщо попередньо було отримано тривимірне уявлення фрактала).
Apophysis
Apophysis - цікавий інструмент для генерації фракталів на основі базових фрактальних формул. Створені за готовими формулами фрактали можна редагувати і невпізнанно змінювати, регулюючи різноманітні параметри. Так, наприклад, в редакторі їх можна трансформувати, або змінивши лежать в основі фракталів трикутники, або застосувавши вподобаний метод перетворення: хвилеподібний спотворення, перспективу, розмиття по Гауса і ін. Потім варто поекспериментувати з квітами, вибравши один з базових варіантів градієнтної заливки. Список вбудованих заливок досить значний, і при необхідності можна автоматично підібрати найбільш підходящу заливку до наявного растрового зображення, що актуально, наприклад, при створенні фрактального фону в тому ж стилі, що і інші зображення якогось проекту. При необхідності нескладно підрегулювати гамму і яскравість, змінити фон, масштабувати фрактальний об'єкт і уточнити його розташування на тлі. Можна також поставити під результат різноманітним мутаціям в потрібному стилі. Після закінчення слід задати розміри кінцевого фрактального зображення і записати його візуалізований варіант у вигляді графічного файлу (jpg, bmp, png).