Soome (Edvin Velijev K119)
Majandus
SKT 251,885 mld $
Soome loodusvarad on erinevad: raua-, vase-, molübdeeni- ja tsinkimaagid, samuti graniit, marmor, asbest ja ehituskivi.
Üldfaktid
Elanikkonast: 5 571 665 elanikkus.
Pindala: 338 454,6 km².
Riigikeel: Soome ja Rootsi.
Haridus: kirjaoskuseprotsent; haridustase
2013. aastal läbi viidud uuringute kohaselt said täiskasvanud soomlased teadmiste poolest maailmas teiseks, eelkõige puudutab see lugemist ja aritmeetikat ning ka arvuti kasutamise oskust erinevate probleemide lahendamisel.
Sootsiaalkindlustus
Subtopkeskmine palk Soomes on 2020. aastal 3548 eurot kuus enne makse. Pärast maksu- ja sotsiaalkohustuste mahaarvamist jääb töötaja käsutusse umbes 2600 eurot.ic
Töötut 432,7 tuhat, mis on 206,2 tuhat rohkem kui 2019. aastal.
Üldine olukord riigis
Pika aja jooksul on Soome eelised endiselt poliitiline stabiilsus, avatud majandus, kõrgelt arenenud infrastruktuur ja telekommunikatsiooni usaldusväärsus, samuti ettevõtete, teadus- ja tehnikakeskuste ning ülikoolide vaheline suhtlus. Lisaks on Soome konkurentsivõime tagamisel olulised sellised tegurid nagu uute tehnoloogiate valdamise kiirus, elanikkonna kõrge haridustase ja soodne ettevõtluskliima.
Tervishoid: peamised surma põhjused keskmine eluiga
Kõige tavalisemad surma põhjused olid vereringehäiretega (38%) ja kasvajatega (24%) seotud haigused. Meeste kõige levinum vähk
Soome keskmine eluiga on 81 aastat
Looduseprobleemid
Riigis on üks pakilisemaid keskkonnaprobleeme mulla hapestumine ja atmosfääri soojenemine looduslike kütuste mõju tõttu. Neid probleeme peetakse rahvusvahelisteks ja Soome töötab koos teiste Euroopa Liidu riikidega nende lahendamise kallal.
linnastumine
Soomes on linnastumise määr 70 protsenti. See tähendab, et Soomes pool miljonit või isegi 600 tuhat potentsiaalset sisserändajat, kes kolivad maapiirkondadest suurtesse või keskmise suurusega linnadesse.
Turism
Turism on üks Soome majanduse komponente
Inimesi köidavad hämmastavad maastikud ja väga kaunid vaated.
Kultuur
Soome kultuur on endasse haaranud nii nende paganlike aegade pärandi, mil austati looduse vaime ja maa väge, kui ka hilisemad kristlikud kombed ja pühad.