Catégories : Tous

par Кирил Иванов Il y a 6 années

420

Ментальна карта

Об'єктно-орієнтоване програмування (ООП) є підходом до розробки програмного забезпечення, який базується на концепції об'єктів та класів. Основна ідея полягає в створенні окремих екземплярів, що представляють абстрактні моделі реальних сутностей з чітко визначеними властивостями та поведінкою.

Ментальна карта

Об'єкт (екземпляр) ключове поняття об'єктно-орієнтованих технологій проектування та програмування; втілення абстрактної моделі окремої сутності (предмету або поняття), що має чітко виражене функціональне призначення в деякій області, належить до визначеного класу та характеризується своїми властивостями та поведінкою.

Модифікатори доступу Класи в С++ мають три різних рівні доступу до своїх еле­ментів, тобто даних (полів) і функцій (методів):

відкриті елементи (public); У свою чергу до даних відкритого розділу (public) можуть звертатися будь-які функції.

захищені елементи (protected); До даних у захищеному розділі (protected) мають доступ функції свого класу і функції класів-нащадків.

закриті елементи (private); До даних у закритому розділі (private) мають доступ тіль­ки функції-елементи свого класу. Класам-нащадкам забороня­ється доступ до закритих даних своїх базових (батьківських) класів. За замовчуванням усі дані-члени класу мають атрибут private(закритий).

SuperClass SubClass У програмуванні суперкласом або батьківським класом , називають клас на основі якого створюють інші класи. Класи, отримані на основі суперкласу , називають дочірніми класами, похідними класами або підкласами.

Інкапсуляція один з трьох основних механізмів об'єктно-орієнтованого програмування. Йдеться про те, що об’єкт вміщує не тільки дані, але і правила їх обробки, оформлені в вигляді виконуваних фрагментів (методів). А також про те, що доступ до стану об'єкта напряму заборонено, і ззовні з ним можна взаємодіяти виключно через заданий інтерфейс (відкриті поля та методи), що дозволяє знизити зв'язність. Таким чином контролюються звернення до полів класів та їхня правильна ініціалізація, усуваються можливі помилки пов'язані з неправильним викликом методу. Оскільки користувачі працюють лише через відкриті елементи класів, то розробники класу можуть як-завгодно змінювати всі закриті елементи і навіть перейменовувати та видаляти їх, не турбуючись, що десь хтось їх використовує у своїх програмах.

Ініціалізація об'єкту з класу -це присвоєння початкових значеннь полям об'єкту

Клас це функція або процедура, що належить якомусь класу або об'єкту. Як і процедура в процедурному програмуванні, метод складається з певної кількості операторів для виконання якоїсь дії і має набір вхідних аргументів.

Розрізняють прості методи і статичні методи (методи класу):

прості методи мають доступ до даних об'єкта (конкретного екземпляра даного класу)
статичні методи не мають доступу до даних об'єкта, і для їх використання не потрібно створювати екземпляри (даного класу).

Клас В об'єктно-орієнтованому програмуванні, клас — це спеціальна конструкція, яка використовується для групування пов'язаних змінних та функцій.

Властивості класу визначення данних у визначенні класу.

Наслідування - це властивість, що дозволяє створити новий клас-нащадок на основі вже існуючого, при цьому всі характеристики класу батька присвоюються класу-нащадка.