"Інформатика" для початкової школи
клас
Зміст начального маеріалу
- Поняття про інформацію.
- Зміст та завдання курсу «Інформатика».
- Сприймання людиною інформації.
- Властивості інформації.
- Види інформації за способом сприймання:
зорова, слухова, нюхова, смакова, дотикова.
- Приватна та публічна інформація. Захист
особистої приватної інформації. Безпека
використання інформації.
- Пристрої для роботи з інформацією.
- Правила безпечної поведінки у кабінеті
інформатики.-
Державні вимоги до навчальних досягнень учня/учениці
Учень/учениця: має уявлення про інформацію; розуміє за допомогою яких органів чуття людина сприймає інформацію; для чого вивчають інформатику; розрізняє приватну та публічну ін формацію; наводить приклади видів інформації за способом сприймання; властивостей інформації (без називання терміну) на конкретних прикладах; називає правила безпечної поведінки в кабінеті інформатики; дотримується правил безпечного користування пристроями у кабінеті інформатики; використовує у своєму мовленні слова інформація, інформатика, приватна, публічна інформація та називає 3 сучасних пристрої для роботи з інформацією.
клас
Зміст навчального матеріалу
- Роль інформації в житті людини.
- Види інформації за способом подання:
текстовий, графічний, числовий, звуковий,
відео. Перетворення інформації з одного виду
в інший. Пристрої для роботи з текстовою,
звуковою, відео інформацією.
- Дії з інформацією: передавання, пошук,
перетворення, використання. Переваги
опрацювання інформації сучасними
пристроями.
- Структурування інформації в документах,
папках. Поняття меню.
Державні вимоги до навчальних досягнень учня/учениці
Учень/учениця: має уявлення про роль інформації в житті людини; про різноманіття дій з інформацією; називає види інформації за способом подання; розуміє, що інформацію можна шукати, передавати, перетворювати, використовувати; знає, що одну і ту ж інформацію можна представити різними способами; уміє перетворювати одну форму подання інформації в іншу: (текстове - в графічне, числове - в текстове тощо); створити папку та документи в ній; називає 3-5 пристроїв для роботи з текстом, звуком, відео; використовує у своєму мовленні слова: текстова, графічна, звукова інформація, документ, меню.
"Інформація"
клас
Зміст навчального матеріалу
- Перетворення інформації. Перетворення
інформації з текстової у графічну форму з
використанням схем, діаграм. Перетворення
інформації у вигляді тексту в таблицю з
числами.
- Передавання інформації. Пристрої для
передавання інформації. - Джерело інформації. - Приймач інформації. - Пристрої введення та виведення інформації. - Зберігання інформації.- Носії інформації. Кодування інформації. - Кодування та декодування інформації. - Складові комп’ютера. - Історія виникнення пристроїв для роботи з інформацією.
Державні вимоги до навчальних досягнень учня/учениці
Учень/учениця: має уявлення про те, що людина може здійснювати різні дії з інформацією; перетворює інформацію: текстової та числової форми в графічну у вигляді схем, діаграм за допомогою поданих учителем/учителькою шаблонів; називає спосіб подання інформації; наводить приклади інформації, поданої різними способами; має уявлення про передавання, зберігання, кодування інформації; про носії інформації; називає 3-5 пристрої для передавання інформації; розрізняє та наводить приклади пристроїв для введення та виведення інформації (3-5); описує способи та наводить приклади кодування і декодування інформації; розуміє, що інформацію можна зберігати, опрацьовувати та передавати на великі відстані в закодованому вигляді; використовує у своєму мовленні слова передавання, зберігання, кодування, декодування інформації, носії інформації, джерело, приймач інформації, пристрої введення, пристрої виведення.