Алгоритм виявлення потреб учасників
Встановити контакт з клієнтом
Це робиться для того, щоб клієнти не приховували істинну інформацію, не закривались, не даючи вирішити конфлікт, а йшли на співпрацю.
Запитати, безпосередньо, самих учасників про їх потреби
Важливо у роботі з клієнтом, щоб сам клієнт розумів власну потребу. Тож перш нж висувати власні припущення психологу потрібно точнити в клієнта, наприклад, "Як Ви вважаєте, потреба в чому у вас найбільш яскраво виражена?"
Відкриті запитання
Спочатку варто ставити відкриті запитання. Вони допоможуть отримати максимальну кількість інформації про клієнта і його потреби. Наприклад: Що ви відчуваєте в даний момент? Чого вам зараз не вистачає в психологічному чи емоційному плані? Що б ви хотіли змінити в цій ситуації? Яким міг би бути ідеальний розвиток подій? Чому даний розвиток подій не співпадає з ідеальним? Отже, які конкретно потреби не задовольняються прямо зараз?
Розставити потреби за пріоритетністю
Клієнти можуть назвати безліч потреб, проте
не завжди всі вони можуть бути задоволені,
тому можна розставити пріоритети, яка із
потреб найважливіша, яка - найменш важлива
Альтернативні запитання
Психолог з розмови може побачити те, що не помічає за собою клієнт, тому психолог може висунути свої припущення щодо потреб. Наприклад: Чи маєте ви потребу в повазі до себе зі сторони опонента? Чи почуваєте ви себе в безпеці? Слід запитати у сторін конфлікту, чи погоджуються вони з припущеннями психолога.
Звернути уваги учасників на потреби опонента в конфлікті
Основні потреби – стосуються головних емоційних потреб:
в любові;
повазі;
відчутті контролю
над власним
життям
безпеці;
належностіі.