Три зозулі з поклоном

Три зозулі з поклоном

r

“Три зозулі з поклоном” – одна з найчарівніших перлин української літератури ХХ ст. Вона чи не найглибше віддзеркалює внутрішній світ Григіра Тютюнника, його прагнення гармонії, злагоди, доброти й усепрощення. Усього на кількох сторінках розгортається досить поширена житейська історія нерозділеного кохання, власне, традиційний «любовний трикутник». Однак автор оновлює, модернізує «цей вічний сюжет » не лише відсутністю морально-етичного конфлікту , українськими історичними реаліями, свіжою ідеєю, а й за допомогою оригінальної композиції.У творі тісно переплітається час теперішній і минулий, реальність зі спогадами. Послідовної дії у творі немає , оскільки вона “змонтована“ з різних хронологічних фрагментів, тому непросту історію стосунків читач вибудовує сам.Найголовніше в цій новелі почуття та переживання героїв, які автор передає тонко, глибоко , переконливо. Саме вони рухають сюжетом твору, розширюють його часові, просторові межі . Головним персонажем, насправді , тут є Любов , а люди його лише уособлюють і матеріалізують.

a
Паспорт твору

Паспорт твору

Тема

r

Складність людських стосунків, виражена через історію нещасливого кохання.

Ідея

r

Возвеличення любові як найвищої духовної цінності, яка піднімає людину над буденністю, очищає її душу

Жанр

r

новела Новела (іт. novella, від лат. novellas — новітній) — невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом, сконденсованою та яскраво вимальованою дією.

Переказ новели

Григір Тютюнник

Григір Тютюнник

Творчість

r

Творча спадщина Григора Тютюнника невелика за обсягом , уміщується в одному томі на 600 сторінок. Це близько сорока новел, п’ять повістей, ряд нарисів, статей та спогадів. Однак цінність його літературної творчості була і залишається надзвичайно високою. Найголовнішим болем письменника було сучасне село. Він одним із перших помітив факт, що держава буквально вимітала з сіл молодь, заманювала її на цілину чи в шахти, пропонуючи найчорнішу роботу.

Найвідоміші твори

r

оповідання «Деревій» (1969)новела «Три зозулі з поклоном» (1976)повісті «Климко» (1976), «Вогник далеко в степу» (1979) Останнім твором письменника стала незавершена повість «Житіє Артема Безвіконного» (1980).

Цікаві факти

r

Зацікавившись кінематографом, Григір Михайлович працює у сценарній майстерні Київської кіностудії ім. О. Довженка, створює літературний сценарій за романом «Вир», написаний братом, рецензує твори колег-кінодраматургів та фільми. Переходить на редакторсько-видавничу роботу, а згодом повністю віддається літературній творчості.1963 — 1964 pp. працює в редакції газети "Літературна Україна";1967 р. журнал «Дружба народов» відзначив оповідання Григора Тютюнника як кращі в своїх публікаціях;Перша його книжка «Зав'язь» вийшла 1966 року. Вона стала однією з тих книг, які стали показником злету української прози.

Образи-символи

Образи-символи

Композиція

Композиція

Аналіз

Аналіз