Родом із Золотонош
Київ
село Пашенна (зараз – Пашенівка) Полтавської губернії
селі Доброводи неподалік від Збаража, нині Тернопільщина
с. Терново Тячівського району Закарпатської обл
с. Степанівка, Ємільчинського району Житомирська область
містечко Гримайлове на Тернопільщині

Стопами відомих фізиків

Маршрут

Маршрут

Біографія

Грабовський Борис Павлович

Грабовський Борис Павлович

c1a

Досягнення

r

У 1924 р. він винайшов катодний комутатор, що став основою побудови передавальної телевізійної трубки, за що отримав премію. У 1965 р. Борису Грабовському було присвоєно звання заслуженого винахідника Узбекистану.

Іван Павлович Пулюй

Іван Павлович Пулюй

a

Роботи

r

Пулюй успішно працював у нових і актуальних на той час напрямках фізики: експериментальна перевірка передбачень молекулярно-кінетичної теорії Максвелла, дослідження природи і властивостей катодних та рентґенівських променів. Він став відомим як віртуозний експериментатор і проникливий теоретик.

a
Олександр Теодорович Смакула

Олександр Теодорович Смакула

Праці

r

Смакула — автор понад 100 наукових праць.Професор О. Смакула написав фундаментальну монографію «Монокристали: вирощування, виготовлення і застосування», яка вийшла 1962 р.1972 р. осінь Смакул приїжає в рідне село Доброводи.

Людвік Людвікович Шимон

Людвік Людвікович Шимон

Досягнення

r

Автор і співавтор 450 наукових публікацій у провідних фізичних журналах та матеріалах всеукраїнських і міжнародних конференцій, 35 винаходів, 1 монографії, 2 підручників, 4 посібників.Підготував 4 докторів та 11 кандидатів фіз.-мат. наук. Член Українського та Американського фізичних товариств (1992). Член товариства Академії наук Угорщини (2000).

Михайло Олександрович Оболенський

Михайло Олександрович Оболенський

c1

Діяльність

r

Наукові інтереси — в галузі електронних властивостей металів при низьких температурах, надпровідності, водневої енергетики, фізики низьких температур. Керівник держбюджетних тем, при виконанні яких отримані важливі наукові результати: розроблена методика вирощування монокристалів високотемпературних надпровідників, що не поступаються найкращим на світовому рівні; створені накопичувачі водню; проведено дослідження магнітних властивостей надпровідників, а також фазових перетворень у низьковимірних системах.

Максим Віталійович Стріха

Максим Віталійович Стріха

Діяльність

r

З 1983 року працює в Інституті фізики напівпровідників НАН України ім. В. Є. Лашкарьова. Створив послідовну теорію оптичних і рекомбінаційних переходів у реальних напівпровідниках з дефектами, деформаціями, неоднорідностями складу. 

Михайло Васильович Остроградський

Михайло Васильович Остроградський

a

Діяльність

r

Автор 40 праць з математичного аналізу (нескінченно-малих, інтегрування раціональних функцій), математичної фізики (диференціальні рівняння поширення тепла у рідких твердих тілах), теоретичної механіки (принцип можливих переміщень, варіаційні принципи механіки, теорія удару, теорія пружності, поширення хвиль на поверхні рідини тощо), написаних переважно французькою мовою.

Яків Борисович Файнберґ

Праці

r

Праці з електродинаміки, зокрема теорії прискорювачів елементарних частинок, хвилеводівта фізичної плазми.Співавтор відкриття «Турбуляцентне нагрівання і аномальний опір плазми», сприяло новому циклу теоретичних досліджень у фізиці плазми.

Леонід Петрович Яценко

Леонід Петрович Яценко

r

Професор, доктор фізико-математичних наук, директор Інституту фізики НАНУ, Академік Національної Академії Наук України.

a

Наукові інтереси

r

Фізика лазерів, нелінійні та когерентні ефекти при взаємодії лазерного випромінювання з атомами та молекулами, керування рухом атомів та молекул лазерним випромінюванням (світловий тиск та охолодження), когерентний лазерний контроль, спектроскопія надвисокої роздільності, лазерні стандарти частоти.