Лірична музика
Лірика - лірична музика, під час прослуховування якої можна почути те, що можливо відбувалося з вами.
aНародна лірика
Найдавнішими серед народної лірики є трудові пісні. Народна лірика – це невеликі усні віршовані твори, що виконуються співом. Куплети часто мають приспіви, що повторюються (рефрени). Є сольні та хорові, залежно від кількості виконавців. Лірика в перекладі означає “ліра” – струнний музичний інструмент.
Лірико-драматичний симфонізм
Подібність симфонії за характером до трагедії, драми, ліричної поеми. Характер музики — життєрадісний, жартівливий, драматичний і т. д. .
Камерно-інструментальна лірика
Камерно-інструментальна музика набула по-справжньому широкий розвиток тільки в ХХ ст і увібрала в себе стилістичні риси інших різновидів музичної творчості. Фундаментальна частина камерно-інструментальної спадщини Чайковського - три його струнних квартету. Вже в першому з них він виступив як майстер цього жанру, що йде своїм шляхом. Український композитор був творцем перших досконалих зразків російського квартету, де національні інтонаційні елементи отримали органічний розвиток.
aВокальна лірика
Вокальна музика - це музика, що призначена для виконання голосом; краса поетичного слова, вокальної мелодії та її інструментального супроводу.
aЛіричні музичні твори
Ліричні твори виникли давно і супроводжують кожного із нас ще з раннього дитинства. Термін походить від грецького lyra — музичний інструмент, під акомпонемент якого античні поети виконували свої вірші. Ті твори, які виконувалися у супроводі ліри, називали ліричними.
Лірико-епічний симфонізм
Уся симфонія від початку й до кінця сприймається як єдиний ліро-епічний монолог, де є місце думно-споглядальній оповіді і драматично-напруженим. До збірника ввійшли прекрасні обробки обрядових, ліричних і побутових музичних творів класичного симфонізму Л. Ревуцького - автор чудової лірико-епічної епохи.
a