Soome
Haridus
Soomlastest umbes 70% jätkab õpinguid pärast põhikooli ja enamik läheb edasi õppima ka kõrgkooli. Põhikoolis on kõrged õpitulemused. Umbes 70% läheb põhikoolist edasi kutsekooli ja 30% gümnaasiumi.
Kirjaoskuse protsent 2018.a vanuses 15 ja vanemad 99.0%.
Tervisehoid
Soomes on keskmine eluiga 81 aastat.
Peamised surma põhjused on haigused ja vana iga.
Majandus
Soomes on SKT iga elanku kohta 37 287 €.
Soomes leidub tsinki, nikklit, vaske, koobaltit, kroomiitti, kulda ja haruldasi muldmetalle.
Nende kogu kasum aastal 2010 oli umbes 1 miljard eurot.
Rahvastik
Rahvastikutihedus on 16,3 in/km².
Heaolu
Inimesed Soomes on kõrge heaoluga kuid see on tänaseks langevas seisus ja see on seotud sissetuleku erinevustega rahva seas.
Üldine olukord Riigis
Soome asub Põhja-Euroopas Rootsi ja Venemaa vahel. On Euroopa Liidus (liitus aastal 1995). Kogupindala on 338 454,6 km² ja elanikkond on 5,5 miljonit inimest. Riigi pealinn on Helsinki, mis asub riigi lõunaosas Läänemere ääres. Usundiks on Soome Evangeelne Luterlik Kirik ja Soome Õigeusu kirik. Soome tavaline biotüüp on sood. Soome on tuntud kui tuhande järve maa kuna seal on 187 888 järve, millest suurim järv on Saimaa, mis on Euroopas suuruselt neljandal kohal. Levinuim Kivim on graniit, mis paljandub paljudes paikades. 86% riigist on kaetud metsaaladeaga, mis teeb Soomest Euroopa metsarikkaima riigi. Soome kliima on suhteliselt pehme Põhja-Atlandi hoovuse ja madalikulise pinnamoe tõttu. Soome poliitika põhialused määrab Soome põhiseadus. Soomes on parlamentaalne demokraatia, kus kõige suurema võimuga on peaminister, kelleks on hetkel Sanna Marin. Enamik Soome elanikke (87%) räägib soome keelt ja suurimaks vähemuskeeleks on rootsi keel.