Портрет Доріана Грея

Портрет Доріана Грея

r

Роман «Портрет Доріана Грея» — найвідоміший твір Оскара Вайльда, який приніс письменнику світову славу і в якому найповніше втілено його філософські та естетичні погляди, життєве кредо і принципи художньої творчості.Свій єдиний роман Вайльд написав у рекордно короткий термін - лише за три тижні — на замовлення американського журналу, де його було опубліковано 1890 року.

a
Аналіз

Аналіз

r

«Портрет Доріана Ґрея» ідеальний приклад парадоксального сюжету. Закоханий у свою красу, Доріан Грей ладен закласти душу дияволу, аби не старіти і назавжди залишитися вродливим юнаком. І стається незвичайне, фантастичне, протиприродне: портретне зображення Доріана Ґрея старіє, намальоване обличчя вкривається зморшками, а живий Доріан залишається молодим і гарним.

Головні герої твору

Головні герої твору

r

Доріан Грей – головний герой роману Оскара Уайльда “Портрет Доріана Грея”. Доріан – молодий аристократ, юний красень, подібно Фаусту що вступив в угоду з дияволом, щоб зберегти свіжість, молодість і красу, в той час як вплив часу наносить свій відбиток на портрет, виконаний другом Доріана художником Безілом.

Кіно

Кіно

r

Перша екранізація твору з’явилася ще в 1910 р. в Данії. А загалом роман о. Уайльда втілений у понад 30 фільмах. Одним із найяскравіших уважають фільм «Портрет Доріана Ґрея» режисера А. Левіна (США, 1945р.). Він був ще чорно-білим, але точним у відтворенні сюжету та з хорошим ансамблем акторів. Операторську роботу відзначено премією «Оскар».

a
Оскар Уайльд

Оскар Уайльд

r

Оскар Фінгал О Флаерті Уіллс Уайльд (1854 – 1900) – ірландський письменник (драматург, поет, есеїст).

Гедонізм

Гедонізм

r

ГЕДОНІ́ЗМ (від грец. ἡδονή – задоволення) – напрям у етиці, згідно з яким ціннісним критерієм моралі визнається задоволення (насолода) або уникнення страждань.

Книга

Книга

r

"Портрет Доріана Грея"- єдиний роман Оскара Уайльда, найвідоміший та найпопулярніший його твір. Уперше виданий 20 липня 1890 року. Друга редакція, у якій автор дещо доповнив та змінив твір, дописав нові розділи, вийшла в квітні 1891 року.