Тролі вибрались із печер

r

Якщо агресор вже «на хвості» – припиніть вестися на провокації. Як саме – працювати: ігноруйте кривдника; намагайтесь уникнути спілкування, удайте, що вам байдуже та вийдіть з облікового запису: така поведінка не працює про боягузтво – хоча іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям; якщо ситуація не дозволяє вийти із соціальної мережі, зберігаючи самовлада, використовуйте гумор – цим ви можете спантеличити кривдника, відволікти його від наміру дошкулити вам; стримуйте гнів і злость, адже це саме те, чого досягається кривдник, будьте спокійні та впевнені; обговорюйте такі загрозливі ситуації з людьми, якими ви довіряєте – це допоможе вибудувати правильну поведінку телефону та припинити насилля.

Перший комп'ютер

r

Перші електронні обчислювальні машини з’явилися у ХХ ст. У 1946 році в США був запущений перший у світі програмований електронний комп’ютер EN IAC. Це був величезний пристрій, який зайняв би площу шкільного спортзалу та міг би переважити шістьох слонів! Першу електронну обчислювальну машину в континентальній Європі було розроблено в Києві в 1951 р. під керівництвом академіка Сергія Лебедєва. Цей комп’ютер назвали Малою електронною обчислювальною машиною (МЕОМ) Згодом МЕОМ стали називати комп’ютером

Поява інтернету

r

Перегляд файлу Історія виникнення інтернету. Перший сервер ARPANET було встановлено 1 вересня 1969 року у Каліфорнійському університеті в Лос-Анжелесі. Комп'ютер «Honeywell 516» мав 12 кілобайт оперативної памяті. До 1971 року була розроблена перша програма для відправки електронної пошти по мережі, котра відразу стала дуже популярною.

Протидія тролям

r

Маніпулятивні новини та наративи завжди популярніші, ніж матеріали, які їх викривають чи спростовують. І навіть після викриття брехня може ще довго циркулювати в інфопросторі. Чого лише вартий сумнозвісний «розіп’ятий хлопчик зі Слов’янська». Тому єдиний спосіб вберегтися від дезінформації та «вкидів» — вести гру на випередження: вчитися їх розпізнавати й не давати тролям і ботам жодного шансу.

Тролінг

r

Тролінг – розміщення в Інтернеті (на форумах, у групах новин Usenet, у вікі-проектах та ін.) провокаційних повідомлень з метою викликати флейм, конфлікти між учасниками, образи, війну редагувань, марнослів’я тощо. Є багато варіацій на тему значення троллінгу. Основна причина такої невизначеності в тому, що сам термін «троль» є суб’єктивним. Хтось може прийняти коментар як тролінг, в той же час інші порахують це цілком прийнятною формою продовження дискусії.

Тролінг у політиці

Суть тролінгу

a

Боротьба проти тролінгу

Кібербулінг

r

Флеймінг – невеликі емоційні та жорстокі репліки, які агресор надсилає жертви переважно на «публіці»: на форумах або у чатах. Улюблений інструмент знущання так званих «тролів». Нападки – це регулярні образливі висловлювання провокатора, які визнають жертву. деякі можна спостерігати в ігровому товаристві – у чатах онлайн ігор. Наклеп – провокатор поширює неправдиву та принизливу інформацію про свою жертву. Самозванство – агресор використовує особисту інформацію іншої людини (паролі до облікових записів у соціальних мережах та блогах), щоб від її імені дошкуляти іншим користувачам. Ошуканство – крадіжка конфіденційних даних для власних цілей або на замовлення третіх осіб. Відчуження – демонстративне ігнорування людини: видалення з чатів, груп, додавання до чорного списку друзів тощо. Кіберпереслідування – найнебезпечніший різновид інтернет-мобінгу. За допомогою інформації яку жертву викладає в мережу, злодій переслідує її, щоб скоїти напад, побити або зґвалтувати. Хепіслепінг – фільмування реальних нападів або знущання для публікації в Інтернеті. Внаслідок появи хепіслепінгу з'явилося інше поняття – булицид, що означає загибель жертви внаслідок булінгу.

Види кібербулінгу

a

Як з цим працюють соцмережі?

Чому він небезпечний?

Вплив на емоційний стан та психіку

r

Кібербулінг може мати серйозні наслідки для жертви, включаючи психологічну травму, депресію, тривожність і навіть самогубства. Відносно громадського здоров'я, кібербулінг є серйозною проблемою, яка впливає на фізичний і психічний добробут людей.