Особистість

Особистість

Індивід

Біологічний організм, носій загальних спадкових якостей біологічного виду – людина. Представник людського роду – homo sapiens.

Будь-яка людина – індивід, незалежно від рівня її фізичного і психічного здоров’я. Індивідами ми народжуємося.

Особистість

соціально-психологічна сутність людини, яка формується в результаті засвоєння індивідом суспільних форм свідомості і поведінки, суспільно-історичного досвіду людства. Особистістю ми стаємо під впливом суспільства, виховання, навчання, взаємодії, спілкування тощо.

Індивідуальність

неповторне співвідношення особистих рис та особливостей людини (характер, темперамент, здібності, особливості протікання психічних процесів, сукупність почуттів тощо), що утворюють її своєрідність, відмінність від інших людей.

Персона

згідно К. Г. Юнгом, соціальна роль, яку індивід грає відповідно до вимог, зверненими до нього з боку оточуючих; публічна особа людини, сприймається суспільством.

Людина

біосоціальна істота, якій притаманні членороздільна мова, свідомість, вищі психічні функції (абстрактно-логічне мислення, логічна пам’ять і т. д.) і яка здатна створювати знаряддя праці та використовувати їх в процесі суспільної праці.

Суб’єкт

носій активності у взаємодії з об'єктом, діє усвідомлено, керуючись чином необхідного результату (задумом)

суб'єктом купа людина не народжується, але стає в процесі соціалізації;
• люди проявляють свої унікальні якості у праці та не розглядаються психологами як формальні одноманітні ланки виробничого процесу; основою унікальності людини є неповторні природні передумови його індивідуальна властивостей (задатки), розвиток яких у діяльності сприяє оформленню його здібностей;
• суб'єкт праці може бути індивідуальним (окрема людина) або груповим при спільних формах праці.

Особа

це істота, наприклад людина, яка має певні здібності або атрибути, що становлять індивідуальність, яка у свою чергу визначається по-різному різними авторами в різних дисциплінах та різними культурами в різні часи і місця.