Екологічне право

Екологічне право

r

Екологічне право — це система правових норм і принципів, якими регулюються та охороняються суспільні відносини щодо охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів (екологічні правовідносини).

Екологічні правопорушення

Екологічні правопорушення

r

Екологічне правопорушення – це винне, протиправне діяння (дія чи бездіяльність), що посягає на екологічний правопорядок, спричиняє шкоду навколишньому природному середовищу або створює реальну загрозу заподіяння такої шкоди і тягне за особою застосування заходів юридичної відповідальності.

Забруднення

Несанкціоновані викиди

Порушення правил утилізації відходів

Екоцид

Що робити, якщо порушили твої екологічні права?^

Збір доказів порушення

Звернення до органів влади

Оскарження через суд

Залучення громадських організацій

r

В цьому відео гарно показано, як люди впливають на змінути природи і які є наслідки цього. Тому прошу уважно подивитися дане відео

Основи екологічного права

Основи екологічного права

r

Систему конституційних екологічних прав людини та громадянина становлять права: на безпечне для життя та здоров'я довкілля; на вільний доступ до інформації про стан довкілля, якість харчових продуктів і предметів побуту та право на їх поширення; на заборону втаємничувати таку інформа- цію; на відшкодування шкоди,

Зконодавство

Принципи

Нормативні акти

Правова охорона давкілля

Екологічні права людини

Екологічні права людини

r

Поряд із правами Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачає щодо громадян і деякі обов'язки. Так, громадяни зобов'язані: берегти, охороняти й раціонально використовувати природні багатства; не порушувати екологічних прав інших суб'єктів; компенсувати завдану ними шкоду тощо.

a

Право на чисте довкілля

Доступ до екологічної інформації

Право на участь у прийнятті екологічних рішень

Судовий захист екологічних прав

Захист довкілля

Захист довкілля

r

Основними формами охорони природи в Україні є створення Червоної книги, заповідних територій та природоохоронного законодавства. Для охорони окремих видів в Україні, як і в усьому світі, створено Червону книгу.

a

Збереження природних ресурсів

Охорона водних ресурсів

Захист повітря

Захист біорізноманіття