Туристичні центри Львівщини

Сокаль

Загальні відомості

Де зупинитись?

Як дістатись?

Що побачити?

Жовква

a

Загальні відомості

Історія міста

Що побачити?

Де зупинитись?

Як дістатись?

Белз

Загальні відомості

Історія міста

Що побачити?

Червоноград

Загальні відомості

r

Червоноград (до 1951 – Кристинопіль) – столиця однієї з найвпливовіших та найбагатших родин Речі Посполитої – «малих королів Русі» Потоцьких гербу Срібна Пилява. Їх резиденція – Кристинопільський палац – яскравий приклад французького класицизму XVIII ст. (зберігся до наших днів) вважався перлиною палацової архітектури, що не поступався королівському палацу у Вілянуві. Будівля є головною історичною спорудою міста та об’єктом архітектурної спадщини національного значення.Сьогодні місто є центром вуглевидобувної галузі Західної України. 1990 року мешканці першими демонтували пам’ятник Леніну, чим дали поштовх «ленінопаду» по всій території Радянського Союзу. У Кристинопільському монастирі отців Василіан склав свої вічні обіти майбутній митрополит Андрей Шептицький. Тут також розташований чи ненайстарший пам’ятник писанці в Україні.

Де зупинитись?

Як дістатись?

Що побачити?

Що відвідати?

Де розважитись?

Тартаків

a

Загальні відмомості

r

На кінець XIX століття містечко Тартаків разом з Тартаковом-селом і Тартаковцем становили одну громаду. Територія району перебувала у межах польської держави, а також Австро-Угорщини. У період приналежності до Польщі за даміністративним поділом існували: Тартаків - місто, Тартаків і Тартаківець - село. У містечку була семикласна школа, постерунок поліції і два млини.1941 р. гітлерівські війська піддали артилерійському обстрілу поселення Тартакова. Пожежа, що виникла, знищила багато будинків, і, по суті, містечко припинило існування. Відродилось воно після війни вже як частина одного із сіл Сокальського району.

Як дістатись?

Що побачити?

Львів

Загальні відомості

Історія міста

r

Декілька фактів, якими апелюють історики, що підтримують версію заснування нашого міста Левом Даниловичем:Анонімний каталонський географ XІV ст. свідчив про те, що «з Польщею межує королівство Лева, а столицею його є місто Лева»;Записи російського мандрівника Федора Глінки за 1805 рік свідчать про 1245 рік заснування міста. І заснування його чоловіком Белли, сестри угорського короля, якого звали Левом. Спиратись на ці свідчення дозволяє той факт, що Глінка бував у Львівській університетській бібліотеці у 1805 році, тож цілком можливо міг бачити документи та літописи, що не збереглися сьогодні;«Князь Лев поклав мені підвалини, нащадки дали ім’я Леонтополіс», – саме такий напис, за дослідженими істориком Леонтієм Войтовичем джерелами, прикрашав галицьку браму;Ну і основне – Перемишльське та Белзьке князівства у 13 столітті уже належали Леву, а Львів був заснований на їх межі.У будь-якому випадку, князь Данило Галицький був видатною постаттю – відважним та справедливим, і до розвитку Львова та навколишніх земель доклав чимало зусиль.Тож, важко сказати, хто справді заснував Львів, проте є один факт, щодо якого немає жодних суперечок – місто у них вийшло чудове. =)

Де зупинитись?

Що побачити?

Де розважитись?