Обслуговування обладнання інформаційних систем

Ремонт комп'ютерної техніки

Ремонт комп'ютерної техніки

Елементи, які ремонтуються

транзистори

Ремонтом займаються електромеханіки

Конденсатори материнської плати

Ремонтом займаються електромеханіки

Елементи, які заміняють

Метаринська плата

Жорсткий диск

Оперативна пам'ять

Відео-карта

Мережева карта

Процесор

Не ремонтують

Апгрейд комп'ютерної техніки

Апгрейд комп'ютерної техніки

Офісні комп'ютери

Повністю піддаються апгрейду

a

Ігрові комп'ютери

Повністю піддаються апгрейду

a

Домашнє використання

Настільний ПК, повністю піддається апгрейду

a

Сервери

Апгрейд оперативної пам'яті, і дискової підсистеми

a

Моноблоки

Апгрейд неможливий

Портативні комп'ютери

Не апгрейдяться

Комп'ютер

Комп'ютер

Клавіатура

Клавіатура

Пристрій введення текстової інформації

Монітор

Монітор

Пристій виведення інформації

Системний блок

Аудіо-карта

Аудіо-карта

Звукова́ пла́та (також звукова карта, аудіоплата, аудіокарта, звуковий контролер, аудіоконтролер) (англ. sound card) — електротехнічний пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп'ютері (виводити на акустичні системи та записувати в комп'ютер).

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять — швидкодійна комп'ютерна пам'ять, призначена для запису, зберігання та читання інформації у процесі її обробки.

Процесор

Процесор

Проце́сор (англ. processor, нім. Prozessor) — основний компонент комп'ютера, призначений для керування всіма його пристроями та виконання арифметичних і логічних операцій над даними.

Материнська плата

Материнська плата

Матери́нська пла́та, систе́мна пла́та, ба́зова пла́та[1] (англ. motherboard), відома також як головна плата (англ. mainboard) — плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку. Плата є основою не лише персонального комп'ютера, а також смартфонів, гральних консолей.

Корпус

Корпус

Плостмасовий, металічна ємність для розміщення елементів ПК.

Вінчестер

Вінчестер

Жорстки́й диск,[1] або жорстки́й магні́тний диск[2], або накопичувач на магнітних дисках (англ. hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу — «вінчестер» (від маркування набоїв гвинтівки «Вінчестер», англ. Winchester) — магнітний диск, основа якого виконана з жорсткого твердого матеріалу (скла, алюмінію тощо).[3][2] У більшості ЕОМ виконує функцію енергонезалежного носія інформації (комп'ютерної пам'яті чи нагромаджувача інформації) з довільним доступом (англ. random access).

Мережева карта

Мережева карта

Мережева плата, також відома як мережева карта, мережевий адаптер, Ethernet-адаптер, NIC (англ. network interface controller) — периферійний пристрій, що дозволяє комп'ютеру взаємодіяти з іншими пристроями мережі.

Відео-карта

Відео-карта

Відеока́рта (англ. video card, також графічна карта, графічний адаптер, графічний прискорювач) — електронний пристрій, частина комп'ютера, призначена для генерації та обробки зображень з подальшим їхнім виведенням на екран периферійного пристрою.

Блок живлення

Блок живлення

Комп'ю́терний блок жи́влення — блок живлення (вторинне джерело живлення), призначений для забезпечення вузлів комп'ютера електричною енергією постійного струму. У його завдання входить перетворення мережевої напруги до заданих значень напруги живлення, її стабілізація і захист від незначних перешкод з боку електричних мереж живлення. Також, завдяки вбудованому вентилятору, він бере участь в охолоджуванні системного блоку.

Охолоджуюча система

Охолоджуюча система

Кулер (англ. cooler — охолоджувач) — в застосуванні до комп'ютерної тематики це сленг комп'ютерної назви пристрою в системі повітряного охолодження, який складається з сукупності вентилятора і радіатора, встановлюваного на електронні компоненти комп'ютера з підвищеним тепловиділенням (зазвичай більше 5 Вт): центральний процесор, графічний процесор, мікросхеми чипсета, блок живлення.

Миша

Миша

Пристій введення