Обслуговування обладнання інформаційних систем
Ремонт комп'ютерної техніки
Елементи, які ремонтуються
транзистори
Ремонтом займаються електромеханіки
Конденсатори материнської плати
Ремонтом займаються електромеханіки
Елементи, які заміняють
Метаринська плата
Жорсткий диск
Оперативна пам'ять
Відео-карта
Мережева карта
Процесор
Не ремонтують
Апгрейд комп'ютерної техніки
Офісні комп'ютери
Повністю піддаються апгрейду
Ігрові комп'ютери
Повністю піддаються апгрейду
Домашнє використання
Настільний ПК, повністю піддається апгрейду
Сервери
Апгрейд оперативної пам'яті, і дискової підсистеми
Моноблоки
Апгрейд неможливий
Портативні комп'ютери
Не апгрейдяться
Комп'ютер
Клавіатура
Пристрій введення текстової інформації
Монітор
Пристій виведення інформації
Системний блок
Аудіо-карта
Звукова́ пла́та (також звукова карта, аудіоплата, аудіокарта, звуковий контролер, аудіоконтролер) (англ. sound card) — електротехнічний пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп'ютері (виводити на акустичні системи та записувати в комп'ютер).
Оперативна пам'ять
Оперативна пам'ять — швидкодійна комп'ютерна пам'ять, призначена для запису, зберігання та читання інформації у процесі її обробки.
Процесор
Проце́сор (англ. processor, нім. Prozessor) — основний компонент комп'ютера, призначений для керування всіма його пристроями та виконання арифметичних і логічних операцій над даними.
Материнська плата
Матери́нська пла́та, систе́мна пла́та, ба́зова пла́та[1] (англ. motherboard), відома також як головна плата (англ. mainboard) — плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку. Плата є основою не лише персонального комп'ютера, а також смартфонів, гральних консолей.
Корпус
Плостмасовий, металічна ємність для розміщення елементів ПК.
Вінчестер
Жорстки́й диск,[1] або жорстки́й магні́тний диск[2], або накопичувач на магнітних дисках (англ. hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу — «вінчестер» (від маркування набоїв гвинтівки «Вінчестер», англ. Winchester) — магнітний диск, основа якого виконана з жорсткого твердого матеріалу (скла, алюмінію тощо).[3][2] У більшості ЕОМ виконує функцію енергонезалежного носія інформації (комп'ютерної пам'яті чи нагромаджувача інформації) з довільним доступом (англ. random access).
Мережева карта
Мережева плата, також відома як мережева карта, мережевий адаптер, Ethernet-адаптер, NIC (англ. network interface controller) — периферійний пристрій, що дозволяє комп'ютеру взаємодіяти з іншими пристроями мережі.
Відео-карта
Відеока́рта (англ. video card, також графічна карта, графічний адаптер, графічний прискорювач) — електронний пристрій, частина комп'ютера, призначена для генерації та обробки зображень з подальшим їхнім виведенням на екран периферійного пристрою.
Блок живлення
Комп'ю́терний блок жи́влення — блок живлення (вторинне джерело живлення), призначений для забезпечення вузлів комп'ютера електричною енергією постійного струму. У його завдання входить перетворення мережевої напруги до заданих значень напруги живлення, її стабілізація і захист від незначних перешкод з боку електричних мереж живлення. Також, завдяки вбудованому вентилятору, він бере участь в охолоджуванні системного блоку.
Охолоджуюча система
Кулер (англ. cooler — охолоджувач) — в застосуванні до комп'ютерної тематики це сленг комп'ютерної назви пристрою в системі повітряного охолодження, який складається з сукупності вентилятора і радіатора, встановлюваного на електронні компоненти комп'ютера з підвищеним тепловиділенням (зазвичай більше 5 Вт): центральний процесор, графічний процесор, мікросхеми чипсета, блок живлення.
Миша
Пристій введення