Олександр Довженко
Біографія
Робота у Харкові
Головне, що проходить через увесь щоденник - це роздуми про глибоку iсторичну кривду, що чинилася i чиниться украïнському народовi. "Украïна поруйнована, як нi одна краïна в свiтi! " Дуже страждав вiд того, що украïнцi - ". квiти бур'яновi, бур'яном забитi" - не хочуть вчити своєï iсторiï, "народ, що не знає своєï iсторiï, є народ слiпцiв". Незагоєною раною болить Довженковi голодомор 1932-33 рокiв, "велике" переселення мiльйонiв украïнцiв до Сибiру. Хотiв бачити Украïну не Великою Удовицею, а сильною державою.
"Щоденник"
Карикатурист
Хліборобська культура
Сумніви не без підстав
Переживши різні життєві перипетії, вперше “знайшов себе” Довженко у Харкові в 1923 році. Засновник та редактор газети «Вісті ВУЦВК» Василь Еллан-Блакитний запрошує Довженка на посаду художника-ілюстратора газети.
"Україна в огні"
Сюжет
Головні герої
Особливості твору
Кіномистецтво
"Зачарована Десна"
"Україна в огні"
Світова слава прийшла до О. Довженка одразу після появи його перших кінострічок. Започаткувавши новий напрям у кіномистецтві, він увів нові прийоми вираження думки на екрані.
"Зачарована Десна"
Сашко - довірливий, допитливий, спостережливий, добрий
Прабаба Марусина -творчістю її душі були прокльони
Дід Семен - уособлення духовної краси українського народу
Одарка Єрмолаївна - трудівниця
Петро Семенович - працьовитий, готовий прийти на допомогу
Цитати Олександра Довженка
Довженко був геніальною людиною, вмів робити все найважливіше: і кіно відзняти, і написати, і сказати.
"Бог в людині. Він є або немає. Але повна його вiдсутнiсть – це великий крок назад і вниз. В майбутньому люди прийдуть до нього. Не до попа, звичайно, не до приходу. До божественного в собі. До прекрасного. До безсмертного. I тодi не буде гнiтючої сірої нудьги, звірожорстокого, тупого і скучного, безрадісного будня."