7 чудес світу

7 чудес світу

r

Сімома чудесами світу вважають творіння, які своєю технічною або художньою досконалістю викликали захоплення людей минулого.

Єгипетські піраміди

Єгипетські піраміди

r

Ці піраміди, що здіймаються над гарячими пісками Лівійської пустелі та простягаються на десятки кілометрів, розташовані неподалік від сучасного Каїра. Археологи нарахували 80 пірамід, не всі вони збереглися до нашого часу. Найграндіозніша – піраміда Хеопса – здіймається на 137 метрів. Вчені досі не можуть збагнути, як стародавнім людям вдалося звести такі величезні споруди та ще й надати їм правильної форми.

Александрійський маяк

Александрійський маяк

r

Він був споруджений 283 року до н.е. за Олександра Македонського недалеко від тогочасної столиці Єгипту – Олександрії. Висота цієї гігантської споруди сягала 130-140 м. Маяк стояв 1500 років, та був зруйнований землетрусом і вивітрюванням каменя.

Висячі сади Семіраміди

Висячі сади Семіраміди

r

За 90 км від Багдада знаходяться руїни Вавилона – великого стародавнього міста. У Вавилоні було багато дивних споруд, але найбільше вражали висячі сади царського палацу, за легендою побудовані Семірамідою, царицею Ассирії. В садах росли рідкісні дерева та найгарніші квіти. Висячі сади були зруйновані повінню.

Галікарнаський мавзолей

Галікарнаський мавзолей

r

Це одна з найвеличніших пам'яток архітектури Стародавньої Греції. Гробниця розташована в Малій Азії, в столиці Карійської держави – Галікарнасі. Її висота – 50 м, а площа – 5000 кв. метрів. Мавзолей бувспоруджений в IV столітті до н.е. царицею Артемісією на честь царя Мавсола – дуже заможного, але жорстокого правителя. Мавзолей простояв 19 століть.

Храм Артеміди в Ефесі

Храм Артеміди в Ефесі

r

У 12 столітті до н.е. місто Ефес (Мала Азія) досягло небувалого розквіту. Городяни вирішили побудувати храм на честь його покровительки – Артеміди – богині родючості, полювання, мисливства, хоронительки цноти й породіль. Будівництво храму тривало 120 років. Споруда сильно постраждала від пожежі, була розграбована та зрештою поглинена болотистим ґрунтом.

Статуя  Зевса в Олімпії

Статуя Зевса в Олімпії

r

Древньогрецьке місто Олімпія було осередком культу верховного бога Зевса. У 7- 6 століттях до н.е тут було зведено безліч архітектурних шедеврів, з-поміж яких і величезна статуя Зевса. Автор творіння – відомий скульптор – Фідій. Величезний Зевс сидів на троні, зробленому із золота, слонової кістки та коштовних каменів. Статуя була перевезена до Константинополя, де згоріла під час пожежі 426 року.

Колос Родоський

Колос Родоський

r

Велична статуя бога сонця – Геліоса – була споруджена 292 року до н.е. на о. Родос, що в Середземному морі. Її побудували місцеві жителі в пам'ять про успішну оборону острова від нападу полководця Деметрія та його військ. На семиметровому пагорбі здіймалася статуя юнака заввишки 36 метрів. Скульптура не простояла й півстоліття, бо була зруйнована землетрусом.