У здоровому тілі здоровий дух
"10 правил життєвого успіху"
Розвивати свій інтелктуальний та духовний світ. Опануй техніку медитації. Емоційне напруження періодично не просто потрібно, а необхідно позбуватись кожному.
Щоб досягти своєї цілі будьте наполегливі і наполегливо працюйте. Щиро вір, що сто відсотків ти матимеш успіх. Не повинно бути ніяких сумнівів в чудовому майбутньому!
Не боятися невдач, адже не помиляється лише той хто нічого не робить. Не засмучуйся через дурнички, не допускай дратівливості через дрібнички. Боягузлива та роздратована людина не притягне до себе успіх ніколи.
Обирати правильний час для критики.
Зустрічати проблеми не засмучуючись, а навпаки радіючи тому що доля дала ще одну задачу, вирішення якої принесе полегшення та радість. Навіть за найнесприятливіших обставин намагайся знайти позитивні сторони.
Якщо здається що ситуація стала безвихідною, можливо варто подивитися на неї з іншого боку, і тоді можливо рішення саме прийде до вас.
Не зупинятися на досягнутому. Захоплюйся усім новим: експерементуй зі своєю зовнішністю, не бійся пробувати екстремальні види спорту, екзотичні страви.
Вміти вчасно зупинитися, зробити "паузу", та відпочити.
Не забувати про своє здоровя - вчасний відпочинок, правильне харчування та зайняття спортом - одні їз запорук здоровя організму. Люби та цінуй себе! Ти — найкращий!
Спілкуватися з людьми. Людина, як відомо не може прожити без спілкування, проте під час спілкування не можна забувати про ввічливість, культуру спілкування та повагу як до себе так і до вашого співбесідника. Заводь нові знайомства. Розпочинай першим розмову з незнайомими за будь-яких обставин. В сучасному суспільстві дуже важливо вміти створювати відносини та мати активну життєву позицію. Аби підтримка розмови не була проблемою — постійно розширюй свій кругозір.
Способи організації здорового способу життя. Рекомендації.
Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...
Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя. Пропонуємо Вашій увазі найважливіші правила здорового способу життя.
Правило № 1
Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.
Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.
Правило № 2
Здоровий сон. Відомо всім, що сон є необхідним елементом гарного настрою і самопочуття. Багато людей вважають сон гарними ліками, а жінки деякі переконані в тому, що сон джерело краси. Сон - важлива стан діяльності мозку, потрібно, щоб він був міцним і здоровим. Близько третини людей страждають різними розладами сну або безсонням, які заважають відновленню працездатності і нічному відпочинку. Разом з тим неповноцінний сон може негативно позначитися на здоров'ї людини.
Лікарі вважають, що для сну дорослій людині, необхідно 7-8 годин, щоб відчувати себе бадьоро, щоб відпочити і не ходити сонним протягом усього дня. Час для відпочинку та підготовки до сну найсприятливіший це між 22 і 23 годинами. В цей час організм розслаблений, заснути можна легко, нервова система відпочиває. До цього часу, для того щоб був кращий сон, потрібно припинити фізичну і розумову роботу.
Правило № 3
Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно!
І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.
Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!
Правило № 4
Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.
Правило № 5
Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.
Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.
Правило № 6
Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!
І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу!
Правило № 7
Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!
Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».
Правило № 8
Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.
Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка!
Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!
Роль здорового способу життя як фактор успіху людини
Здоров'я людини — стан повного соціально-біологічного і психологічного комфорту, коли функції всіх органів і систем організму зрівноважені з природним і соціальним середовищем, відсутні будь-які захворювання, хворобливі стани та фізичні дефекти. Критерій здоров'я визначається комплексом показників. Однак за загальним станом здоров'я людини можна визначити як природний стан організму, що характеризується повною зрівноваженістю будь-яких виражених хворобливих змін. Потрібно пам'ятати, що здоров'я залежить від багатьох факторів, які об'єднуються в одне інтегральне поняття — здоровий спосіб життя. Він полягає у розумному ставленні до свого здоров'я, фізичній та психічній культурі, загартовуванні організму, вмілій організації праці та відпочинку.
Спостереження вчених показують, що здоров'я людини на 45—50 % визначається способом життя, на 20 % впливом навколишнього середовища (природного, техногенного), на 20 % — спадковістю, на 8—10 % —- охороною здоров'я, харчуванням тощо.
Спосіб життя — сукупність матеріальних умов, суспільних і соціальних установок (культури, звичаїв тощо) та природних чинників, які всі разом зумовлюють поведінку особистості, а також її' зворотний вплив на ці фактори.
Спосіб життя має велике значення для здоров'я людини і складається з чотирьох категорій:
1) економічної (рівень життя);
2) соціологічної (якість життя);
3) соціально-психологічної (стиль життя);
4) соціально-економічної (устрій життя).
Отже, до способу життя людини належать: активна участь людини в процесі формування умов життя, її адекватна реакція на зміну умов навколишнього середовища, а також праця, побут, задоволення матеріальних і духовних потреб у суспільному житті, норми і правила поведінки.
Рівень культури. Треба пам'ятати, що людина — суб'єкт і водночас — головний результат своєї діяльності. Культура з огляду на це — самосвідоме ставлення до самого себе. Однак люди дуже часто нехтують своїм здоров'ям, ведуть неправильний спосіб життя, не дотримуються режиму, переїдають, курять. Тому для здоров'я потрібні знання, які ввійшли б у повсякденну звичку людини.
Здоров'я в ієрархії потреб. Не завжди в житті людини здоров'я посідає перше місце порівняно з речами та іншими матеріальними благами. У результаті це призводить до шкоди не лише своєму здоров'ю, а й здоров'ю майбутніх поколінь. Отже, здоров'я повинно посідати перше місце в ієрархії потреб людини.
Мотивування. На превеликий жаль, ціну здоров'я більшість людей усвідомлює лише тоді, коли воно значно похитнулось. Лише тоді виникає прагнення вилікувати захворювання, стати здоровим.
Зворотні зв'язки. Нерозумне і довге випробовування стійкості свого організму нездоровим способом життя (алкоголь, нікотин). Тільки через певний час спрацьовують зворотні зв'язки у людини, коли вона полишає шкідливі звички, проте, часто запізно.
Настанова на довге здорове життя. У повсякденному житті треба вміло мобілізувати резерви свого організму на подолання негараздів життєвого характеру, на зменшення ризику захворювань, що сприяє довголіттю.
Навчання здоровому способу життя. Джерелом навичок з цього питання є, передусім, приклад батьків, допомагає також і санітарна освіта. Важливим фактором, що визначає реакцію людини на екстремальну ситуацію, є її психофізичні якості та загальний стан. Вони проявляються через чутливість людини до виявлення сигналів небезпеки перед реакцією на них. Показники, які зумовлюють можливості людини виявити небезпечну ситуацію та адекватно відреагувати на неї, залежать від її індивідуальних особливостей, зокрема від її нервової системи. На поведінку людини у небезпечній ситуації впливає й її психічний та фізичний стан. Відомо, що 80 % більшості хвороб мають психосоматичний характер, тобто значною мірою залежить від стану душі людини, який визначає її безпечну поведінку.
Психологічний стан — це стан, який розвивається в людині в процесі її соціально значущої діяльності і впливає на психологічні та фізіологічні функціональні процеси в організмі людини. Сучасна людина стикається з багатьма факторами ризику, що негативно впливають на стан її нервової та серцево-судинної систем, знижують опірність організму. При цьому виникає стресова реакція організму. Так, наприклад, психічна травма, отримана внаслідок конфлікту, виводить людину з нормального психічного стану, що може призвести до суттєвих змін у виконанні професійних функцій і загального функціонального стану: стрес, втома, перевтома.
Стрес — це сукупність загальних неспецифічних біохімічних, фізіологічних і психологічних реакцій організму внаслідок дії надзвичайних подразників різної природи і характеру, які викликають порушення функцій органів. У перекладі з англійської "стрес" означає "напруга", тобто відповідь організму на поставлену перед ним проблему.
Це захисна реакція організму на зовнішні надзвичайні подразники і ситуації, тривалі негативні емоції. Він супроводжується підвищеним серцебиттям, виснаженням і зривом адаптаційних і імунних систем організму та іншими змінами. До певної межі стрес сприяє вирішенню людиною певних завищених завдань і навантажень. Однак, у разі перевищення цієї межі в організмі людини виникають порушення механізмів саморегуляції, відбувається погіршення трудової діяльності і стануться зриви, які призводять до виникнення небезпечних ситуацій. При стресових ситуаціях різко підвищується вміст адреналіну у крові, посилюється робота серця, звужуються кровоносні судини, підвищується температура тіла і рівень глюкози у крові. У результаті в організмі виникають фізіологічні порушення, розлади нервової, серцево-судинної систем та ін. До цих розладів належать нервовість, роздратованість, тривога, агресивність, втома, загострення хворобливих станів.
Тривала стресова ситуація призводить до багатьох психосоматичних захворювань: психозів, неврозів, захворювань мозку, серцево-судинних захворювань, інфаркту, гіпертонічної хвороби, шлунково-кишкових захворювань, зниження імунітету, онкологічних захворювань, а також розвитку алкоголізму, наркоманії, суїциду.
Історії успішних людей різних професій та критерії їх успішності
Аріанна Хафінгтон
Хто сказав, що на блогах нічого не заробити? Аріанна Хаффінгтон зуміла перетворити мережевий щоденник у прибутковий бізнес.
Блоги про політику не були нововведенням, однак такі блоги ніколи не приносили прибуток. Редактор видання Huffington Post Аріанна Хаффінгтон вирішила зробити з політичного блогу прибуткову справу. Блог на сайті Huffington Post - п'ятий за популярністю блогосервіс у всесвітній павутині - 3,5 мільйони унікальних відвідувачів в місяць. Блоги на сервісі ведуть популярні журналісти, письменники, політики і актори. Сама Аріанна стверджує, що її сервіс вигідно відрізняється від конкурентів незвичайним поєднанням стилю політичних новин та мережевих щоденників з обговореннями і форумами.
У той час, як Huffington Post не був першим політичним блогом, він став першим блогом - діловим підприємством. Це стало можливим завдяки цікавому змісту: поєднанню останніх новин світу політики з живим обговоренням в режимі онлайн. Засновники сайту вважають, що майбутнє політичної журналістики - за вдалою компіляцією газетного стилю викладу і можливостей, що надаються Інтернетом - швидкість, оперативність реагування, миттєвий аналіз та обговорення.
Основа прибутку - розміщення відеосюжетів в новинах та надання їх іншим новинним порталам, реклама на сторінках блогів.
Федір Ємельяненко
Російський спортсмен українського походження, самбіст, борець дзюдо, спеціаліст зі змішаних бойових мистецтв (англ. MMA). Чемпіон світу зі змішаних бойових мистецтв у важкій і вільній ваговій категорії за версією FNR (2001 — 2002 роки), у важкій ваговій категорії за версією PRIDE (2003 — 2007 роки) та WAMMA(2008 — 2009 роки). Переможець Гран-прі «Pride Shockwave 2004». Чотириразовий чемпіон світу з бойового самбо.
-Я дуже радий, що можу якось впливати на молодь. Я закликав би всіх дівчат і хлопців займатися спортом, не розмінювати своє життя, не губити її. У нас вРосії шлях тільки з Богом. Поспішайте в храми Божі, поспішайте робити один одному добро, допомагати один одному. Чи не розмінюйте ваші життя на уявні радості. Треба з великою повагою, терпінням ставитися один до одного, чуже горе сприймати як своє."
"Гордість - це найстрашніший порок людини, тому що всі гріхи ми здійснюємо по нашій гордості, як би ставлячи себе вище Бога ..."
"Я намагаюся жити, як живуть звичайні люди. Як тільки боєць вважатиме себе великим, він програє."
Дейл Карнегі
Дейл Карнегі - класик ораторського мистецтва, психології і основоположник теорії ефективних комунікацій. Одні вважають його Богом і знавцем людського спілкування, інші - дрібним підлесником і маніпулятором. Треті стверджують, що поради та навички Карнегі застосовні лише в умовах американської реальності, а на російський менталітет не поширюються.