Категории: Все - битва - революція - війна

по Наташа Гуйван 7 лет назад

1047

Перша світова війна

В 1918 році в Україні відбулись важливі події, які сформували нову державу. Всеукраїнський хліборобський з'їзд проголосив генерала Павла Скоропадського гетьманом України, що стало ключовим моментом у становленні Української Держави.

Перша світова війна

Перша світова війна

Події 1916 року

Верденська битва

З 21 лютого по 18 грудня 1916 р. тривала битва під Верденом, яка увійшла в історію під назвою «верденська м’ясорубка». Німці розгорнули 1204 гармати, 202 міномети, 160 бойових літаків, 14 аеростатів.

"Верденська м"ясорубка"
Брусилівський прорив

На Східному фронті з 4 червня по 13 серпня 1916 р. велася наступальна операція російської армії на чолі з генералом О. Брусиловим.

Ютландська морська битва

31 травня – 1 червня 1916 р. тривала Ютландська морська битва, в якій німецький флот зазнав поразки. 

Ютландська битва

Події 1915 року

Карпатська операція

Карпатська опеація 1915 – бойові дії російського війська Південно-Західного фронту проти австро-угорського і німецького військ у період Першої світової війни.

Підводна війна

7 травня 1915 р. німецький підводний човен «ТІ-20» потопив британський трансатлантичний лайнер «Лузітанія», що йшов із США до Англії.

Необмежена підводна війна
Застосування хлору під Іпром

22 квітня 1915 р. під бельгійським містом Іпр німецьке командування вперше використало проти англійців отруйні гази (хлор).

Битва під Іпром

Події 1914 року

Галицька битва

Протягом 5 серпня по 13 вересня 1914 р. тривала битва в Галичині. 8-а російська армія генерала О. Брусилова атакувала німецькі та австрійські війська і змусила їх відступити. Росіяни увійшли до Львова та оволоділи Галичиною.

Початок війни

Австро-Угорщина поклала відповідальність за трагедію на Сербію. 23 липня 1914 р. вона пред’явила їй ультиматум. Сербія погоджувалася майже на всі пункти, крім тих, що означали пряме втручання в її внутрішні справи. 28 липня 1914 р. Австро-Угорщина оголосила Сербії війну.

План Шліффена
Вбивство в Сараєво

Приводом до війни стало вбивство 28 червня 1914 р. у столиці Боснії м. Сараєво 19-річним студентом Гаврилом Принципом спадкоємця австро-угорського престолу ерцгерцога Франца-Фердинанда. 

Вбивство Франца Фердинанда

Причини війни

Торгівельні бар'єри

Корделл Халл, держсекретар при Франкліні Рузвельті, через декілька років після Першої світової війни сказав, що торгівельні бар'єри були першопричиною і Першої, і Другої світових воєн. Приблизно у 1943—1944 роках, він спроектував Бретон-Вудські домовленості, для зменшення торгівельних бар'єрів та усунення того, що він вважав причиною конфліктів.

Рейтинг країн Латинської Америки
Створення експансіонних планів

Німецький план Шліффена передбачав напад на Французьку республіку через нейтральну Бельгію і захоплення Парижу в найкоротші терміни, а потім перенаправлення основних військ на схід для війни з Російською імперією.

Французький План XVII передбачав завдання швидкого удару в індустріальний центр Німецької імперії — Рурську долину. Це завдало б значного удару по можливостях Німеччини продовжувати війну надалі.


План морської експансії Німеччини
Мілітаризція

З початку існування Німецька імперія почала дії державних органів у сфері економіки, політики та соціуму, спрямовані на нарощування військової потужності держави. На початку ХХ століття цю ж практику почали застосовувати всі великі держави Європи.

ВМС країн-учасниць

Наслідки війни

Створення Ліги Націй

Лі́га Націй  — перша міжнародна міждержавна організація, створена з метою розвитку співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами. На практиці основними завданнями були дотримання прав національних меншин і вирішення територіальних конфліктів у світі після Першої світової війни. Була заснована на Паризькій мирній конференції в 1919-1920рр.

Ліга Націй
Завершення колоніальної системи

Війна поклала край існування Європи як центру колоніального світу. Припинили своє існування чотири імперії: Австро-Угорська, Німецька, Російська та Турецька;


Розпад колоніальної системи
Значні людські втрати

Людські жертви


Статистика

Завершення війни

Сен-Жерменький договір

10 вересня 1919 р. – укладання Сен-Жерменського договору між союзниками і Австрією.

Основні положення
Вашингтонська конференція

З 12 листопада 1921 р. по 6 лютого 1922 р. відбувалася Вашингтонська конференція, участь в якій брали США, Велика Британія, Китай, Франція, Нідерланди, Бельгія та Португалія. Основною причиною її скликання було врегулювання міжнародних суперечностей на Далекому Сході та в зоні Тихого океану.

Конференція
Версальський договір

28 червня 1919 р. у Версалі було підписано мирний договір між Німеччиною та державами переможцями. Набрав чинності договір 10 січня 1920 р.

Паризька конференція

Події 1918 року

Розпад Австро-Угорщини

Сен-Жерменський договір констатував розпад Австро-Угорської імперії, що відбувся після капітуляції Австро-Угорщини 27 жовтня 1918 року.

Революція
Утворення Української Держави

29 квітня 1918 р. Всеукраїнський хліборобський з'їзд (близько 8 тис. чол.) проголосив почесного отамана Вільного козацтва генерала Павла Скоропадського гетьманом України.

П.Скоропадський
Комп'єнтське перемир'я

 11 листопада 1918 р. в Комп`єнському лісі було підписано перемир'я, яке завершило Першу світову війну 1914–1918 рр. Воно передбачало припинення воєнних дій, евакуацію німецької армії протягом 14 днів з окупованих нею територій у Франції, Бельгії та Люксембургу, звільнення Ельзасу і Лотарингії. 

Вагон маршала Фоша

Події 1917 року

Трапезундська операція

Трапезундська операція (грудень 1917) ― військова операція українського флоту

 з евакуації українських військових частин з турецького фронту.

Створення УНР

Важливою подією в історії Української революції стало прийняття Української Центральною Радою (УЦР) 7 (20) листопада 1917 року ІІІ Універсалу. 

Універсал УЦР
Революція в Росії

У березні 1917 р. в Росії розпочалася революція, внаслідок якої царя Миколу ІІ було позбавлено престолу, а в країні встановлено республіканський лад. Владу в країні здійснював Тимчасовий уряд.

Лютнева революція