Прив’язаність та залежність

Прив’язаність та залежність

r

Емоційна прихильність(прив’язаність) - це міцний і тривалий емоційний зв’язок, який утворюється між людьми, хоча іноді цей термін можна використовувати для опису прив’язаності до майна, звичок чи вірувань.  Емоційна залежність - це ставлення до людини, при якому життя втрачає сенс, якщо його немає поруч.

Середовище емоційної залежності

Середовище емоційної залежності

r

3 основні сфери, в яких може проявлятися емоційна залежність в людині і це: пара, сім’я та соціальне середовище; Вони відомі як типи емоційної залежності.

a
Типи прив'язаності

Типи прив'язаності

r

 Типи прив’язаності:    Безпечна прив’язаність  Амбівалентна прив’язаність    Уникаюча прив’язаність   Тривожно-уникаюча прив’язаність

Вчені

Вчені

r

Теорія прив'язаності Дж. Боулбі і М. Ейнсворт в центр розгляду ставить досвід ранніх відносин дитини з матір'ю. Якість прихильності й внутрішня робоча модель себе та іншого складаються до кінця першого року і визначають подальший психічний розвиток дитини. 

Типи сімейних відносин

Типи сімейних відносин

r

У кожній родині об'єктивно складається певна, далеко не завжди усвідомлена, система виховання. Тут мається на увазі й розуміння цілей виховання, і формулювання його завдань, і більш-менш цілеспрямоване застосування методів і прийомів виховання, урахування того, що можна й чого не можна допустити відносно дитини. Психологами виділено 4 тактики виховання в родині, та відповідающі їм 4 типи сімейних взаємовідносин, що є й передумовою й результатом їх виникнення: диктат, опіка, "невтручання" і співробітництво.

Зв'язок з матір'ю

Зв'язок з матір'ю

r

Тому збереження цього зв'язку впродовж дорослого життя є джерелом безпеки, радості та впевненості. Це своєрідне переживання того, що близька нам людина й надалі буде для нас доступною. Саме тому багато дорослих дітей телефонують у важкі періоди життя батькам. Вони знають, що дзвінок їм не допоможе, проте відчуття турботи близької людини заспокоює їх.

a
Симптоми емоційної залежності

Симптоми емоційної залежності

r

Залежна людина спочатку не відчуває та не визнає наявність факту залежності. Вона шукає виправдання своїй поведінці, відбувається так звана раціоналізація, коли людина щиро вважає, що «інші теж так роблять, отже, це цілком нормально». Збільшується толерантність до об’єкта залежності та зменшується критичність, тобто «все під контролем».

a