Правове регулювання діяльності  друкованих ЗМІ

Правове регулювання діяльності друкованих ЗМІ

r

Діяльність друкованих засобів масової інформації, спрямована на отримання прибутку, є підприємницькою діяльністю у цій сфері і здійснюється на основі , Закону України "Про підприємництво" та інших актів чинного законодавства України.

a
Журналіст має право:

Журналіст має право:

r

Журналістом редакції друкованого засобу масової інформації відповідно є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для друкованого засобу масової інформації та діє на підставі трудових чи інших договірних відносин з його редакцією або займається такою діяльністю за її уповноваженням, що підтверджується редакційним посвідченням чи іншим документом, виданим йому редакцією цього друкованого засобу масової інформації.

Журналіст зобов'язаний

r

Журналіст несе відповідальність в межах чинного законодавства за перевищення своїх прав і невиконання обов'язків.Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України.

Основні характеристики друкованих ЗМІ :

Основні характеристики друкованих ЗМІ :

Порядок реєстрації друкованих ЗМІ:

Порядок реєстрації друкованих ЗМІ:

У заяві про державну реєстрацію друкованого засобу масової ін­формації мають бути зазначені:

r

Реєструючий орган має право зажадати від засновника (співзасновників) подання документів, якими підтверджується його (їх) цивіль­на правоздатність та цивільна дієздатність (паспорт, статут, договір між співзасновниками. договір з правонаступником, довіреність тощо).

Рішення реєструючого органу

r

Заява про реєстрацію друкованого ЗМІ розглядається у місячний строк з дня її одержання реєструючим органом

Державній реєстрації не підлягають:

r

Після оформлення реєструвальним органом рішення про державну реєстрацію та сплати збору за державну реєстрацію зареєстрованому друкованому ЗМІ присвоюються відповідний номер і серія, а заявнико­ві видається свідоцтво встановленого зразка. Після державної реєстра­ції друкованого ЗМІ його редакція набуває статусу юридичної особи.

Дії друкованих ЗМІ

Дії друкованих ЗМІ

Суб'єкти діяльності друкованих ЗМІ

Суб'єкти діяльності друкованих ЗМІ

r

Слід зазначити, що деякі суб'єкти діяльності друкованих ЗМІ мо­жуть одночасно поєднувати в одній особі функції декількох інших суб'єктів. Так, засновник або співзасновники друкованого ЗМІ може поєднувати в одній особі редакцію, видавця, розповсюджувача. А ре­дакція друкованого ЗМІ має право виступати засновником або співзасновником,видавцем, розповсюджувачем.

Право на заснування друковано­го засобу масової інформації можуть мати:

Право на заснування друковано­го засобу масової інформації можуть мати:

r

Законодавством установлено гарантії від монополізації дру­кованих засобів масової інформації, які реалізуються встановлен­ням обмежень щодо засновників загальнодержавних і регіональних громадсько-політичних ЗМІ. Фізична або юридична особа не може бути засновником або співзасновником чи контролювати більше як 5 відсотків таких видань. 

Правові основи діяльності інформаційних агентств

Правові основи діяльності інформаційних агентств

r

Законодавство України про інформаційні агентства складають Конституція України, закони України "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" , "Про телебачення і радіомовлення", "Про державну таємницю", цей ЗУ "Про інформаційні агенства”, інші законодавчі акти України, міжнародні договори в галузі свободи слова та інформації, ратифіковані Україною.

a
Інформаційні агентства

Інформаційні агентства

r

це зареєстровані як юридичні особи суб’єкти інформаційної діяльності, що діють з метою надання інформаційних послуг.