Масова культура США
Засоби масової інформації
У виникненні масової культури головну роль зіграли ЗМІ(преса, радіо, телебачення, інтернет). Ще з кінця ІІ пол. ХХ ст. і до наших днів, ЗМІ впливають не тільки на проінформованість широких мас населення США, а й на свідомість, думки, погляди.
Журнал "Forbes" визначає , хто є найбагатшою людиною. Тижневик " TIME" визначає , хто є людиною року.
Інтернет. Має як плюси:робить комунікацію простішоювідкриває широкий доступ до спадщини світової культури. Можливість спілкування на відстані (соц мережі) І мінусимає негативний вплив на культуру, розвиток сучасного суспільства загалом (онлайн ігри, великий потік різноманітної інформації, соц мережі)
Джек Дорсі – засновник твітеру (2006р). - соц мережі-мікроблогу, що дає змогу користувачам надсилати короткі текстові повідомлення (до 140 символів), найбільша соціальна мережа в світі. Заснована в 2004 році Марком Цукербергом і його сусідами по кімнаті під час навчання в Гарвардському університеті
Масова література
Прості жанри: комікс; бульварна література; мелодрама. Складні жанри: Рок-поезія; Інтелектуальний детектив; Карл Баркс — художник, що створював комікси про Дональда Дака, роздає автографи, 1994 рік.
Комікс - серія малюнків з короткими текстами, що утворює чіткий розповідь. У середині XX століття комікс став одним з найпопулярніших жанрів масової культури.
Поп-арт
Найвідоміший представник поп-арту є Енді Уорхол(6 серпня 1928 - 22 лютого 1987 рр.)
Кіно
Найперший популярний атрибут американської масової культури- “мильні опери” ( нескінчені телевізійні серіали) Сюжет з продовженням включав і рекламу компаній, які виробляли мийні засоби, оскільки вони фінансували трансляцію. Звідси пішла назва. Кіно Перша телевізійна мильна опера вперше з'явилась в США в 1947 році і мала назву — «Жінка, що пам'ятає» («A Woman to Remember»).
Поп музика
Для поп-музики характерні: тиражування засобами масової інформації, комерційний характер (створюється і існує ради грошей)розважальний характер для легкості сприйняття Майкл Джо́зеф Дже́ксон (1958-2009рр) - «Король Поп-музики», володар 15 премій Греммі . 25 разів занесений в Книгу рекордів Гіннеса