Гетьманування І.Мазепи

r

25 липня 1687 року гетьманом України став Іван Мазепа – досить суперечлива особистість в українській історії. Вороги його вважали хитрим політиком і зрадником. Прихильники стверджували, що він прагнув порятунку та процвітання для рідної землі. Скільки людей, стільки і думок. Однак, що би про нього не говорили, мусимо визнати, що для України він зробив чимало. 

Коломацькі статті

r

Коломацькі статті 1687-  міждержавний договір, укладений25.7.1687 на р. Коломаку (тепер Харківська обл.) між новообраним гетьманом України І. Мазепою й козацькою старшиною, з одного боку, та московськими царями Іваном і Петром та царицею Софією, з другого. Договір складався з 22 пунктів (статей). В основі К.с. лежали попередні українсько-московські договори затверджені козацькими радами при обранні гетьманів Д. Многогрішного та І. Самойловича.

Коломацькі статті 1687 рік

Коломацькі статті 1687 рік

Полтавська битва

r

ПОЛТАВСЬКА БИТВА 1709 – битва між арміями швед. короля Карла XII та рос. царя Петра I, яка відбулася 8 липня (27 червня) 1709 в ході Північної війни 1700–1721 i закінчилась розгромом швед. військ.

Історія полтавської битви

a

Знищення Батурина

r

2 листопада 1708 року…Знищення Батурина московськими військами, або Батуринська трагедія, або «Різанина в Батурині» – каральні дії московських військ із захоплення і знищення столиці гетьмана Мазепи Батурина і його мешканців

Батуринська трагедія

Мотря

Мотря

a

Про кохання Мотрі та Івана

Портрет гетьмана

Портрет гетьмана

r

Всього існує 16 варіантів його портретів. Нещодавно історикам вдалося наблизитися до розгадки. Визначення істинного вигляду Мазепи було засновано на спільному висновку істориків, мистецтвознавців та судово-криміналістичної експертизи Академії СБУ України.На думку дослідників, в серії портретів, які мають великий відсоток збігів, зображений гетьман Іван Мазепа в різні періоди свого життя. Серед них -портрет з Дніпропетровського музею гравюра Бернінгротга,фреска в Києво-Печерській Лаврі,портрет з Національного музею історії України,гравюра з літопису Самійла Величка

Історія одного портрета

Друзі по нещастю

r

Карл ХІІ (1682—1718) — шведський король (1697—1718), представник Пфальцської династії.

a

Карл XII

Карл XII
a

Договір з Карлом XII

a
Мазепа та Карл Xii

Мазепа та Карл Xii

Цікаве відео про Мазепу, Карла XII та Петра I

Смерть гетьмана

r

Помер у ніч з 21 на 22 вересня 1709 р. у с. Варниця поблизу м. Бендери. Похований у монастирі Св. Георгія (Юрія) м. Галац (Румунія).

Відео про смерть та поховання гетьмана

r

Пам'ятник знаходиться в Полтаві. Сам пам'ятник привезли з Києва і презентували городянам ще у жовтні 2015 року, на День захисника вітчизни.Вага бронзового монумента складає 2,5 тонни, а висота - 3,20 метра. При цьому вартість скульптури оцінюється в майже 2 млн гривень.