Kategorier: Alle - ресурси - суспільство

af Віталіна Гончаренко 5 år siden

527

Модель розвитку інформаційної культури випускників

Формування інформаційної культури випускників охоплює здатність до аналітичної переробки, використання та створення нової інформації. Важливими аспектами є вміння ефективно шукати та вибирати інформацію з різних джерел, знання інформаційних ресурсів і готовність до сприйняття інформації.

Модель розвитку інформаційної культури випускників

Модель розвитку інформаційної культури випускників

Успішний випускник 2019

Екологічно грамотний
Підприємливий
Спілкується іноземними мовами
ІКТ-компетентний
Уміє вчитись впродовж життя
Математично грамотний

Інформатизація сьогодні

це не тільки процес, пов’язаний з функціонуванням і подальшим покращенням техніки, а насамперед, соціокультурний процес, який змінює свідомість, світогляд людини, її психологію, мораль і ціннісні орієнтири.

Інформаційну грамотність вважають однією з основних компетенцій особистості

Аналіз наукових джерел, що містять характеристики поняття “інформаційна грамотність” дозволяє узагальнити визначення цього поняття, а саме: це вміння та навички особистості ідентифікувати інформацію, здійснювати ефективний пошук інформації, відбирати й аналізувати, орієнтуватися в інформаційних ресурсах, інформаційних потоках та інформаційних системах.

Медіаграмотність

(медійна грамотність) — сукупність знань, навичок та умінь, які дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати повідомлення різних жанрів і форм для різних типів медіа, а також розуміти й аналізувати складні процеси функціонування медіа в суспільстві, та їхній вплив.

Аспекти формування інформаційної культури у випускників:

знання інформаційних ресурсів і готовність до сприйняття інформації.
здатність до аналітичної переробки, використання та створення нової інформації;
розуміння ролі інформації в житті суспілства;
вміння ефективно здійснювати пошук та вибирати інформацію з різних джерел;

Комп'ютерна грамотність

включає певні загальні знання, що стосуються інформаційної техніки і технології, комп’ютерів, їх можливостей і меж використання для вирішення різних професійних завдань, а також основи знань і практичних навичок роботи з персональним комп’ютером, то зміст поняття «інформаційна культура» передбачає наявність у людини сучасного суспільства виробленої звички отримувати знання з використанням можливостей сучасних комп’ютерних технологій точно так, як ми сьогодні отримуємо через книги. Обов’язкова складова інформаційної культури вміння переробляти, використовувати та створювати нову інформацію.

Поняття інформатизації

(від англ. Informatisation) на сьогодні визначається як "сукупність взаємопов'язаних організаційних, правових, політичних, соціально-економічних, науково-технічних, виробничих процесів, що спрямовані на створення умов для задоволення інформаційних потреб громадян і суспільства на основі створення, розвитку і використання інформаційних систем, мереж, ресурсів та інформаційних технологій, які побудовані на основі застосування сучасної обчислювальної і комунікаційної техніки"; як процес актуалізації учнів і педагогів до життєдіяльності та професійної діяльності у динамічних умовах інформатизації соціуму на основі створення єдиного освітнього інформаційного середовища для оптимального та всебічного використання інформаційно-комунікаційних технологій всіма учасниками навчального процесу.