Kategorier: Alle - предложения - слова - грамматика - обучение

af Юлія Сташинська 4 år siden

447

Методика вичення морфемної будови слова та елементів синтаксису

В начальной школе изучение синтаксиса и морфемной структуры слова играет ключевую роль в формировании языковых навыков у учеников. На первом этапе ученики знакомятся с базовыми понятиями о предложении и его строении, наблюдают за однокоренными словами и учатся составлять предложения.

Методика вичення морфемної будови слова та елементів синтаксису

Методика вичення морфемної будови слова та елементів синтаксису

Сташинська Юлія

ФПШ21


Conflict is present everywhere in the world around us. We experience conflict on a daily basis, and it can be minor or major.

Conflict in a story is a struggle between opposing forces. Characters must act to confront those forces and there is where conflict is born. If there is nothing to overcome, there is no story. Conflict in a story creates and drives the plot forward.

Напрями засвоєння елементів синтаксису:

Give examples of man versus society conflict in a literary work.

Засвоєння структури речення і найважливіших синтаксичних понять: зв’язок між словами в реченні; граматична основа речення; головні і другорядні члени речення; головні члени — підмет і присудок; однорідні члени речення. Засвоєння синтаксичної термінології.
Формування в учнів уміння використовувати у власному мовленні речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та за інтонацією (неокличні, окличні). Формування пунктуаційних навичок.
Практичні спостереження за синтаксичною будовою та інтонаційним оформленням речень, побудова речень з різної кількості членів, з різним розташуванням їх за поданим зразком та схемою
Формування уявлень про одиниці синтаксису — словосполучення, речення, зв’язне висловлювання (текст).

Поглиблення знань і вмінь із синтаксису під час опрацювання несинтаксичних тем (значення слова, будова слова, частини мови).

Застосування набутих знань і вмінь із синтаксису у практиці зв’язного мовлення.

Відповідно до навчальної програми вивчення синтаксичного матеріалу відбувається у такій послідовності

Give examples of man versus society conflict in the real world.

У 4 класі учні не одержують нових знань про головні і другорядні члени, систематично повторюють і закріплювати вивчене в 3 класі, застосують набуті знання на практиці, вивчають однорідні члени речення що можуть мати при собі залежні слова, ознайомлення зі складним реченням(не вивчають жодних теоретичних відомостей) ознайомлення відбувається у процесі аналізу речень, роботи над побудовою складних речень за поданим зразком, за схемами.
1 кл. - початкове уявлення про речення і його будову(складається зі слів, привчаються ставити до слів (членів речення) питання і відповідати на них), формуюется поняття про речення як слово або групу слів, що виражають закінчену думку.
У 2 класі учні засвоюють, що за метою висловлювання є речення розповідні, питальні і спонукальні, формується уявлення про центр речення;

у 3 класі, відбувається засвоєння граматичних понять — «основа речення», «члени речення», «головні члени» — «підмет» і «присудок», крім головних, є другорядні члени (без поділу на види), які вказують на найрізноманітніші ознаки предметів, обставини дії, а тому дуже важливі для розкриття думки.

Вивчення однорідних членів речення.
Робота над засвоєнням синтаксичного зв’язку між членами речення.
Формування поняття про речення.
Робота над засвоєнням понять «основа речення», «головні члени речення»
Вироблення початкових уявлень про речення і його будову.
Значення вивчення елементів синтаксису на уроках української мови в початковій школі.

Методика вивчення елементів синтаксису.

In this type of conflict, a character must take on society itself, and not a single person. The character stands at odds with societal norms and realizes the necessity to work against these norms. This is an external conflict.

Етапи

A situation in which two characters have opposing desires or interests. The typical scenario is a conflict between the protagonist and antagonist. This is an external conflict.

3 етап Заключний
Закріплення і поглиблення знань про морфемну будову слова, які пов’язуються із формуванням мовленнєвих і правописних навичок.
2 етап Основний
Другий етап у вивченні закінчення передбачає формулювання власного висновку учнів про наявність змінної частини у слові та його функції (зв’язок слів у реченні) і введення вчителем терміна «закінчення.тема
1 етап пропедевтичний

Give examples of man versus man conflict in the real world.

підготовча робота до ознайомлення із значущими частинами слова (спостереження за спорідненими словами, добір спільнокореневих слів і побудова речень);

Визначає:

Використання системи вправ визначених типів.
4. морфемний розбір
3.на добір слів
2. на заміну морфем у слові.
1. на спостереження за роллю морфем у слові.
взаємозв'язок між вивченням морфемного складу слова і його лексичним значенням;
послідовність роботи над поняттями корінь, суфікс, закінчення, префікс;
місце морфемної будови слова в загальній системі вивчення програмового матеріалу з мови;
зв'язок роботи над формуванням правопису морфем із засвоєнням словотвору і граматики

Завдання

This conflict develops from a protagonist’s inner struggles and may depend on a character trying to decide between good and evil or overcoming self-doubt. This conflict has both internal and external aspects, as obstacles outside the protagonist's force them to deal with inner issues.

Завданнявивчення морфемної будови слова полягає у формуванні в учнів понять: основа, закінчення, корінь, суфікс, префікс;в усвідомленні їх ролі у мовленні, в практичному оволодінні морфологічним способом словотвору (без називання термінів), у збагаченні й розширенні словника учнів, розвитку логічного та абстрактного мислення.
префікс
суфікс
корінь
закінчення
основа
Оволодіння одним із важливих засобів розкриття лексичного значення слова.
Засвоєння понять:о снова, закінчення, корінь, суфікс, префікс, усвідомлення їх ролі у формуванні точності мовлення.
Оволодіння на практичному рівні елементарними знаннями морфемного способу словотворення (без уживання термінів) як джерела поповнення нашої мови новими словами.
Ознайомлення з основами словотворення як джерелом збагачення знань школярів про навколишній світ.
Розвиток розумових здібностей, зокрема для формування специфічних розумових дій: уміння абстрагувати семантичне значення кореня та інших морфем, уміння порівнювати слова тощо.
Формування орфографічних дій

План

Значення, завдання і принципи вивчення словотвору в початковій школі.
Тренувальні вправи з розділу «Будова слова».
Прийоми вивчення морфемної будови слова.
Морфеми та їхні функції.
Місце розділу «Будова слова» в курсі української мови, його основні завдання.

Методика вичвення морфемної будови слова