Kategorier: Alle

af Ott Ottender 9 år siden

1047

VÕRKPALL

Võrkpall on populaarne pallimäng, kus kaks võistkonda võistlevad võrgu abil poolitatud väljakul. Mängu eesmärk on suunata pall üle võrgu vastaspoole väljakule nii, et see maanduks vastase poolel, läheks vastasmängija puudutusest väljaku piiridest välja või kui vastasmängija rikub reegleid.

VÕRKPALL

VÕRKPALL

Võrkpall (inglise keeles volleyball 'lendav pall') on sportlik pallimäng, kus kaks võistkonda võistlevad võrguga poolitatud väljakul. Võistlusmängu eesmärgiks on saata pall üle võrgu vastaspoole mängijate väljakule nii, et see maanduks vastase väljakupoolel, läheks vastasmängija puudutusest väljaku piiridest välja või vastasmängija eksiks reeglite vastu. Pall pannakse mängu serviga. Mängija peab suunama palli edasi ühe puutega, kas kaasmängijale või vastase väljakupoolele. Samas peab takistama palli maandumist oma väljakupoolel. Võrkpall on üks väheseid pallimänge, kus mängijal puudub vahetu kontakt vastasvõistkonnaga. Selles mõttes sarnaneb mäng kõige rohkem indiacaga, aga ka sulgpalli ja tennisega, kus piirdeks on võrk.

PALL

RASKUS
RASKUS 260-280g
SUURUS
ÜMBERMÕÕT 65-67
PALLI FIRMAD
MIKASA
VANAPALL
UUSPALL

OTT OTTENDER 5.A

TÄHTSAMAD VÕISTLUSED

SCHENKER LIIGA

KLUBID

PÄRNU VÕRKPALLIKLUBI
SELVER
PÄRNU SK
TTÜ SPORDIKLUBI
TARTU BIGBANK

MÄNGIJAD

MARTTI KEEL
HINDREK PULK
ANDRUS RAADIK

REEGLID

Pall pannakse mängu otsajoone tagant löögiga üle võrgu vastasvõistkonna väljakupoolele (palling ehk serv). Pallingu peab sooritama kaheksa sekundi jooksul, pärast esimese kohtuniku vilet. Enne vilet sooritatud pallingut ei loeta ja see läheb kordamisele.
Mängijad asetsevad pallinguhetkel väljakul kindlas järjekorras (3 ees, 3 taga), kusjuures iga kord, kui saadakse pallingu õigus, nihkuvad kõik võistlejad päripäeva ühe koha võrra edasi. Vastase pallingut ei või sulustada.
Tagasi lüües ei tohi mängijad palli üle kolme korra puudutada (vastase ründelöögi sulustamist puuteks ei loeta). Palli mängitakse seni, kuni see puudutab väljakut, läheb väljakult välja (auti) või võistkond eksib reeglite vastu (võrgu puudutamine kehaga, nn soe pall või muu tehniline viga).
Sulustamisel võib vastase poolel palli puudutada vaid siis, kui sellega ei segata vastasmängija mängu ega käsi.
Igas geimis võib võistkond teha kuni kuus vahetust. Korraga võib vahetada nii ühte kui ka mitut mängijat.
Küsimustega ja selgituste saamiseks tohib pöörduda kohtuniku poole vaid võistkonna kapten.

VÄLJAK

VÕRK

RIIDED JA VARUSTUS

PÜKSID
KAITSMED
SÄRK
SPORDIJALANÕUD
PUDEL

LOGAD JA REKLAAMID

VÕRKPALL ON VÕRRATU
VÕITLE PÄRNU, VÕITLE!