von Олександр Адамовський Vor 1 Jahr
195
Mehr dazu
Міцне, гнучке, розумне … скло? Так, ми, можливо, того не помічаючи, входимо в «еру скла».Володіючи можливістю ставати прозорим і непрозорим, залишатися міцним і небитким і навіть вести себе як сенсорна панель, новий тип скла зможе змінити наші домівки і робочі місця до невпізнання.
Стіни в таких будинках при бажанні зможуть вести себе як вікна, контролюючи обсяг пропускається ультрафіолетового випромінювання, тепла і роблячи наші оселі і транспорт набагато енергоефективніше.
нанотехнології обіцяють нам на найближче сторіччя такий світ, про який раніше ми не могли навіть уявити.
Володіючи розмірами всього в декілька нанометрів, неймовірно крихітні машини незабаром займуться вивченням людської ДНК і дозволять нам фундаментально змінити властивості поведінки різних матеріалів, дозволяючи наділяти їх неймовірною міцністю або крихкістю в залежності від поставлених цілей і завдань.
Ці машини будуть настільки крихітними, що харчування для роботи отримуватимуть від простого ритму вашого серця або хімічної енергії, що міститься в наших клітинах. За допомогою нанотехнологій ми зможемо вести повне спостереження і розробку ліків від таких недуг, як хвороба Альцгеймера, або раку, створювати більш ефективні енергоносії, дивовижні за своїми властивостями матеріали, практично вічні або руйнуються лише під впливом певних світлових хвиль.
Безліч хвороб залежать від генів. Вчені важко працюють, щоб знайти спосіб виправляти пошкоджені гени і змушувати клітини рости так, як належить. Можливо в майбутньому лікування спадкових захворювань буде не складніше лікування застуди.
Проектування будинків. Відеоігри. Дослідження космосу. Будівництво нових світів. І все це в тривимірному просторі. Саме таке майбутнє обіцяють нам голографічні технології. Здатна доповнити наш фізичний світ цифровим, ця технологія має величезний потенціал практично у всіх відомих нам сферах.
Малювати в повітрі, ходити по поверхні Марса, заглянути в жерло вулкана і центр Землі – голограми можуть відправити нас туди, куди навіть магія, не те що наука, не спроможна. Можливості будуть практично безмежні і прямо залежати лише від нашої уяви. Хто знає, що ще тільки зможуть створити люди за допомогою цієї технології.
компанія Hyperloop Transportation Technologies (HTT) працює над аналогічною ідеєю, яку вона хоче втілити в життя. Вперше концепт Hyperloop був запропонований в 2013 році Елоном Маском. Він являє собою систему транспортних перевезень між містами в закритих вакуумних трубах. Пасажири, перебуваючи в спеціальних капсулах, зможуть подорожувати від одного міста до іншого зі швидкістю близько 1300 кілометрів на годину. Швидше за швидкість звуку, потрібно відзначити.
Цифрові екрани і різні рекламні пропозиції обіцяють зробити надшвидкі перевезення не тільки приємними, а й розважальними.
Біоніка змінює обличчя людства. У буквальному сенсі. Чим більше ми стаємо залежними від машин, тим швидше ми наближаємося до часу, коли наші можливості стануть на порядок вище і ширше, ніж ті, якими ми володіємо сьогодні.
Імплантація відеокамер в очі, поліпшення здатності вище стрибати і швидше бігати, або ж навіть контролювання електронних пристроїв силами нашого розуму – межа між машиною і людиною повільно, але вірно стає все більш розмитою. Завдяки новим можливостям ми, найімовірніше, зможемо навіть відчути і отримати абсолютно незнайомий для нас до цього досвід. Може, ми зможемо «чути» кольору або «відчувати» електричні поля або навіть завантажувати нову інформацію в наш мозок, як фільмі «Матриця».
Технології, пов'язані з генетикою і біоінженерією, дозволять вдосконалювати організми, лікувати генетичні хвороби та створювати нові види.
Квантові комп'ютери обіцяють революціонізувати сферу обчислень, забезпечуючи надзвичайно високу швидкість та обробку даних, які недосяжні для класичних комп'ютерів.
ШІ використовуються для рекомендаційних систем, що допомагають користувачам знаходити товари, послуги та контент, які їх цікавлять. Автономні роботи: ШІ грає важливу роль в розвитку автономних роботів та систем управління, включаючи роботів, які використовуються у виробництві, медицині та інших галузях.
Ця технологія дозволяє комп'ютерам аналізувати та розпізнавати візуальні об'єкти, що важливо для робототехніки, автономних автомобілів та інших застосувань.
NLP дозволяє комп'ютерам розуміти, аналізувати та генерувати людську мову. Це важливо для розробки чат-ботів, автоматизованих асистентів та інших систем взаємодії з користувачем.
Це форма машинного навчання, яка використовує нейронні мережі з численними шарами для розпізнавання образів та прийняття рішень.
Це підгалузь ШІ, в якій комп'ютери навчаються на основі даних. Вони використовують алгоритми, які дозволяють системі підвищувати свою ефективність та робити передбачення.