von Татьяна Швец Vor 6 Jahren
597
Mehr dazu
Не кожна країна може похвалитися величезною кількістю досягнень свого народу в галузі мистецтва, філософії, інженерії, музики, літератури чи медицини. А ось талановиті та відомі люди Німеччини своїми працями внесли безцінний внесок у розвиток світової цивілізації і культури.
Німецьке мистецтво в другій половині 19 століття розвивалося в одному напрямку з іншими європейськими
школами: збагатившись в середині століття новими зображальними засобами, художники, відчули розчарування як у реалізмі, так і в наслідування старим майстрам, вели пошук нових тем і шляхів їх втілення.
Вільгельм Марія Хубертус Лейбл — німецький художник-реаліст. Малював портрети і сцени сільського життя.
Адам Ельсхаймер - німецький живописець епохи бароко. Творчість Адама Эльсхеймера, безумовно, найяскравіше явище в німецькій живопису.
Адоль фон Менцель - німецький маляр, живописець, ілюстратор. Вважається одним з найважливіших німецьких реалістів XIX століття.
Відомі люди Німеччини серед вчених представлені такими талантами, як Вернер Гейзенберг, Готфрід Лейбніц, Георг Ліхтенберг, Йоганн Кеплер, Макс Борн та інші.
Вернер Карл Гейзенберг — німецький фізик-теоретик, один із творців квантової механіки, лауреат Нобелівської премії з фізики, член кількох академій і наукових товариств світу.
Готфрід Вільгельм Лейбніц — провідний німецький філософ, логік, фізик, математик, мовознавець та дипломат. Саме Лейбніц передбачив принципи сучасної комбінаторики. Створив першу механічну лічильну машину, здатну виконувати додавання, віднімання, множення й ділення. Незалежно від Ньютона створив диференціальне й інтегральне числення і заклав основи двійкової системи числення.
Альберт Ейнштейн – один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст. Ейнштейн – автор понад 300 наукових робіт із фізики, а також близько 150 книг та статей в галузі історії та філософії науки, публіцистики та ін.
Музика німецьких композиторів XIX століття вирізняється особливою гармонійністю та милозвучністю. Твори Р. Штрауса, Брамса, Вагнера, Г. Малера, М. Регера, А. Брукнера, Г. Вольфа з кожним разом стають більш складніші, збільшується оркестровий склад. Виникає загострений інтерес музикантів до внутрішніх емоційних переживань героїв.
Йоганн Себастьян Бах — німецький композитор, органіст-віртуоз, музичний педагог. За своє життя Бах написав понад 1000 творів.
Сюїтам була надана назва "французькі" заради відрізнення їх від раніше написаних англійських сюїт– назва яких також не належить композиторові. 6 сюїт Й. С. Баха створені композитором для клавесину між 1720 і 1725 роками, позначаються у каталозі творів композитора як BWV 812–817.
Ріхард Штраус-видатний німецький композитор епохи пізнього романтизму.
«Так казав Заратустра» — симфонічна поема німецького композитора Ріхарда Штрауса. Написана в 1896 році під враженням однойменної книги Фрідріха Ніцше.Це — програмний твір, що складається з дев'яти фрагментів, виконуваних без перерви. Назви фрагментів повторюють назви деяких розділів літературного першоджерела. Середня тривалість виконання — близько тридцяти хвилин. Симфонічна поема написана для четверного складу оркестру. В партитурі використовуються також орган і дзвін.
Людвіг ван Бетховен- німецький композитор, якого нерідко вважають найбільшим творцем усіх часів. Його творчість відносять як до класицизму, так і до романтизму.
Соната для фортепіано № 14 op. 27 № 2, відома також під назвою «Місячна соната» була написана Л. Бетховеном в 1800–1801 роках і присвячена його 17-річній учениці, графині Джульєтті Гвічарді, яка була дружиною австрійського композитора В. Р. Галенберга. Назву «Місячна» запропонував у 1832 році, вже після смерті автора, поет Людвіг Рельштаб.
Фіделіо — опера Людвіга ван Бетховена (Op. 72) на дві дії, єдиний твір Бетховена у цьому жанрі.
«До Елізи» — поширена назва фортепіанної п'єси Людвіга ван Бетховена— багателі, WoO 59, ля мінор. Твір був складений близько 1810 року, проте опублікований лише 1865 року німецьким музикознавцем Людвігом Нолем , який і надав п'єсі її сучасну назву.
Немає сумнівів, що багато великих людей Німеччини внесли величезний внесок у світову літературну скарбницю.
Еріх Марія Ремарк — один із найпопулярніших та улюблених німецьких письменників двадцятого століття.
«Три товариші» — роман, що належить до золотого фонду світової літератури ХХ століття, шедевр німецької класики, перекладений багатьма мовами та майстерно перенесений кінорежисерами на екрани, входить до трилогії романів Ремарка про трагедію «втраченого покоління» — молодих людей, які стали жертвами страшної й жорстокої Першої світової війни.
"Три товариші" Еріх Марія Ремарк
Йо́ганн Крістоф Фрі́дріх фон Ши́ллер — німецький поет, філософ, теоретик мистецтва і драматург, професор історії і військовий лікар.
"Розбійники"-перша опублікована драма Фрідріха Шиллера, написана в 1781 році.
"Розбійники" Фрідріх Шиллер
Йоганн Вольфганг фон Гете — найвизначніший німецький поет, прозаїк, драматург, майстер художньої, виразної мови; філософ, натураліст і державний діяч.
«Фауст» — філософська драма для читання, яка вважається головною працею Йоганна Вольфганга Гете.
"Фауст" Йоганн Вольфганг фон Гете