Kategorien: Alle - причини - рішення - конфлікт - цінності

von Владимир Мазур Vor 4 Jahren

326

Внутрішній конфлікт - стан конгітивного дисонансу внаслідок кризи гармонізації особистості, при якій бажання і вимоги особистості супере�

Внутрішній конфлікт виникає внаслідок зіткнення бажань і вимог особистості з обставинами, які унеможливлюють їх реалізацію. Це може статися через внутрішні особистісні причини або зовнішні обставини, такі як культура або суспільство.

Внутрішній конфлікт - стан конгітивного дисонансу внаслідок кризи гармонізації особистості, при якій бажання і вимоги особистості супере�

Внутрішній конфлікт - стан конгітивного дисонансу внаслідок кризи гармонізації особистості, при якій бажання і вимоги особистості суперечать з одне з одним чи з можливістю їх реалізації.Він зумовлений з внутрішніми (особистісними) причинами і зовнішніми обставинами (культурою, суспільством).

Причини внутрішніх конфліктів

неможливість змінити ситуацію
великі зобов'язання
проблеми з самооцінкою
відсутність повноцінного спілкування
невдоволення власним місцем у житті
відсутність інформації, необхідної для контролю ситуації
невміння приймати відповідальні рішення
застосування старих стратегій в новій ситуації, в якій вони не будуть працювати;

Види внутрішнього конфлікта

Конфлікт неадекватної самооцінки
мотиваційний конфлікт
моральний конфлікт
рольовий конфлікт
адаптаційний конфлікт

Для того, щоб навчитися усвідомлювати свої внутрішні суперечності і робити вибір, дуже важливо дотримуватися наступних умов:

Здатність нести відповідальність за свої рішення, навіть в разі неправильного вибору. Для цього людина повинна володіти величезною внутрішньою силою і незалежністю, бути цілісною особистістю.
Готовність відмовитися від деяких потреб. Коли ми робимо вибір, то завжди щось купуємо і що то втрачаємо. Тому дуже важливо бути готовим від чогось відмовитися, щоб щось придбати. Наприклад, якщо ми вирішимо зустрітися з друзями, значить доведеться відмовитися від відпочинку на дивані.
Розвивати свою власну систему цінностей. Якщо ми завжди намагаємося відповідати установкам оточення, то не робимо того, що є дійсно важливим для нас самих. Наприклад: син йде вчитися на професію, яку вибрали батьки для нього, тому що вона, на їхню думку, є найбільш перспективною і популярною. Хоча в той же час, йому самому вона зовсім не подобається.
Усвідомлювати свої бажання, потреби, почуття. Наприклад: чи хочемо ми по-справжньому зустрітися з одним, або зустрічаємося тому що не хочемо відмовити.

Цей стан може викликати психосоматичні захворювання. Класифікація:

Психосоматози
Функціональні синдроми
Конверсійні симптоми