Kategorien: Alle - ресурси - клімат

von Елена Туман Vor 6 Jahren

633

План вивчення материка - Євразія

Євразія — найбільший материк на Землі, має різноманітний клімат і рельєф. Кліматичні умови варіюються від холодних арктичних до теплих тропічних поясів, що впливає на середні температури та кількість опадів.

План вивчення материка - Євразія

План вивчення материка - Євразія

Головні держави

1.Географічне положення, межі, прикордонні держави, столиці. 2.Особливості рельєфу (загальний характер поверхні, корисні копалини). 3. Кліматичні умови (кліматичні пояси, середні температури січня і липня, річна кількість опадів). 4. Внутрішні води (крупні річки, озера, водосховища і ін.). 5. Природні зони і їх особливості ( грунти, рослинність, тваринний світ). 7. Населення (основні раси, народи і їх господарська діяльність).

Населення і господарство

1.Чисельність. Природний і механічний приріст. 2.Національний склад. 3.Щільність, особливості розміщення населення.

Природні ресурси, природоохоронні території

1. Загальні запаси і концентрація на одиницю площі. 2. Якість, склад. 3. Умови залягання (глибина, потужність пластів). 4. Поєднання з іншими видами корисних копалини, можливість їх сумісного використання. 5. Освоєнность території. 6. Транспортні можливості. 7. Висновок про раціональне використання з урахуванням впливу на навколишнє середовище.

Природні зони

1.Географічне положення зони. 2. Особливості рельєфу території. 3. Кліматичні умови (температури найбільш теплого і холодного місяців, кількість і режим випадання опадів, коефіцієнт зволоження). 4. Ґрунтовий покрив. 5. Рослинність. 6. Тваринний світ.

Води суходолу

План характеристики річки: 1.Географічне положення. 2.Де починається (витік). 3.Напрям течії. 4.Куди впадає ( гирло). 5.Залежність напряму і характеру течії від рельєфу.
План характеристики озера: 1.Географічне положення. 2.Як утворилося. 3.Найбільша глибина. 4.Солоність. 5.Стічне або безстічне. 6.Характер берегів.

Клімат та чинники, що його утворили

1. В якому кліматичному поясі та в якій кліматичній області розташований. 2. Середні температури січні та липня. 3. В якому напрямку відбуваються зміни температури та чому. 4. Переважаючі вітри (по сезонам). 5. Середньорічна кількість опадів та їх режим. 6. Господарська оцінка кліматичних умов.

Рельєф, корисні копалини, геологічна будова

1. Загальна характеристика поверхні. 2. Розташування основних форм рельєфу. 3. Найбільші, найменші і переважаючі висоти даної території.

Географічне положення

1. Розташування материка відносно екватора, нульвого меридіану. 2. Якими морями та океанами омивається. Характер контуру берегів. 3. Розташування щодо інших материків. 4. Крайні точки материка, координати, протяжність материка в градусах і кілометрах з півночі на південь, із заходу на схід. 5. Площа материка і його місце за цим показником серед інших материків.