von Anastasia Romanova Vor 6 Jahren
689
Mehr dazu
Австра́лія, або Австралі́йський Сою́з (англ. Commonwealth of Australia) — держава у Південній півкулі Землі на Австралійському материку і острові Тасманія. До складу країни входять також багато невеликих островів, серед яких Норфолк і Лорд-Гав в Тихому океані, Кокосові острови в Індійському та інші. Найближчими сусідніми країнами є Індонезія, Східний Тимор і Папуа Нова Гвінея на півночі, Соломонові острови, Вануату і Нова Каледонія на північному сході, Нова Зеландія на південному сході.
Українська спільнота в Австралії займає особливе місце в українській діаспорі. Складаючись лише з 34 тисяч осіб українського походження, вона у другій половині 20 століття добилася настільки значних успіхів у громадському та культурному житті, що їх можна порівняти лише з досягненнями багатомільйонної північноамериканської української діаспори, яка недавно відсвяткувала столітній рубіж на тому континенті.
Українські газети та часописи Австралії:
1951 року в місті Перт був заснований українськими мігрантами «Футбольний клуб Київ» (Kiev Soccer Club), який згодом іменувався «Інглвуд Київ», «Інглвуд Сокіл», а з 1978 року — «Інглвуд Юнайтед» СК, кольори — жовто-блакитні. За участі української громади 1976 року побудований клубний стадіон.
У 1950 році з'явилися перші народні суботні українознавчі школи (де вчать українську мову і літературу, географію та історію України). 1951 року у Сіднеї функціонувала перша українська школа з двома вчителями та 20 учнями. 1952 було організовано українські шкільні ради в Новому Південному Уельсі та Вікторії, щоб координувати діяльність суботніх шкіл. На 1-му Всеавстралійському з'їзді вчителів українських суботніх шкіл (Мельбурн, 1956) утворено Українську центральну шкільну раду з осередками в Мельбурні та Аделаїді. При великих школах є дошкільні заклади та 1—2-річні вчительські курси. Найбільше шкіл було у 1959 (39 із загальною кількістю учнів — 2072), на 1990 рік їх стало менше (12 шкіл, 412 учнів). Учні 1-4 класів вивчають усі предмети за австралійськими підручниками
Австралія - федеративна держава, що входить у Співдружність, очолюване Великобританією. Воно складається з 6 штатів і двох територій Північної та Австралійської столичної. У кожному штаті є губернатор, що призначається Королевою Великобританії, парламент, Уряд, судові органи.
Конституція Австралії прийнята 9 липня 1900 і набула чинності в січні 1901 За форми правління Австралія - конституційна парламентська монархія. Політичний режим - демократичний. Глава держави вважає Королева Великобританії, яка здійснює свої повноваження через призначається нею Генерал-губернатора.
До обов'язків генерал-губернатора входить призначення послів, міністрів і суддів, затвердження законопроектів, оголошення виборів та вручення нагород. Генерал-губернатор є президентом Федеральної виконавчої влади і Головнокомандувачем Сил оборони Австралії. Всі ці обов'язки виконуються і всі пости займаються відповідно до Конституції Австралії. Крім того, генерал-губернатор виконує обов'язки офіційного представника Австралійської столичної території.
Сильно в історію вдаватися не хочеться, але трохи доведеться, щоб розібратися що до чого. Австралійський варіант англійської мови почали визнавати і відділяти від британського варіанту з 1820 року, лише через 32 роки після заснування колонії New South Wales. Першими поселенцями на континенті були люди нижчих соціальних класів, засуджені, засланці, і просто люди без освіти. Вони були носіями міських діалектів та жаргонів, кокні, північних акцентів і діалектів.
При выборе страны для переезда, мысль об иммиграции в Австралию наиболее часто посещает умы граждан с разных уголков планеты. И это не удивительно. В стране чистейший воздух, уникальное разнообразие животного и растительного мира, богатые природные ресурсы, а уровень жизни один из самых высоких в мире.
АБОРИГЕНИ
(від лат. ab origine - від початку, первісний, одвічний)
корінні жителі, тубільці (люди, звірі, рослини) якої-небудь території, країни, які давно живуть в цій місцевості
На языке маори слово māori обозначает «нормальные», «естественные» или «обычные». В легендах, устных преданиях, слово «маори» отличало людей от божества и духа.
Ранее европейские переселенцы островов Новой Зеландии упоминали аборигенов как «индийцы», «аборигены», «местные» или «новозеландцы». Маори оставался самоназванием маори для самоидентификации. В 1947 году правительство Новой Зеландии переименовало Министерство по делам аборигенов в Министерство по делам маори.
Крім Санти, в Австралії править бал і персонаж Свэг Мен, який, за переказами, живе на знаменитій червоній скелі Улуру, розташованої посеред австралійської пустелі. В свято він приїжджає до міста і роздає подарунки. А скеля Улуру є однією з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Зеленого континенту. Вона унікальна і дивна, і подібних кам’яних утворень на планеті більше не існує.
Ма́ори — коренной народ, основное население Новой Зеландии до прибытия европейцев. Число маори в Новой Зеландии по переписи 2013 около 600 тысяч человек, что составляет приблизительно 15 % населения страны. Значительное число (около 155 тысяч) маори живут в Австралии и около 3,5 тысяч в США. Около 13 тысяч маори живут на островах Кука (государство в «свободной ассоциации» с Новой Зеландией), где они также являются коренным народом и составляют большую часть населения (87,7 %)
Джеймс Кук — английский военный моряк, путешественник-исследователь, картограф и первооткрыватель, член Королевского общества и капитан Королевских ВМС. Возглавлял три кругосветные экспедиции по исследованию Мирового океана.