Kategorien: Alle - конфлікт - вплив - блоки

von Вікторія Гібнер Vor 4 Jahren

236

https://www.mindomo.com/ru/mindmap/2388a2f4342c445a92354e0620fe216b

Відсутність рівномірного розвитку між європейськими державами стала однією з причин конфлікту, що згодом переріс у масштабну війну. Велика Британія та Французька республіка довгий час домінували в Європі, проте з появою Німецької імперії, яка прагнула власного "

https://www.mindomo.com/ru/mindmap/2388a2f4342c445a92354e0620fe216b

Чи змінив конфлікт хід історії?

Плани ворогуючих країн щодо України

Перед початком війни її учасники мали свої плани щодо українських земель. Росія прагнула приєднати Галичину, Буковину та Закарпаття. Австро-Угорщина поклала око на Волинь та Поділля. Німецькі правлячі кола спали і мріяли про родючі та багаті на ресурси українські землі, що стали б ідеальною колонією для подальшого освоєння. Поляки мріяли про відновлення своєї держави в «історичних кордонах», куди входило все Правобережжя. Румунія була не проти відтяпати Буковину.

Причини Першої світової війни:

1. Нерівномірний розвиток європейських країн і , як наслідок, загострення суперечностей між ними Велика Британія і Французька республіка в силу різних причин певний час залишалися на перших місцях у Європі за рівнем економічного і політичного розвитку, але після появи на карті нової держави - Німецької імперії, яка хотіла здобути собі "місце під сонцем" - почалась боротьба за першість у Європі. На початок ХХ століття Французька республіка і Велика Британія почали відставати в темпах розвитку від Німецької імперії, якій не вистачало життєвого простору - вона вимагала переділу кордонів і колоній.
2. Відсутність механізму вирішення проблем дипломатичним шляхом На початок ХХ століття ефективного плану дій для запобігання військовим конфліктам не було - всі надії покладалися на воєнну міць і потугу держави.

3. Мілітаризація З початку існування Німецька Імперія почала дії державних органів у сфері економіки, політики та соціуму, спрямовані на нарощування військової потужності держави. На початку ХХ століття цю ж практику почали застосовувати всі великі держави Європи.

4. Створення військово-політичних блоків Однією з цілей зовнішньої політики Великих держав у довоєнні роки була підтримка балансу сил в Європі. Це розвинулось у складну схему таємних та загальновідомих союзів і договорів, які потім перетворилися на військово-політичні блоки - Антанту і Троїстий союз. Противага між ними стала каталізатором початку війни.

5. Завершення територіального переділу світу і конфлікти за розподіл сфер впливу На початок ХХ століття весь світ був розподілений між великими колоніальними державами - Великою Британією і Французькою республікою. Німецька імперія, яка вступила в боротьбу за колонії пізніше інших, не погоджувалася з таким станом справ. Це призвело до спроб нового переділу територій і сфер впливу.

Привід до війни:

28 черня у Сараєво столиці Боснії, сербський націоналіст Гаврило Принцип вбив наступника Австро-угорського престолу ерцгерцога Франца Фердинанда.
Австро-Угорщина оголосила Сербії ультиматум. Сербія погодилася , проте частково. Австро-Угорщину це не задовольнило , і вона оголосила Сербії війну. Росія , як союзник Сербії розпочала мобілізацію. 1 серпня Німеччина оголосила війну Росії - це вважають початком Першої світової війни. А ще через два дні оголошено війну Франції. Шлях до Франції полягає через Бельгію, тому Німеччина ввела туди свої війська. Британія, як союзник Бельгії, оголосила війну Німеччині. Австро-Угорщина, як союзник Німеччини, оголосила війну Росії.