von Mirith Haavandi Vor 7 Jahren
497
Mehr dazu
Hans ja Grete on õde ja vend ning nad peaaegu täpselt ühesugused. Meie teeme neil vahet nii, et Hansul on nina pealt valge, aga Gretel must.
Nad said 23. veebruar 2 aastaseks.
Hans ja Grete on väga armsad kassid. Nad teevad palju naljakaid asju ja ma armastan neid väga.
Grete on vastupidiselt Hansule alati valmis sulle kaissu tulema ja sind näksima. Kui Hans mänguhoos niisama pikali aeleb ja käppadega vehib, siis Grete võib isegi veidi haiget teha,aga nad kumbki ei oska väga hammustada ega küünistada. Grete on rohkem nagu boss ja ta on palju julgem kui Hans. Meil on kodus siseaed ja Grete tahab isegi talvel alati õue minna, aga Hans julgeb ainult suvel.
Hans on veidi teistsugune kass, vahepeal teeb ta väga veidraid asju, näiteks: käib prügihundi kummist jublakat ära katkumas, katkub vetsupoti nuppu ja ajab akvaariumi kaant põrandale.
Hansul on veel selline veider asi, et kohe kui sa talle lähened, hakkab ta nurruma.
Kui ta on väga mänguhoos ja jookseb kiiresti, ei jõua ta mõnikord peatuda ja lendab vastu ust.
Hans ei ole väga sülekass ega käi eriti kaisus.
Hans ja Grete leiti metsast, inimene, kes nad leidis helistas loomade varjupaika ja kassid püüti kinni. Nad ei läinud üldse varjupaikagi, vaid otse hoiukoju. Hoiukodu on see, kui keegi võtab varjupaiga loomad teatud ajaks enda juurde elama, aga samal ajal otsitakse neile ikkagi päris omanikku. Hoiukodus olid nad umbes pool aastat enne, kuni meie nad endale saime.
Toakassid mängivad enne magaminekut ja siis magavad öösel. Hommikul ärkavad nad koos inimestega ja kui majarahvas on lahkunud magavad jälle.
Saagile- närilistele, lindudele ja teistele väiksematele loomadele läheneb kass hiilides. Kass armastab saagiga mängida enne kui ta surmab.
Kass puhkab ja magab peamiselt päeval nagu teisedki kaslased. Öösiti peab ta jahti. Kas magab ööpäevas u 12-16 tundi, mõned kassid kuni 20 tundi.
Mõned minu lemmikud kassitõud on Siiami kass, Pärsia kass, Vene sinine, Türgi Van ja Püha Birma. Kuulus on ka karvadeta kassitõug Sfinks.
Seal võttis ta üle hiirepüüdmise nirgilt ja tuhkrult. Aeg-ajalt kasutati teda aedades muttide tõrjeks. Roomlaste kaudu levis kodukass mujalegi Euroopasse, kuigi esialgu väikesel arvul.
Vana-Kreekas peeti kasse luksusloomadena sest hiiri püüdsid neil nirgid
Viljaaidad meelitasid ligi hiiri ja rotte ja need omakorda kasse, kes olid nende looduslikud vaenlased.
Kassi kodustamine sai alguse Egiptusest 2000 a eKr