Categorías: Todo

por Валерія Хомич hace 4 años

689

Електричний струм у різних середовищах

Електричний струм представляє собою упорядкований рух заряджених частинок і може протікати в різних середовищах, таких як метали, вакуум, рідини та гази. У металах цей процес здійснюється завдяки вільним електронам, що рухаються під дією електричного поля.

Електричний струм у різних середовищах

Електричний струм у різних середовищах

Електричний струм у газах

Електричний струм у газах - напрямлений рух вільних електронів, позитивних і негативних йонів.

Електричний струм – напрямлений (упорядкований) рух частинок, які мають електричний заряд.

Електричний струм у напівпровідниках

Акцепторна домішка - домішка в напівпровіднику, що призводить до виникнення в ньому переважно діркової провідності, провідності р - типу. Приклад акцепторної домішки - атоми елементів III групи в напівпровідниках IV групи.
Діркова провідність (провідність p-типу) - провідність напівпровідника, в якому основними носіями струму є дірки
Донорна домішка - домішка в напівпровіднику, призводить до виникнення в ньому переважно електронної провідності. Типовий приклад донорної домішки - атоми елементів V групи в напівпровідниках IV групи.
Електронна провідність (провідність n-типу) - провідність напівпровідника, в якому основними носіями струму є електрони
Залежність опору напівпровідників від температури - при нагріванні електричний опір напівпровідників зменшується. Електронно-дірковий перехід - виникає в місці контакту p - і n - областей напівпровідника. Володіє односторонньою провідністю. Напівпровідниковий діод - два напівпровідника з різними типами провідностей, які з'єднані разом

Прикладом серед речовин є арсен і кремній.

Домішкова провідність – провідність напівпровідників, яка обумовлена внесенням до їх кристалічної решітки домішок (атомів сторонніх хімічних елементів). Буває двох видів: електронна та діркова.
Власна провідність - провідність напівпровідників, які не містять домішок. Обумовлена наявністю в напівпровіднику вільних електронів і дірок.
Напівпровідники - речовини, електрична провідність яких займає проміжне місце між провідністю металів і діелектриків. Характерною особливістю напівпровідників, що відрізняє їх від металів, є різке спадання питомого опору із зростанням температури

Електричний струм у рідинах

Електричним струмом у розчинах і розплавах електролітів називається напрямлений рух вільних іонів

Електричний струм у металах

Прикладом серед речовин є вольфрам.
Електричний струм у металах - спрямований упорядкований рух вільних електронів (електронів провідності)

Електричний струм у вакуумі

Діод – це двохелектродна електронна лампа. Усередині скляного балону створюється дуже низький тиск (10- 6- 10–7 мм. рт. ст.). Електронно - променева трубка - електровакуумний прилад, призначений для перетворення електричних сигналів на видиме зображення. Електронно-променева трубка являє собою скляний вакуумний балон, передня стінка якого (екран) покрита люмінофором (речовиною, що світиться під ударами електронів).
Електричний струм у вакуумі можливий в електронних лампах.
Електронна лампа - це пристрій, в якому застосовується явище термоелектронної емісії.

Термоелектронна емісія - це випускання електронів твердими або рідкими тілами при їх нагріванні.