Categorías: Todo - обладнання

por Руслан Гнусарьков hace 5 años

1198

АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Пневматичне обладнання використовується для підйому і розтискання конструкцій, зокрема під час рятувальних робіт при землетрусах, звільненні людей з-під завалів, відкритті дверей ліфтів та інших аварійних ситуаціях.

АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

БЕНЗОМОТОРНІ ПИЛИ

Пили поперечні дворучні використовуються для поперечного розпилювання лісоматеріалів. Товщина пил 1.1 та 1,4мм. Зуби мають форму рівнобедреного трикутника, косу заточку, кут загострення 40...45+/-2°.

Ножеві пили

Ножеві пили, або ножівки, бувають широкі, вузькі і з обушком.

Ножівку широко (рис.1,б) використовують для поперечного розкрою брусків, широких дощок і плит. Товщина полотна 1,2мм. Форма зубів – рівнобедрений трикутник, коса заточка, кут загострення 40°. Ручку виготовляють із деревини твердих порід.

Ножівка вузька призначена для розпилювання тонких матеріалів і випилювання криволінійних заготівок, а також для скрізних пропилів. Товщина полотна 1,5мм.

Ножівка з обушком використовується для неглибоких пропилів. Верхня частина полотна має потовщення. Товщина полотна 0,8мм. Ножівка наградка використовується для нескрізного пропилювання. Товщина полотна 0,4...0,7мм. Нею можна випилювати вузькі пази.

Лучкові пили використовуються для повздовжнього і поперечного розпилювання деревини. Вони являють собою дерев’яний станок (лучок) із деревини твердих порід з натягнутим на нім полотном. Тятиву виготовляють із крученого лляного шнура діаметром 3мм.

Лучкові пили розпашні (розпускні) призначені для повздовжнього розпилювання. Вони мають полотно шириною 45...55мм, товщиною 0,4...0,7мм, крок зубів 5мм, кут загострення 40...50°, заточка зубів пряма.

Поперечні пили мають ширину полотна 20...25мм, крок зубів 4...5мм, кут загострення 65...80°, форма зубів – рівнобедрений трикутник.

Викружні пили призначені для криволінійного розпилювання . Мають довжину 500мм, ширину полотна 4...15мм, крок зубів 2...4мм, кут загострення 50...60°, зуби з прямою заточкою.

Будова:

Бензопила приводиться в дію двотактним бензиновим двигуном внутрішнього згоряння, сполученим через систему передачі (редуктор) з ланцюгом. Замкнута втулочно роликовий ланцюг рухається по направляючої шині і несе пильні зуби. Бензопила має механізм автоматичного зчеплення, що працює по відцентровому принципом, завдяки якому на холостих обертах ланцюг нерухома і безпечна. У разі, якщо навантаження на двигун при пилянні перевищує допустиму (наприклад, ланцюг заклинило), то автоматичне зчеплення розірве (або послабить до припустимого рівня) передавальний момент на шину, і двигун не затихне. Сучасні бензопили також мають механізм гальма, який відразу зупиняє ланцюг при відскоку шини в сторону пильщика, обриві ланцюга та інших аварійних ситуаціях.

У деяких моделей шина кріпиться до редуктора таким чином, що дозволяє її фіксувати в горизонтальному або вертикальному положенні, що дає можливість здійснювати пропили, відповідно, в горизонтальній або вертикальній площині. Багато моделей бензопили, особливо спочатку призначені для використання при валки лісу, мають можливість підключення виносного гідро-пристрої (так званого «гідроклина»), яке представляє собою виконавчий гідро-механізм. Нагнітання робочої рідини (масла) в гідро-механізмі здійснюється бензопилою.

Широко поширені ланцюгові пили з електричним мотором, причому наприклад (ручний інструмент для вибірки глухих вузьких і глибоких гнізд) буває тільки з електроприводом.

 STIHL приділяє велику увагу безпеці під час роботи з бензоінструменти. Захисний одяг STIHL не тільки знижує ризик отримання травми, а й захищає від негативного впливу погодних умов, коли Ви працюєте на природі. Особливе значення при виготовленні захисного одягу STIHL надається високому комфорту носіння. На всі Ваші питання по темі "Захисний одяг" охоче відповість Ваш дилер.

Захисний одяг може не все!

Ніяка захисний одяг не може гарантувати абсолютний захист. Її використання не звільняє від обов'язку дотримуватися правил техніки безпеки. Тому неухильно дотримуйтеся вказівок з техніки безпеки, що містяться в інструкції з експлуатації Вашого інструменту.

Технічна характеристика:

Марка Мотор Сич Stihl Husqvarn

Маса(кг) 9.9 5.3 4.6

Об'єм палив. баку(г) 750 500 370

Масливний бак(г) 350 270 250

Об'єм двигуна(см3) 70 50 40

Потуж. двигуна(кл.В) 3.6 3.9 1.5

Швидкість руху ланцюга(м/с) 18 25 30

Розхід масла(г/хв) 12-15 13


Автомобілі

Призначення АРА-М

Аварійно-рятувальний автомобіль призначений - для оперативної доставки рятувальників, спеціального обладнання до місця виникнення НС природного та техногенного характеру, виконання аварійно-рятувальних і інших невідкладних робіт, заходів щодо пошуку постраждалих і надання їм першої медичної допомоги, ведення хімічної розвідки, зв’язку і оповіщення в ході ліквідації НС.

Технічні характеристики АРА-М.

Загальні дані

Габаритні розміри, мм, не більше:

Довжина 5777

Ширина 2290

Висота 2570

Маса виробу з повним навантаженням, кг, не більше 3500

Розподіл повної маси по осям, кг, не більше:

передня вісь 1200

задня вісь 2300

Кут звісу при повному навантаженні, градус, не менше:

передній 220

задній 150

Кількість місць (враховуючи водія) 7

Двигун/Паливо УМЗ-4216/А-95

Максимальна швидкість руху з повним навантаженням, км/год 130

Сигнал тревоги

СГУ, тип ЗМ-120-4

Кількість світомаяків 2

Вихідна потужність в режимі «сирена», Вт 120

Напруга живлення, В 12

Загальна маса, кг 13,5

Комплектація «АРА – М»

В комплект аварійно – рятувального автомобіля входить:

два вогнегасника ОП-9, комплект комбінованого інструменту LUKAS (різак – розжим SC 350, гідростанція Р610 – ОG, пара з’єднувальних шлангів (5 м.)), комплект пневматичного обладнання VETTER V18 (пневмоподушка (18 т.), редуктор, пульт управління, з’єднувальний шланг, стальний балон), комплект пневматичних клинків VETTER (плоскі клинки (3 шт.), клинок конічний, ножний насос, телескопічна ручка, ящик для зберігання та транспортування), бензоріз HUSQVARNA К750 в комплекті, бензопила HUSQVARNA 440е в комплекті, комплект

для виконання висотних робіт (страхуюча система, три карабіни, жумар, шайба «вісімка», страхуюча мотузка (30 м.), рятувальна мотузка (30 м.)), набір шансового інструменту (лопата «комбі», мала саперна лопата, сокира, молоток), комплект діелектричного інструмента (боти, рукавиці, килим, ножиці), акумуляторний ліхтар в комплекті типа FIRE-VULCAN, укладка медицинська на 10 чоловік, ноші санітарні складні типу НСС-ПП, ноші типу FERNO, комплект патологоанатомічних мішків в комплекті (шість патологоанатомічних мішків, допоміжні ноші - чохол), шість конусів огороджувальних, стрічка огороджувальна (довжина - 500м), драбина розкладна 3-х секційна, мотузкова драбина, електростанція переносна, виносні прожектори, подовжувальна котушка 50 м., електроперфоратор BOSCH в комплекті, тяговий ручний механізм, освітлювальна башта в комплекті.

ПНЕВМАТИЧНЕ ОБЛДНАННЯ

Пневматичне обладнання - призначене для підйому і розтискання конструкцій.

До комплекту входять:

джерело повітря;

шланги високого тиску;

монометр;

редуктор;

пульт керування.

Технічні характеристики:

максимальний робочий тиск редуктора- 300бар;

мінімальний робочий тиск - не більше 10ат;

тиск випробування- 16ат;

тиск на розрідження- 50ат;

робочий тиск подушки- 8ат;

Пневмоподушки використовуються у таких ситуаціях:

─ звільнення людей з-під завалів;

─ рятувальні роботи при землетрусах;

─ відкриття дверей ліфтів; монтаж машин;

─ ремонт трубопроводів;

─ підняття круглих ємкостей;

─ підняття будівель;

─ звільнення затиснутих людей при аваріях;

─ підняття вантажів під водою (з заповненням водою).

Устаткування для ліквідації аварій на трубопроводах. Ущільню- вальні подушки застосовуються також при перевірці водовідвідних каналів на герметичність, при переповненні і течах у баках і цистернах, при витіканні небезпечних для людини і навколишнього середовища рідин, при попаданні небезпечних речовин разом з водою від гасіння в каналізацію або річкову воду. Вони запобігають попаданню небезпечних речовин у каналізацію, допомагають знайти негерметич- ності і запобігають виходові парів і отрутних газів з каналізації.

Вакуумна ущільнювальна манжета. Застосовується для ущільнення витоків на рівній поверхні у випадках, коли розміри ємності (резервуара) роблять досить проблематичним використання фіксую- чих ременів. Надувні пневмозаглушки для ліквідації течі. Надувні пневмозаглушки застосовуються при виникненні невеликих пробоїн у стаціонарних сховищах рідини, танкерах, а також у залізничних і автомобільних цистернах.

ДИСКОВИЙ БЕНЗОРІЗ

  Дисковий бензоріз- призначений для розрізання різних елементів конструкцій.

Пила CE735R оснащена підпружиненим захисним кожухом з нержавіючої сталі, який автоматично підлаштовується під умови різання, забезпечуючи тим самим максимальну безпеку оператора.

Для зручності використання бензоріз має прорезинену ручку і велику заводну рукоятку для роботи в рукавичках.

На бензоріз встановлюється двигун об'ємом 73,5 см3, оснащений поршнем з напівсферичною головкою – куполоподібний. Куполоподібний поршень забезпечує повне згоряння, що в свою чергу збільшує потужність двигуна і підвищує крутний момент, а також карбюратором з самокомпенсацією забезпечує сталість суміші в будь-яких умовах.

Разом з передавальним числом 2,87: 1, така конструкція двигуна забезпечує значну перевагу перед будь-якою іншою дисковою пилкою по робочому завантаженні при будь-якому числі обертів в хвилину. Особливий міцний приводний ремінь закритий кожухом, забезпечує надійне зчеплення і знижує можливість просковзування.

  Фільтруючий елемент бензорізу має кілька ступенів очистки, загальна площа фільтруючої поверхні становить 1600 см2.

Практичне застосування бензорізів Cutters Edge показало, що вони можуть працювати в більш задимлені середовищі, ніж різаки інших виробників.

Бензоріз має стійку основу і ефективну антивібраційну систему з кріпленням в 7 точках.

Технічні характеристики:

1.     Робочий об'єм (см3)98.5;

2.     Потужність (кВт/к.с.)5.0/6.8;

3.     Вага (кг)13.0;

4.     Відрізний диск (мм)400;

5.     Максимальна глибина різу (мм)14;

6.     Бак(л)1,2;

7.     Максимальні оберти шпінделя(хв) 4280;

8.     Потужність 2-х тактний.

Будова:

1.     Ріжучий диск;

2.     Захисний кожух;

3.     Приводна головка;

4.     Редуктор;

5.     Електродвигун;

6.     Ручка для перенесення;

7.     Паливний бак;

8.     Повітряна заслонка;

подтема

РУЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ

Лом універсальний

Hooligan - багатофункціональний інструмент для роботи за допомогою важеля, пробивання отворів, для роботи в якості ручного ударного інструменту, для розтину, злому, а також видалення інших типів перешкод на шляху рятувальників. Він складається з кігтя (або вилки), леза (клин або тесло) і конічного наконечника, який особливо корисний для розтину багатьох типів замкнених дверей.

Технічні

характеристики:

•Наконечник - вилка (або тесло) може бути використаний для розкриття замків, дверей, що відкриваються в обидві сторони вставивши інструмент між дверима і дверним косяком і використовуючи його як важіль, необхідно вдарити по ньому кувалдою або плоскою головкою сокири.

За допомогою конічного наконечника можна:

зривати замки та засуви;

прорубувати отвори в даху для вертикальної вентиляції у разі пожежі. Наконечник-вилка використовується для запірних газових вентилів.

Інструмент Halligan має безліч інших способів застосування, включаючи розтин автомобілів, які постраждали під час ДТП, пробиття стін і т.д.

• Робочі наконечники інструменту Hooligan:

виконані з високолегованої сталі, пройшли термообробку для

забезпечення;

максимальної міцності, жорсткості та зносостійкості, потім запресовані і закріплені на легкій високоміцній балці діам. 2,5 см. Наконечники призначені для роботи за допомогою важеля.

Рукоятка інструменту має рифлену поверхню в місцях хвату.

Особливості інструменту:

Злегка зігнуті кігті полегшують роботу за допомогою важеля.

Паралельно розташовані кігті для відкриття замків, засувів і більшості дверей.

Обценьки також можуть використовуватися в якості ключа для газових вентилів.

Вал з алюмінієвого сплаву (22-000424 і 22-000430).

Головка інструменту зі стандартними обценьками має довгий, гладкий плоский наконечник, встановлений під нахилом і дозволяє розкривати вікна і міжкімнатні двері. Кігті стандартних паралельні, заточені механічно; дозволяють відкривати газові вентилі, зривати замки та засуви. Радіус кігтя оптимальний для підняття вантажів за допомогою важеля. Кігті стандартні також дозволяють висмикувати втоплені цвяхи.

Головка інструменту з ріжучим наконечником являє собою піку довгу, гостру, клиноподібну і злегка загнуту;

така форма дозволяє розкривати будь-які замки та засуви. Ріжучий наконечник працює за принципом консервного ножа, дозволяє різати товсті листи металу і його композитів.

Ріжучий наконечник інструменту можна використовувати як для різання металу, так і для роботи за допомогою важеля.


ІРАР

Інструмент ручний аварійно-рятувальний - призначений для виконання операцій, пов’язаних з деформацією та руйнуванням елементів конструкцій транспортних засобів, пошкоджених при дорожньо-транспортних пригодах, а також будівельних та інших конструкцій, пошкоджених внаслідок аварій або стихійного лиха, з метою розширення доступу до постраждалих, прискорення розчищення проїжджої частини дороги.

Інструмент ручний аварійно-рятувальний складається із трьох частин.

Будова інструмента ручного аварійно-рятувального:

1.     1 – багатоцільова головка;

2.     2 – розкривач;

3.     3 – рятувально-транспортний пояс.

Для роз'єднання ІРАР на дві самостійні частини необхідно:

─ взяти інструмент правою рукою, так щоб багатоцільова головка була праворуч, а розкривач був спрямований уліво від тіла рятувальника );

─ повернути ручку фіксатора на 90º ;

─ висунути розкривач так, щоб риска на штанзі збіглася з торцем рукояті;

─ повернути розкривач на 180° і висунути його з рукоятки голівки;

Головка складається з трьох умовних частин: тригранного вістря-кайла, частини з гострою крайкою, призначеною для розрубування предметів, вигнутого шипа на торці голівки.

Кайло призначене для пробивання отворів у листовій сталі, розбивання скла; гостра крайка призначена для розрізання брезенту, плівок. Частина, що рубає, служить для рубання арматури, дерева, проводу.

Вигнутий шип використовується для підйому, відсунення й відтискання важких предметів. На зовнішній стороні шипа мається рифлення, що перешкоджає прослизанню голівки на опорній поверхні. У центрі голівки маються два отвори, розташовані перпендикулярно один до одного і служать для того, щоб у них уставляти штангу розкривача. У головку вставлена опорна труба, на яку напресована рукоятка. Усередині голівки розміщений подружений фіксатор. Кут повороту фіксатора - 90°, при цьому обидва крайні положення обмежені виступом у відливі, що не допускає довільного приміщення фіксатора.

Ніж розкривача зі штангою служить для обрубання болтів, за клепок, голівок штирів, цапф, пальців петель віконних і дверних. Обрубку роблять наступним чином: звільняють фіксатор шляхом повороту на 90° і використовують головку як ударну частину, при цьому штанга і труба служать як направляючі, інструмент не роз'єднується на дві частини. На ножі розкривача мається напівзакритий подовжній паз із крайкою, що ріже, напроти якого в горловині розташований гострий зубцюватий край. Таке компонування не допускає прослизання ножа розкривача при "різанні" листового металу.

Вимоги безпеки:

– при проведенні аварійно – рятувальних робіт інструмент повинен знаходитись в справному стані

– на місці проведення робіт повинні бути забезпечені умови, що виключають травмування людей;

– забороняється використовувати сокиру в розсунутому стані для рубки;

– забороняється працювати під вантажем, піднятим інструментом, без додаткових упорів;

– при виконанні операції щодо заглиблення розкривача різким рухом попередньо розсунутої сокири необхідно обидві руки розташувати на рукоятці сокири;

– забороняється працювати з електропроводкою (кабелями) під напругою без забезпечення спеціальних заходів безпеки.