Categorías: Todo - вода - сон - харчування - імунітет

por Крістіна Іпатко hace 4 años

271

стан здоров'я

Для підтримки імунітету важливі збалансоване харчування, фізична активність, здоровий сон і вакцинація. Окрім особистих звичок, на здоров'я впливає стан довкілля. В Україні якість повітря та води залишає бажати кращого, що негативно позначається на населенні.

стан здоров'я

стан здоров'я

імунітет

Нормальний сон, фізична активність, раціональне та збалансоване харчування – це ті прості, але дієві речі, якими людина може допомогти власній імунній системі.
На мою думку,я маю слабкий імунітет. Щоб його покращити я повинна мати збалансований раціон, загартовуватись, мати фізичну активність, здоровий сон та не забувати про потрібну вакцинацію.

Спосіб життя

Відпочинок, сон
тривалість відпочинку протягом зміни залежить в основному від важкості праці та умов його здійснення. При визначенні тривалості відпочинку протягом робочого часу необхідно враховувати виробничі фактори, що викликають втому: фізичні зусилля, нервове напруження, темп роботи, робоче положення. Залежно від сили впливу кожного з цих факторів на організм людини встановлюється час на відпочинок.Cон – основна складова здорового життя. Дорослі мають регулярно cпати 7 або більше годин на добу.

В цьому році мені стало дуже бракувати часу на відпочинок. Багато часу витрачається на домашнє завдання та підготовку до ЗНО. Як і більшість людей, перед сном я часто беру до рук телефон, що заважає мені дотримуватись режиму. Щоб покращити сон, мені потрібно : дотримуватись режиму сну, прибрати гаджети.

Фізична активність
Будь-яка мінімальна, проте регулярна фізична активність дуже корисна для здоров’я. Коли ми мало рухаємось, сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м'язи і кістки.

Що до мене, в період школи я маю погану фізичну активність. Багато часу проводжу в сидячому положенні. Проте я маю активні вихідні. Більше часу проводжу на вулиці, ходжу на ковзанку, граю з друзями в сніжки.

Шкідливі звички
Серед основних причин виникнення і поширення шкідливих звичок можна назвати:соціальна узгодженість, задоволення, відхід від фізичного стресу, цікавість, невміння правильно використовувати вільний час, відчуження і невлаштованість у житті.

На мою думку, я не маю шкідливих звичок. Щоб забезпечити себе від шкідливих звичок треба розуміти як вони впливають на організм, обирати правильну компанію

Харчування
Для забезпечення життєво необхідних процесів організму потрібні калорійні, якісні, повноцінні продукти. Вони повинні надходити в організм в нормованій кількості з їжею для відновлення постійних витрат енергії і клітин організму. Основне правило раціонального харчування є якість, різноманітність і нормований збалансований раціон.

Щоб покращити свій раціон треба:зменшити споживання солі, обирати цільнозернові продукти на заміну хлібу з білого борошна чи батону,їсти більше овочів та фруктів, не їсти багато цукру, контролюйте розмір порції.

Навколишній вплив

Встановлено, що здоров'я людини на 20% залежить від стану довкілля.Стан повітря в Україні постійно погіршується, і це негативно впливає на здоров’я населення.Близько половини обсягів підземної води не відповідає чинному стандартові на питну воду. Багато ресурсів витрачаються на побутові потреби. Чищення зубів з відкритим краном, як і миття посуду. Прісна вода безконтрольно зливається в каналізацію..
Щоб покращити якість навколишнього середовища, треба почати з себе. Наприклад: сортувати сміття, використовувати безфосфатну побутову хімію, відмовитись від пластикових пакетів Проводити більше часу за межами міста, частіше гуляти в лісі. Економно використовувати водні ресурси. Пити очищену, фільтровану воду.