por Даша Мельничук hace 1 mes
43
Ver más
Українська національна кухня з давніх часів відзначалась великою різноманітністю страв і їх високими смаковими й поживними якостями. Українська національна кухня відома далеко за межами нашої країни. Найвідомішими стравами є борщ, голубці, вареники, галушки, деруни, пампушки з часником.
Галушки - страва з вареного тіста у вигляді квадратиків або кульок. На відміну від вареників галушки не мають начинки. Готують їх як окрему страву або варять суп з галушками. У Галичині більш поширені палюшки - картопляні галушки. Це ті ж галушки, в які додають варену картоплю, ще модна додати домашній сир.
Вареники - страва з вареного тіста з начинкою. За начинку використовували раніше сир, смажену капусту, варену товчену картоплю, мак,калину, вишні та інші ягоди, горохове п'юре, варену квасолю. На Галичинні називають вареники "пирогами". Колись вареники їли лише на свята.
Вареники - це невеликі за розміром, трикутні або заокруглені у формі півмісяця вироби з різними начинками. Які після виготовлення відварюють у воді 5-7 хв. Після варіння до вареників додають сметану, засмажку з шкварок та цибулі.
Деруни - вониж тертюхи, картопляні млинці, бараболяники. Дерунами їх називають від способу їх натерання, тобто у деяких регіонах кажуть дертої картоплі тому і така назва. У традиційній українській кухні деруни споживають з сметаною.
Голубці - поширена українська страва. Голубці названі на честь голубів - птахів, що символізують творчу силу вогню. А й справді - такі вдалі, рум'яні та м'якенькі, що так самі до рота залітають. Голубці готують із капустяного листя, що начиняють сумішшю із пшона та м'яса, подрібленої моркви, цибулі та прянощів. Найбільше смакують із сметаною та житнім хлібом.
Зазвичай голубці готують із капустяного листя начинкою яких є м'ясо та крупа пшоняна (пізніше рис) з додаванням подрібленої морки, цибулі та спецій.
Начинка в голубцях залежить від їх регіогу виготовлення. Наприклад, як начинку до голубців у Карпатах використовують кукурудзяні крупи, на Полтавщині вживають гречку. Крупу злегка проварювали, змішували з підсмаженою цибулею, свинними шкварками, а у свято - з сирим м'ясним фаршем. Також на Закарпатті готують голубці з квашеної капусти та роблять їх дуже маленькими.
Борщ - одна з перших найпопулярніших страв України. Цю традиційну страву їли раніше бодай щодня. Добре приготований у печі борщ не приїдався, а другого дня був навіть смачніший ніж першого.
Приготування борщу залежить від регіону України: у Львові готують борщ без капусти; у Києві - з бараниною та яловичиною; в Полтаві - на гусячому бульйоні; в борщ по-харківськи додають пиво; на Франківщині борщ подають у чашках.
На Україні існувало три різновиди борщу. Головний - червоний, готували з капустою, буряком, морквою, петрушкою (пастернаком), пізніше - з картоплею, ще є зелений борщ та холодний борщ.