Categorías: Todo - рослини - лікування - властивості

por Настя Слесарева hace 3 años

370

Лікарські рослини

Використання лікарських рослин налічує багатовікову історію, де вони служили як їжа та ліки. Відомий вислів Авіценни підкреслює важливість рослин у медицині: «Три зброї є у лікаря: слово, рослина, ніж»

Лікарські рослини

Лікарські рослини

Від незапам'ятних часів для лікування різних захворювань людина використовувала лікарські рослини, а цілющі властивості трав у різні часи неодноразово згадувалися у працях філософів та лікарів. Рослини в той далекий час були і їжею, і ліками. Існує відомий вислів середньовічного вченого, філософа і лікаря Авіценни: «Три зброї є у лікаря: слово, рослина, ніж».

Застосування лікарських рослин є одним із дієвих, часто альтернативних методів оздоровлення та профілактики багатьох поширених захворювань.


Check the link from this topic to learn more about global warming effects, then think about 7 ideas for preventing global warming.

Чорниця

Стебла прямостійні, розгалужені, ребристі. Листки чергові, яйцевидні, світло-зелені. Квітки зеленувато-білі з рожевим відтінком, келиховидні, сидять поодиноко в пазухах листків. Плоди - чорні з сизуватою поволокою ягоди. Цвіте в травні-червні, плоди достигають у липні-вересні.

Чудо-ягода
Лікувальні властивості чорниці
Особливості чорниці

Ягоди мають протизапальну, жарознижувальну, сечогінну та загальнозміцнюючу дію. Також застосовують як вітамінний засіб. Вони нормалізують обмін речовин, лікують подагру, артрит, позбавляють організм від глистів. Пектинові речовини зв'язують токсини, радіоактивні і важкі елементи і виводять їх з організму.

Шипшина

Шипшина – багаторічний чагарник, сімейства трояндових. У народі її називають “дикою трояндою”. Зростає цей кущ в помірному і теплому кліматі Північної півкулі. Зустрічається на узліссях лісу, в заростях чагарників, на лісових галявинах, на берегах річок, струмків, вологих і степових луках, на схилах і кам’янистих розсипах.

Склад шипшини

Плоди шипшини містять значну кількість вітаміну С, якого в них набагато більше, ніж у лимоні і навіть в чорній смородині. Можна отримати добову дозу аскорбінової кислоти, з'ївши всього три ягідки шипшини.

Також до її складу входять вітаміни Р, А, В2, К і Е, ефірні олії, лимонна кислота, яблучна, дубильні речовини і пектини. Крім того, шипшина містить такі мікро- і макроелементи, як залізо, натрій, магній, мідь, кальцій, марганець, калій і фосфор. Її плоди багаті фітонцидами.

Калорійність на 100 грам сушених ягід становить 109 ккал.

Лікарська рослина - шипшина
Шипшина корисна рослина

Кропива

Древні єгиптяни використовували кропиву для лікування артритів та болю в спині, у той час як римські солдати натиралися нею, щоби зігрітися. Листки кропиви мають «жала» з мурашиною кислотою, що при контакті зі шкірою викликають подразнення, свербіж та набряк. Висушена, заморожена чи приготована кропива втрачає здатність «жалити».

Лікувальні властивості кропиви
Шкідливі властивості кропиви
  1. висушена чи приготована кропива є достатньо безпечною рослиною. Проте свіжа кропива «жалить», що може пошкодити шкіру, викликати подразнення, набряк і свербіж;
  2. можлива алергія на кропиву;
  3. кропива протипоказана вагітним жінкам, оскільки може провокувати скорочення матки, ризик викидня;
  4. слід обов’язково проконсультуватися, якщо ви приймаєте засоби для розрідження крові, препарати від підвищеного артеріального тиску, діуретики (сечогінні), протидіабетичні препарати, препарати літію.


Корисні властивості кропиви


Калина

За корисними властивостями ягоди калини такі ж корисні як і смородина, шипшина та обліпиха. Калина містить на півтора рази більше вітаміну С, ніж лимон. А щодо вмісту заліза, порівняно з лимоном, то тут перевага складає 5 разів.

Калина має антибактеріальну та сечогінну дію та використовується як жарознижувальний, відхаркувальний, а також заспокійливий й оздоровлюючий засіб.

Варто відзначити, що ягоди калини зберігають корисні властивості й в сушеному вигляді. Тому з них можна готувати морси, соки чи відвари, також калину, завдяки високому вмісту пектину, можна використовувати для приготування домашнього мармеладу.

Сік і настій ягід рослин калини

Настій ягід рослин калини вживають при виразці шлунка і 12-палої кишки, фурункульозі і екземі. Відвар калини з ягід з медом корисний при застудах, нормалізує тиск, покращує роботу серця.

Сік лікарської калини має бактерицидну дію, в поєднанні з медом застосовують для лікування хвороб печінки. Настоєм квітів калини і ягід полощуть горло при ангіні.

Калина тіньовитривала, до грунту невимоглива, краще росте на родючих вологих грунтах. Плодоношення наступає на 4-5 рік.

Збір і зберігання калини

Ягоди визрівають в серпні - вересні, але прибирають кисті (при можливості) після перших морозів, тоді ягоди калини стають м'якішими, солодше, втрачають гіркоту. Всю зиму добре зберігаються ягоди, протерті з цукром у співвідношенні 1:1. Масу укладають у півлітрові скляні банки і пастеризують протягом 20 хвилин. Для кращого збереження кисті підвішують у прохолодному напівтемному приміщенні.

Алое

Алое – багаторічні трав’янисті або деревовидні рослини-сукуленти, що походять з Африки.

Лікарська рослина - алое
Шкірні захворювання, при яких застосовують препарати з алое
  1. акне;
  2. псоріаз;
  3. екзема;
  4. поверхневі опіки 1 і 2 ступеню, коли цілісність шкіри не пошкоджена;
  5. себорея;
  6. лупа;
  7. герпес;
  8. потертості шкіри.


Корисні властивості алое


Мати-й-мачуха

Мати-й-мачуха при лікуванні кашлю показана завдяки багатосторонній дії на організм. Відомі наступні ефекти від її застосування:

Квітки й листя мати-й-мачухи пом'якшують сухий кашель і роблять ефективним відхаркування при вологому кашлі. Використання рослини ефективне й у комплексній терапії простудних і вірусних захворювань, а також у профілактичних цілях.

Type in your idea for preventing global warming.

Побічні дії і протипоказання

Лікування і використання мати-й-мачухи не призначають в період вагітності, а також дітям до двох років.

Основні дієві речовини, можуть чинити негативний вплив на печінку. Очевидно, що небажано призначати лікування з використанням препаратів при наявності захворювань печінки (алкоголізм, цироз, гепатит тощо).

Лікування препаратами мати-й-мачухи необхідно узгодити з фахівцем і дотримуватися лікарських рекомендацій, як по дозуванню, так і по тривалості безперервного вживання.


Препарати (лікувальні засоби) мати-й-мачухи
Лікувальні властивості

Type in an argument for this idea.