Categorías: Todo - космос

por Яна Яковенко hace 3 meses

83

Планети

Планети в нашій Сонячній системі обертаються навколо зірки, яку ми називаємо Сонцем. Є різні типи планет, включаючи газові гіганти, такі як Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Юпітер є найбільшою планетою, яка в два з половиною рази більша за всі інші планети разом узяті.

Планети

Планети

Планета  – це твердий і холодний об'єкт у Всесвіті, який обертається навколо зірки. Наприклад, Земля рухається навколо Сонця. Окружність навколо зірки, по якій рухається планета, називається орбітою. Якщо на одній орбіті присутні й інші об'єкти, то це вже не планета, а астероїд.

Чорна діра

Цікавинки

На краю чорної діри є область, де матерія не може залишатися на орбіті і падає всередину.

Найдивніші чорні діри

Вчені відкрили в центрі галактики-квазара під назвою J0529-4351 найбільшу чорну діру. Вона має масу, рівноцінну 17 мільярдам Сонць, і продовжує рости. Астрономи назвали тіло найненажерливішою чорною дірою з усіх існуючих.

Що таке "Чорна діра"

Чорна діра — це об'єкт, гравітація якого настільки сильна, що жодна з частинок не може його покинути. 

Місяць

Цікаві факти про Місяць

На Місяці немає повітря і води, тому там не можуть існувати живі організми.

Чому не можна летіти на Місяць знову, якщо вже там був

Останній космічний політ людини на Місяць був здійснений у рамках місії "Аполлон-17" у грудні 1972 року.

Супутник Землі

Місяць — єдиний природний супутник планети Земля. Другий за яскравістю об'єкт на земному небосхилі після Сонця і п'ятий за величиною супутник планет Сонячної системи.

Космонавтика

Перший космонавт України

На жаль українських космонавтів дуже мало, проте безліч космічних розробок були створені за участю України.

Життя в космосі

Позаземне життя у космосі існує


Цікаві факти про космос

Космос - це все, що існує за межею земної атмосфери. Таке поняття космічного простору припускає його нескінченність.

Сонце

Цікаві факти про сонце

Сонце складається з водню (70%) та гелію (28%).


Кому потрібне сонце?

Сонце в нашому житті.

Сонце - зоря

Сонце — це найближча до Землі зоря, що знаходиться в центрі Сонячної системи. За масою та розмірами належить до середніх зірок.

Планети газові-гіганти

Нептун

Нептун восьма планета від Сонця та найбільш віддалена в Сонячній системі і оскільки її неможливо побачити неозброєним оком цю планету відкрили відносно недавно лише 1846 року за допомогою математичних розрахунків.

Уран

Уран — сьома від Сонця планета. Однак він є першою планетою, ім’я першовідкривача якої нам відоме. Меркурій, Венера, Марс, Юпітер та Сатурн добре були знайомі ще стародавнім грекам. Але про існування інших планет люди дізналися лише у XVIII столітті.

Юпітер

Планета Юпітер є в два з половиною рази більша, ніж всі інші планети Сонячної системи, разом узяті. Вона складається в основному з газів і тому відноситься до газових гігантів.

Сатурн

Сатурн — шоста за віддаленістю від Сонця та друга за розмірами планета Сонячної системи. Сатурн швидко обертається навколо своєї осі, складається переважно з рідкого водню і гелію, має товстий шар атмосфери. 

Планети земної групи

Меркурій

Меркурій — найближча до Сонця планета Сонячної системи. Обертається навколо Сонця за 87,969 земної доби.

Марс

Марс — четверта планета Сонячної системи за відстанню від Сонця. Відома з давніх часів, оскільки є одним із найяскравіших об'єктів на небі та видима неозброєним оком. 

Венера

Венера — друга від Сонця та шоста за розміром планета Сонячної системи. Період обертання навколо Сонця — 224,7 земних діб. Названа на честь Венери, богині кохання з римського пантеону.

Земля

Земля — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства.