por Альона Новікова hace 3 años
476
Ver más
Вода, Н2O — хімічна речовина у вигляді прозорої, безбарвної рідини без запаху і смаку, (в нормальних умовах). У природі існує у трьох агрегатних станах — твердому (лід), рідкому (вода) і газоподібному (водяна пара). Молекула води складається з одного атома оксигену і двох атомів гідрогену.
Дослід 1
Мета: навчити розрізняти стан води (холодна, тепла, гаряча, чиста, забруднена).
Матеріал: три склянки з водою різної температури, дві прозорі банки з чистою та забрудненою водою (вкинути грудочку землі).
Умови: звичайне приміщення за будь-якої пори року.
Хід досліду: Розглянути з дітьми три однакові склянки з водою. Запитати: чи однакова вода в них? (Так, зовні однакова). Запропонувати по черзі відчути на дотик. З'ясувати, яка температура води у склянках, як використовують різну воду.
Розглянути дві банки з водою. Запитати: чим вони відрізняються? Показати дітям, що крізь забруднену воду погано видно предмети. Підкреслити, що чиста вода прозора, не має ні запаху, ні кольору.
Дослід 2
Мета: продемонструвати перетворення води у газоподібний стан.
Матеріал: спиртівка, сірники, прозора колба з водою, невеличка покришка з будь-якої посудини.
Умови: звичайне приміщення, обов'язкове додержання правил безпеки.
Хід досліду: Незначну кількість води у прозорій колбі довести до кипіння. Потримати покришку над колбою й розглянути з дітьми краплі на ній. Поспостерігати за парою і за поступовим зменшенням кількості води у колбі.
Висновок: вода від нагрівання перетворюється у дрібні крапельки (пару) й піднімається вгору.
Дослід 3
Мета: продемонструвати нагрівання води сонячним промінням і випаровування її.
Матеріал: пласкі мисочки з водою.
Умови: літо, сонячна днина.
Хід досліду: Вранці виставити на дворі дві мисочки з водою: одну – на сонці, іншу – у затінку. Порівняти температуру та кількість води вранці та надвечір.
Дослід 4
Мета: продемонструвати перетворення води в різні стани: з твердого у рідину і навпаки.
Матеріал: прозора склянка, лід.
Умови: зима, морозяна днина.
Хід досліду: Розглянути шматок льоду, покласти його в склянку й занести до приміщення. Коли розтане, знову винести на холод.
Висновок: у холоді вода перетворюється на лід, а у теплі знову стає водою. Лід, сніг – це різні стани води.
Дослід 5
Мета: показати властивості снігу.
Матеріал: дві невеликі металеві або пластмасові банки з покришками, наповнені водою однакової температури.
Умови: зима, морозна днина.
Хід досліду: Виставити одну банку з водою на відкритій місцині, а другу присипати снігом. За годину порівняти воду в обох банках.
Висновок: сніг зберігає тепло.
Шкідливою дією води є:
Під час проєктування водогосподарських та інших об'єктів повинна враховуватися можлива шкідлива дія вод, а під час експлуатації цих об'єктів — вживатися заходи щодо її запобігання, а саме:
Вода – одна з найважливіших для людини речовин. Організм людини, кров, мозок, тканини тіла більше ніж наполовину складаються з води. А в деяких рослинах її ще більше.
Втрата води небезпечніша для організму, ніж голодування. Потреба людини у воді, яку ми п’ємо, в залежності від клімату, становить 2 – 6 літрів на добу. Вода – добрий друг і помічник людини. Вода мінеральних джерел надає лікувальну дію. І люди використовують не тільки лікувальні властивості цих вод, а й тепло.
Загальна кількість води на Землі не змінюється. З поверхні морів і океанів, річок і озер вода випаровується, а потім повертається на Землю у вигляді дощу або снігу. Але чистої води на Землі стає все менше, вона стає все бруднішою. Заводи і фабрики, електростанції споживають велику кількість води і одночасно забруднюють її різними відходами. У воді гине життя.
Воду треба берегти! Берегти воду – це значить берегти життя, здоров’я, красу навколишньої природи.
Агрегатні стани води
Вода є невід'ємною частиною життя людини і всього живого на планеті. Вона оточує нас всюди і є частиною нас самих. Дощ, сніг, роса, туман, хмари, іній - це вода, яка знаходиться в різних агрегатних станах.
Стани води
У природі відбувається постійний кругообіг води, при якому вона постійно переходить з одного стану в інший.
Умовно виділяють 3 стани води:
Зміна станів води
Унікальні фізичні властивості води
Фізичні властивості води – це її характеристики, які можуть сприйматися органами чуття. Те, що ви можете побачити, доторкнутися, відчути смак або запах у воді, представляє собою її фізичні властивості.
Унікальні фізичні властивості води включають:
Основні хімічні властивості води:
Вода – одна з найважливіших для людини речовин. Організм людини, кров, мозок, тканини тіла більше ніж наполовину складаються з води. А в деяких рослинах її ще більше. Вода – в океанах і морях, річках і озерах, під землею і в грунті. На високих горах, в Арктиці, Антарктиді вода знаходиться у вигляді снігу і льоду. Багато води в атмосфері: це хмари, туман, пара, дощ, сніг. На поверхні суші знаходиться далеко не вся вода, що є на Землі. В глибині грунту існують підземні річки і озера. Ви дивуєтеся, що і твердий лід, і легкий, як газ, пар теж вода.