Categorías: Todo

por birx olen hace 4 años

306

Tree organigram

Tree organigram

ÕLU

Transport

Töötati välja ühtsed piima, õlle, viina, veini ja karastusjookide pudelid, kogu riigis olid klaasikogumispunktid.
Vastavalt Eesti Maksu- ja Tolliametile võid Euroopa Liidu liikmesriigist Eestisse isiklikuks kasutuseks maksuvabalt transportida: • kuni 90 liitrit veini (või sisaldada kuni 60 L vahuveini) • kuni 110 liitrit õlut • kuni 10 liitrit kangeid alkohoolseid jooke, mille alkoholisisaldus on üle 22% • 20 liitrit muid alkohoolseid jooke, mille alkoholisisaldus on alla 22% Euroopa Liidu välistest riikidest võid Eestisse isiklikuks tarbimiseks maksuvabalt tuua: • veini kuni 4 liitrit (välja arvatud liköör- ja vahuveini) • õlut kuni 16 liitrit 2 liitrit alkohoolseid jooke, mis on alkoholisisaldusega kuni 22% (kaasa arvatud vahu- ja liköörveini) või 1 liitri kanget alkohoolset jooki (alkoholisisaldusega üle 22%)*

Kõrvaldamine

Pärm on ühe rakuga seene, mille paljundamine toimub tütarrakkude kõrvaldamisega. Kõige kuulsamad on käärimist põhjustavad pärmid (kõige lihtsam toitainete saamise viis). Pärmi kasutatakse küpsetamisel, veinivalmistamisel, pruulimisel, piimhappe toodete valmistamisel, alkoholil, glütseriinil jne. Õlle valmistamiseks kasutatakse õlle pärmi.

Hooldus

Humala kasvatus
Selleks vajalik muld peab olema piisavalt viljakas. Pinnas valatakse ettevalmistatud mahutitesse, mille järel seemned asetatakse sellesse 0,5 cm sügavusele.Kasvuhoone efekti loomiseks on soovitatav mahud katta klaasi või kilega. Kõige soodsamad temperatuuritingimused seemnete idanemiseks on indikaatorid vahemikus 20–22 ° C. Põllukultuure tuleb perioodiliselt joota. Nädala lõpus hakkavad ilmuma idud. Sellest hetkest alates tuleks varjualune eemaldada 2-3 tunniks päevas. Ja kui esimesed lehed ilmuvad, tuleb kile täielikult eemaldada. Seemik peaks olema piisavalt valgustatud kohas, kuid samal ajal on vaja vältida otseseid päikesekiiri. kui seemikud on jõudnud 5 cm kõrgusele, tehakse neile sukeldumine. See tähendab, et need tuleb siirdada eraldi konteineritesse. See protsess tuleb läbi viia koos maaga. Selleks võite kasutada turbapotte, mis koos taimega hiljem maasse istutatakse. Sellistel konteineritel on märkimisväärne eelis - siirdamise ajal ei kahjustata seemikute juurtesüsteemi. Selle põllukultuuri kasvatamisel ei ole seemikute ettevalmistamine kohustuslik, seemned saab kohe asetada avamaale. Enne sügist tuleb see kaevata kuni 60–70 cm sügavusele.
Oder peab olema terve(haigustest kahjustamata.) läikiv, helekollase, kollase või hallikaskollase värvusega ja odrale omase lõhnaga (ei ole lubatud kopitus-, linnase- ega muu võõras lõhn). Kvaliteetne tera ei tohi olla liiga kuiv ega ka niiske; ülekuivatatud vili nõuab ettenähtust pikemat aega leotamiseks, liiga suur niiskus aga võib rikkuda säilimist ja seega ka idanevust.Suurt tähelepanu tuleb kasvuajal pöörata umbrohtude, kahjurite ja haiguste tõrjele, sest nakatumine jms. võivad terade kvaliteeti pöördumatult alandada.
Teravilja hooldamine

Kasutamine

Kasutatakse toidu kõrval, iga toidu kõrvale on mõeldud joogiks kõrvale vastav õlu. Nagu näiteks: Soolane toit – puuviljane või happeline õlu Hapukas toit – happelisem õlu Magus toit – magus õlu, nt porter. Ainus erand – mõru ei sobi mõruga. Mõru toit sobib puuviljase joogiga. Kerge toit sobib kergemate õlledega Nüansirikkam toit vajab ka komplekssemat jooki Rasvarikas toit vajab tugeva maitse ning suurema alkoholisisaldusega õlut. Kasutatakse toidus. Rooste eemaldamiseks, jne.

Tootmine

Tootmise protsess
Teravilja kasvatus. Linnastamise käigus oder idandatakse, puhastatakse ja kuivatatakse. Linnased jahvatatakse ja segatakse puhta veega. Algab meskimine. Seejärel meski filtreeritakse. Keetmine. Keetmise lõpus virre selgindatakse. Seejärel virre jahutatakse ja suunatakse edasi kääritanki. Virdele lisatakse õllepärm, algab kääritamine. Pärm eraldatakse ja algab laagerdamine. Kui õlu on valmis, jahutatakse see miinuskraadideni ja algab õlle filtreerimine. Valmis õlu läbib karbonisaatori, kus reguleeritakse süsihappegaasi sisaldust ja pastörisaatori. Seejärel villitakse.

Video tootmisest.

Tooraine kasvatamine

Valmistatakse põld ette. (ei sobi rasked savimullad ja happelised liivmullad, sobivaim mulla reaktsioon on pH 6,0…6,5.) Külvata võiks võimalikult vara, et kasutada ära mulla kevadist veevaru ja jahedamaid ilmasid. Teravilja hooldamine (umbrohud;kahjurid;haigused.) Saagi korjamine (täisküpsuses.) Kohe alustada kuivatamist seemnevilja reziimil.
Subtopic
Teravilja kasvatamine
Hooaeg: maist - augustini.
oder; nisu; humal; vesi; pärm.

PÄRM

Pärm määrab ära õlle kääritustüübi Lager või külm / põhjakäärituspärm – töötab temperatuuril 7–12 °C Ale või soe / pinnakäärituspärm – töötab temperatuuril 15–25 °C Metsik pärm – töötab külmadel kraadidel, kasutatakse peamiselt Belgias.

Annab õllele aroomi ja mõrkja maitse. Õlle mõrkjust mõõdetakse IBU-des (IBU = International Bitterness Unit) On naturaalne säilitaja Vastutab kvaliteetse õllevahu eest

Humal