"Тихше їдеш-далі будеш"
Емоційний інтелект: що це таке?
Емоційний інтелект
Оцінимо ваші знання про емоційний інтелект :)
Як визначити свій рівень EQ?
Цікаві факти про емоційний інтелект
Емоційний інтелект формується ще в дитинстві
Виховання та атмосфера в сім’ї мають великий вплив на розвиток ЕІ. Діти, які виростають у середовищі, де їхні емоції визнаються й підтримуються, мають вищий рівень емоційного інтелекту в дорослому житті.
Різні частини мозку відповідають за ЕІ
ЕІ пов'язаний із роботою лімбічної системи (емоції) і префронтальної кори (раціональні рішення). Баланс між цими зонами мозку є основою для ефективного управління емоціями.
Тварини теж мають емоційний інтелект
Багато тварин, особливо соціальні, як-от дельфіни, примати і собаки, демонструють прояви емпатії та здатності розуміти емоції інших членів групи.
Складові емоційного інтелекту
Самосвідомість: вміння розуміти власні емоції, характер і настрій, що допомагає подивитися на себе зі сторони, навчитися передбачати власні почуття, розвивати інтуїцію та бути емоційно гнучким.
Самоуправління: вміння брати відповідальність за свою поведінку, добробут та емоції, що сприяє формуванню корисних звичок, сприятливої рутини та ефективного тайм-менеджменту.
Мотивація: знання своїх внутрішніх драйверів, а також позитивне мислення та реалістичне бачення, що допомагають діяти та шукати правильні рішення для досягнення цілей.
Емпатія: вміння розпізнавати емоції та почуття інших, слухати співрозмовника, цікавитися думкою, шукати правильний підхід до людини та давати зворотній зв’язок.
Соціальні навички: здібність комунікувати та будувати стосунки з людьми. Здатність поставити себе на місце інших, щоб зрозуміти їх емоції, відчуття та встановити контакт зі співрозмовником.
Додаткові матеріали
Презентація
Теоретичні відомості
Статистика
Цікаві факти про емоції
- Емоції працюють непомітно для нас: вони запускають когнітивні процеси (розпізнавання і аргументацію), фізичні відчуття, впливають на поведінку.
- Чоловіки відчувають ті ж самі емоції, що й жінки. Просто нас вчать висловлювати почуття по-різному.
- Сім базових емоцій - це злість, смуток, страх, здивування, відраза, сором і щастя.
Як контролювати емоціями?
Контроль над емоціями
Про емоційний інтелект
Інтелект і вміння керувати емоціями